Всі матеріали редактора Альона Музика
![Відновлення пасік в умовах війни: досвід миколаївських бджолярів Відновлення пасік в умовах війни: досвід миколаївських бджолярів](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/26228103/_281x420_621853_4525be2d1fe347ad28fc2b25e65aa578f2c354c293a9dcd1fa62f7bde9144ab21721897005.jpg)
Відновлення пасік в умовах війни: досвід миколаївських бджолярів
Бджолярі з Миколаївщини, які втратили пасіки внаслідок дій російської армії, починають відновлювати свою роботу. Журналісти «Першого Криворізького» поспілкувалися з миколаївськими пасічниками, які...
![Українізація в Миколаєві: історія викладачки української мови Українізація в Миколаєві: історія викладачки української мови](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/26228103/_281x420_621157_c5f1b5a2f5377af51f6225e7cd4538334656bc9a6c34d74e77bb7e29ffda421e1720775644.jpg)
Українізація в Миколаєві: історія викладачки української мови
«Писала твори своїм однокласникам за яблука або за цукерочку», — сміється наша співрозмовниця — 42-річна Світлана Божко родом із села Прибужжя Вознесенського району в Миколаївській області.Світлана...
![Друзі з дитинства: як двоє криворіжців стали волонтерами Друзі з дитинства: як двоє криворіжців стали волонтерами](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/26228103/_281x420_620233_e706c7f603ab2a89478e02ddeeb4893b2fa892e7d64f4c607a33f2cc925c762e1719835842.jpg)
Друзі з дитинства: як двоє криворіжців стали волонтерами
Криворіжці Григорій Нечепуренко та Андрій Кротов знайомі з дитинства. Хлопці потоваришували ще в дитячому садочку, потім дружили в школі, технікумі, а згодом стали близькими друзями та об’єднали...
![Енергетична незалежність: як Миколаївщина адаптується до відключень електроенергії Енергетична незалежність: як Миколаївщина адаптується до відключень електроенергії](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5125b195/_281x420_620042_c0f5e8f5567e515bba74f6203222280c09cbbdb2342ff5f08fe156e5cd4501391719575925.jpg)
Енергетична незалежність: як Миколаївщина адаптується до відключень електроенергії
Через регулярні відключення електроенергії по всій країні, які виникли внаслідок обстрілів із боку російської армії по критичній інфраструктурі, збільшився попит на альтернативні джерела енергії. Про...
![Як у Миколаївському зоопарку вирішили питання відсутності водопостачання Як у Миколаївському зоопарку вирішили питання відсутності водопостачання](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5125b195/_281x420_619305_24997a6e83867f6658e1eff095f89f61286fd5aeb0c3c7ceb58c3239045762a41718886988.jpg)
Як у Миколаївському зоопарку вирішили питання відсутності водопостачання
На території Миколаївського зоопарку пробурили дві свердловини під час повномасштабного вторгнення, аби забезпечити понад 4 тисяч тварин водою. У квітні 2022 року через обстріли з боку російської...
![Покращення психічного стану миколаївців через театральне мистецтво: як відновлюють драмтеатр після ворожих обстрілів Покращення психічного стану миколаївців через театральне мистецтво: як відновлюють драмтеатр після ворожих обстрілів](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/_281x420_615832_a21e20058a7c8560a7b8e5cb502db7c57afb28912b3c718fe72082255ec623581715180339.jpg)
Покращення психічного стану миколаївців через театральне мистецтво: як відновлюють драмтеатр після ворожих обстрілів
Миколаївський академічний художній драматичний театр 29 березня 2022 року був пошкоджений вибуховою хвилею внаслідок прильоту по будівлі Миколаївської обласної державної адміністрації. Того ж року у...
![Презентація нової машини гуманітарного розмінування на Миколаївщині та її важливість для довкілля Презентація нової машини гуманітарного розмінування на Миколаївщині та її важливість для довкілля](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/_281x420_615539_7c75668fbb8eecb231bcd8f30b5799f4d0548b30ec28d1c151caf996a4403d371714750445.jpg)
Презентація нової машини гуманітарного розмінування на Миколаївщині та її важливість для довкілля
На Миколаївщину доставили спеціалізовану машину, яка має пришвидшити процес розмінування. Данська рада у справах біженців презентувала нову машину для розмінування, яку придбали та доставили завдяки...
