Питна вода для миколаївців: у чому проблема та які рішення

Питна вода для миколаївців: у чому проблема та які рішення

Фото: Перший Криворізький

Російська армія ще у квітні 2022 року зруйнувала водопровід, через який Миколаїв отримував питну воду. Сьогодні вода в кранах мешканців технічна, тому в місті активно продовжують встановлювати точки доступу до питної води. Нещодавно біля 12 освітніх закладів облаштували точки видачі води зі свердловин. Журналісти «Першого Криворізького» поспілкувалися з мешканкою міста Іриною Кравченко та координатором проєкту з облаштування свердловин і точок видачі води благодійного фонду «SavED» Арсеном Новосадом.

«Перший основний важливий результат, за який ми боролися, — доступ дітей до школи. Тому що сьогодні в Миколаєві, якщо школа не має доступу до чистої питної води, вона не може запустити навчання в офлайн-режимі. Сьогодні в рамках нашого проєкту в 12 школах міста були облаштовані свердловини, системи зворотного осмосу. Також додатково частиною нашого проєкту було облаштування громадських бюветів для того, щоб містяни, які проживають поруч, теж мали доступ до чистої питної води», — розповідає Арсен Новосад.


Ірина Кравченко — мешканка Миколаєва від самого народження. Жінка ніколи не думала, що місто залишиться без води та ситуація буде настільки критичною.

«Мало того, що тікаєш від обстрілів, ще й води немає. Було «весело»: доводилося воду набирати де завгодно, як завгодно шукати по місту, виловлювати цистерни, каністри — усе що завгодно. Навіть подумати про таке не могли, що вода зникне. День чекали, два чекали, три, а потім зрозуміли, що все набагато складніше, що треба виживати, якось самим шукати воду, набирати де-небудь», — говорить Ірина.


Також Ірина говорить, що сьогодні ситуація з питною водою в місті покращилася, тому що з’явилися такі громадські бювети, у яких не доводиться чекати в чергах, щоб набрати питної води.

Більше про облаштування свердловин і громадських бюветів дивіться у відео нижче.


Відео: Михайло Коваль

Редактор: Альона Музика

Посилання скопійовано в буфер обміну