Всі новини автора Світлана Коваль
![Відновлення пасік в умовах війни: досвід миколаївських бджолярів Відновлення пасік в умовах війни: досвід миколаївських бджолярів](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/26228103/_281x420_621853_4525be2d1fe347ad28fc2b25e65aa578f2c354c293a9dcd1fa62f7bde9144ab21721897005.jpg)
Відновлення пасік в умовах війни: досвід миколаївських бджолярів
Бджолярі з Миколаївщини, які втратили пасіки внаслідок дій російської армії, починають відновлювати свою роботу. Журналісти «Першого Криворізького» поспілкувалися з миколаївськими пасічниками, які...
![Українізація в Миколаєві: історія викладачки української мови Українізація в Миколаєві: історія викладачки української мови](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/26228103/_281x420_621157_c5f1b5a2f5377af51f6225e7cd4538334656bc9a6c34d74e77bb7e29ffda421e1720775644.jpg)
Українізація в Миколаєві: історія викладачки української мови
«Писала твори своїм однокласникам за яблука або за цукерочку», — сміється наша співрозмовниця — 42-річна Світлана Божко родом із села Прибужжя Вознесенського району в Миколаївській області.Світлана...
![Енергетична незалежність: як Миколаївщина адаптується до відключень електроенергії Енергетична незалежність: як Миколаївщина адаптується до відключень електроенергії](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5125b195/_281x420_620042_c0f5e8f5567e515bba74f6203222280c09cbbdb2342ff5f08fe156e5cd4501391719575925.jpg)
Енергетична незалежність: як Миколаївщина адаптується до відключень електроенергії
Через регулярні відключення електроенергії по всій країні, які виникли внаслідок обстрілів із боку російської армії по критичній інфраструктурі, збільшився попит на альтернативні джерела енергії. Про...
![Як у Миколаївському зоопарку вирішили питання відсутності водопостачання Як у Миколаївському зоопарку вирішили питання відсутності водопостачання](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5125b195/_281x420_619305_24997a6e83867f6658e1eff095f89f61286fd5aeb0c3c7ceb58c3239045762a41718886988.jpg)
Як у Миколаївському зоопарку вирішили питання відсутності водопостачання
На території Миколаївського зоопарку пробурили дві свердловини під час повномасштабного вторгнення, аби забезпечити понад 4 тисяч тварин водою. У квітні 2022 року через обстріли з боку російської...
![Екологічна криза після війни: чому випускники природничих спеціальностей — ключові гравці Екологічна криза після війни: чому випускники природничих спеціальностей — ключові гравці](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5125b195/_281x420_618107_b82b20d800a2250106bd27015106df28415089c4f2bf76f067109880b33647631717583324.jpg)
Екологічна криза після війни: чому випускники природничих спеціальностей — ключові гравці
Повномасштабна війна РФ в Україні вплинула, безумовно, на всі сфери життєдіяльності країни. Також цей вплив спостерігається і в освітній галузі. У Криворізькому державному педагогічному університеті...
![Покращення психічного стану миколаївців через театральне мистецтво: як відновлюють драмтеатр після ворожих обстрілів Покращення психічного стану миколаївців через театральне мистецтво: як відновлюють драмтеатр після ворожих обстрілів](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/_281x420_615832_a21e20058a7c8560a7b8e5cb502db7c57afb28912b3c718fe72082255ec623581715180339.jpg)
Покращення психічного стану миколаївців через театральне мистецтво: як відновлюють драмтеатр після ворожих обстрілів
Миколаївський академічний художній драматичний театр 29 березня 2022 року був пошкоджений вибуховою хвилею внаслідок прильоту по будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації. Того ж року у...
![Презентація нової машини гуманітарного розмінування на Миколаївщині та її важливість для довкілля Презентація нової машини гуманітарного розмінування на Миколаївщині та її важливість для довкілля](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/_281x420_615539_7c75668fbb8eecb231bcd8f30b5799f4d0548b30ec28d1c151caf996a4403d371714750445.jpg)
Презентація нової машини гуманітарного розмінування на Миколаївщині та її важливість для довкілля
На Миколаївщину доставили спеціалізовану машину, яка має пришвидшити процес розмінування. Данська рада у справах біженців презентувала нову машину для розмінування, яку придбали та доставили завдяки...
![Бізнес під час війни: досвід відкриття миколаївської кав’ярні за грантові кошти Бізнес під час війни: досвід відкриття миколаївської кав’ярні за грантові кошти](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/_281x420_615306_fcede43061651fdcfb53ba9b2fb9b42fb5594f55803ddadebc5daeef9921d8f11714560496.jpg)
Бізнес під час війни: досвід відкриття миколаївської кав’ярні за грантові кошти
У 2023 році чотири бізнес-ідеї Миколаївщини отримали підтримку у вигляді гранту на реалізацію бізнесу. Аліна Каліберда стала однією з переможниць і отримала грант на реалізацію свого проєкту —...