![Бізнес під час війни: досвід відкриття миколаївської кав’ярні за грантові кошти Бізнес під час війни: досвід відкриття миколаївської кав’ярні за грантові кошти](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/_281x420_615306_fcede43061651fdcfb53ba9b2fb9b42fb5594f55803ddadebc5daeef9921d8f11714560496.jpg)
Бізнес під час війни: досвід відкриття миколаївської кав’ярні за грантові кошти
У 2023 році чотири бізнес-ідеї Миколаївщини отримали підтримку у вигляді гранту на реалізацію бізнесу. Аліна Каліберда стала однією з переможниць і отримала грант на реалізацію свого проєкту —...
![Відновлення навчання: шлях до безпечного укриття та нових класів, лабораторій Відновлення навчання: шлях до безпечного укриття та нових класів, лабораторій](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_615056_8004a9fdd230db529c9a75d4ebcf46f050506b2d9fcb1066d75ce8b4ebaa89891714370196.jpg)
Відновлення навчання: шлях до безпечного укриття та нових класів, лабораторій
Сьогодні відновлення доступу до освіти в Україні можливе лише за умови наявності безпечного укриття. 23 квітня під час пресбрифінгу «Як виконується програма розвитку освіти Миколаївської області на...
![Екоакція в Миколаєві: у прибережній зоні з’явилися нові дерева Екоакція в Миколаєві: у прибережній зоні з’явилися нові дерева](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_614933_4c6db0397deb520c4c7a785e4761060a1d1e5680ecaab70f9816cb15fa8957151714144795.jpg)
Екоакція в Миколаєві: у прибережній зоні з’явилися нові дерева
Понад 35 дерев висадили містяни під час благодійної акції «Дерево — життя громади» в Миколаєві, зокрема було висаджено шістнадцять сосен, двадцять лип та дві катальпи в прибережній зоні мікрорайону...
![У Криворізькому районі висадили «Ліси Захисників і Захисниць України» У Криворізькому районі висадили «Ліси Захисників і Захисниць України»](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_614621_ec974e0f9d5f83604faf64c66091d38d6f10fd4ce1f0c98565e9f1d0688f63521713943728.jpg)
У Криворізькому районі висадили «Ліси Захисників і Захисниць України»
Для вшанування честі та пам'яті воїнів, які боронять Україну на полі бою, у Криворізькому районі висадили «Ліси Захисників і Захисниць України».Про це повідомляє Східний лісовий офіс у...
![Комфорт і доступність: оновлення транспорту для мешканців Миколаєва Комфорт і доступність: оновлення транспорту для мешканців Миколаєва](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_613784_1c772a5de542e68ead70b5d9c7f2ded64c3bcef191050ff69bdbb826ebb4ff1d1713180569.jpg)
Комфорт і доступність: оновлення транспорту для мешканців Миколаєва
Миколаївське комунальне підприємство «Миколаївелектротранс» під час воєнних дій активно займається відновленням і модернізацією власного транспорту. Сьогодні триває повна реконструкція тролейбуса...
![На Дніпровському водосховищі встановили 500 штучних нерестовищ для риби На Дніпровському водосховищі встановили 500 штучних нерестовищ для риби](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_613493_f28ec710177a69fb11e2f93656baa67366380b30b18f69512c23ef17494ce6671712848007.jpg)
На Дніпровському водосховищі встановили 500 штучних нерестовищ для риби
У Самарській затоці Дніпровського водосховища, що знаходиться між містами Дніпро, Новомосковськ і Підгородне, встановили 500 штучних нерестовищ для риби. Про це йдеться на сайті...
![Плете кікімори для військових задля наближення перемоги: історія переселенки з Херсонщини Плете кікімори для військових задля наближення перемоги: історія переселенки з Херсонщини](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_613317_abbdf62baf7a14b8e62303e901fac4a9a44396e1b0bbe044fd26fe01fd58b4821712746359.jpg)
Плете кікімори для військових задля наближення перемоги: історія переселенки з Херсонщини
Тетяна до повномасштабного вторгнення жила на Херсонщині та працювала обліковицею на аграрному підприємстві. Але після 24 лютого 2022 року її життя змінилося. Жінці з донькою довелося залишити...
![«Життя продовжується, місто приймає виклики сьогодення», — як попри війну в Миколаєві відновили роботу басейну «Життя продовжується, місто приймає виклики сьогодення», — як попри війну в Миколаєві відновили роботу басейну](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/_281x420_613112_e9d2e6066f5de322f2799342ee51e0ccebaca0860aa51eda2c60d60476bd9a661712585227.jpg)
«Життя продовжується, місто приймає виклики сьогодення», — як попри війну в Миколаєві відновили роботу басейну
Протягом 2022 року Миколаїв щоденно потерпав від обстрілів із боку військових російської армії. Сьогодні Миколаїв, як і більшість міст, попри обстріли відновлюється та відбудовується, винятком не...