![Відновлення навчання: шлях до безпечного укриття та нових класів, лабораторій Відновлення навчання: шлях до безпечного укриття та нових класів, лабораторій](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_615056_8004a9fdd230db529c9a75d4ebcf46f050506b2d9fcb1066d75ce8b4ebaa89891714370196.jpg)
Відновлення навчання: шлях до безпечного укриття та нових класів, лабораторій
Сьогодні відновлення доступу до освіти в Україні можливе лише за умови наявності безпечного укриття. 23 квітня під час пресбрифінгу «Як виконується програма розвитку освіти Миколаївської області на...
![Екоакція в Миколаєві: у прибережній зоні з’явилися нові дерева Екоакція в Миколаєві: у прибережній зоні з’явилися нові дерева](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_614933_4c6db0397deb520c4c7a785e4761060a1d1e5680ecaab70f9816cb15fa8957151714144795.jpg)
Екоакція в Миколаєві: у прибережній зоні з’явилися нові дерева
Понад 35 дерев висадили містяни під час благодійної акції «Дерево — життя громади» в Миколаєві, зокрема було висаджено шістнадцять сосен, двадцять лип та дві катальпи в прибережній зоні мікрорайону...
![Комфорт і доступність: оновлення транспорту для мешканців Миколаєва Комфорт і доступність: оновлення транспорту для мешканців Миколаєва](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_613784_1c772a5de542e68ead70b5d9c7f2ded64c3bcef191050ff69bdbb826ebb4ff1d1713180569.jpg)
Комфорт і доступність: оновлення транспорту для мешканців Миколаєва
Миколаївське комунальне підприємство «Миколаївелектротранс» під час воєнних дій активно займається відновленням і модернізацією власного транспорту. Сьогодні триває повна реконструкція тролейбуса...
![«Життя продовжується, місто приймає виклики сьогодення», — як попри війну в Миколаєві відновили роботу басейну «Життя продовжується, місто приймає виклики сьогодення», — як попри війну в Миколаєві відновили роботу басейну](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_613112_e9d2e6066f5de322f2799342ee51e0ccebaca0860aa51eda2c60d60476bd9a661712585227.jpg)
«Життя продовжується, місто приймає виклики сьогодення», — як попри війну в Миколаєві відновили роботу басейну
Протягом 2022 року Миколаїв щоденно потерпав від обстрілів із боку військових російської армії. Сьогодні Миколаїв, як і більшість міст, попри обстріли відновлюється та відбудовується, винятком не...
![«Ми. Майбутнє»: школярка з Херсонщини стала героїнею документального фільму «Ми. Майбутнє»: школярка з Херсонщини стала героїнею документального фільму](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_612474_18c10ef0b70d2f92af040fdb1c9dbe4403ab79fc5416a0a246697bf531d744f91711989398.jpg)
«Ми. Майбутнє»: школярка з Херсонщини стала героїнею документального фільму
Мирослава Трофимчук, одна з героїнь документального фільму «Ми. Майбутнє», родом із Нової Каховки Херсонської області. Вона розповіла журналістам «Першого Криворізького» свою історію з окупованої...
![Відкриття Mykolaiv Water Hub як вирішення проблем із водопостачанням у місті Відкриття Mykolaiv Water Hub як вирішення проблем із водопостачанням у місті](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/_281x420_611932_8e8aaf17e2c63794a7355196de8401fe34838ba1675ba95bdb1e6b5a5953043a1711455864.jpg)
Відкриття Mykolaiv Water Hub як вирішення проблем із водопостачанням у місті
У Миколаєві планують відкрити інноваційний центр вирішення проблем із водопостачанням Mykolaiv Water Hub, який буде задовольняти проблеми не тільки Миколаївщини, а й усього півдня України. Журналісти...
![Питна вода для миколаївців: у чому проблема та які рішення Питна вода для миколаївців: у чому проблема та які рішення](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/_281x420_608764_cddb183d2dfd8957f92ae84ceac634bf815e0b3b3b106079aee0b55550ce20671709282085.jpg)
Питна вода для миколаївців: у чому проблема та які рішення
Російська армія ще у квітні 2022 року зруйнувала водопровід, через який Миколаїв отримував питну воду. Сьогодні вода в кранах мешканців технічна, тому в місті активно продовжують встановлювати точки...