Військовий психолог закликав до обов`язкової психологічної підготовки військових
![Військовий психолог закликав до обов`язкової психологічної підготовки військових Військовий психолог закликав до обов`язкової психологічної підготовки військових](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/613788_29b134579b9de1f73979af184f3d3b792165fc5604a16a72652cebacd67327531713180765.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького».
«Підготовка психологічно має відбуватися в першу чергу. Немає сенсу тренувати бійців, які в першому ж бою піднімуть руки чи втечуть», — сказав Кудінов.Військовий психолог також зауважив, що серед причин українських втрат — наслідки бойового стресу, у результаті якого людина собою не керує і залишається на лінії вогню. Без сторонньої допомоги вона не виживе. За його словами, таку людину прибрати з ліній фронту дозволяють протоколи.
Кудінов сказав, що необхідно переймати досвід іноземних країн та адаптувати його під свою армію, а також — аналізувати свій.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/613787_29b134579b9de1f73979af184f3d3b79594737_77ed533a784658ac422b154b4eed01741713180783.jpg)
Читайте також: Як спорт допомагає криворізьким ветеранам реабілітуватися
Коли Олександр розповідав бійцям про підготовку, то один з них сказав, що спочатку він думав, мовляв, зброя є, якось відпрацюю, зовсім скоро його думка змінилася:
«Коли пройшов перший бій — я за лопату, пробую копати, тому що в бою не виходило, тих навичок не було. Я перший бігти, я перший кинув палити, бо я хочу повернутися додому. Я не хочу, щоб наді мною плакали дружина, діти та рідні».Тому необхідна мотивація, а у кожного вона своя. Але для служби спочатку необхідно відбирати людей:
«Питання не в тому, щоб піти на передову, питання — з ким».Кудінов сказав, що зараз є програма, яка дозволяє за 5 днів зробити класних інструкторів. Але такі навчання мають бути регулярними і щоб держава сприяла та оплачувала їх.
Окрім того, за словами Олександра, психологічну підтримку можуть надавати не лише військові психологи, з цим також дуже добре справляються й дружини військових.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/613786_29b134579b9de1f73979af184f3d3b79594736_77ed533a784658ac422b154b4eed01741713180783.jpg)
Так, один з ветеранів Микола Михайлець вдячний своїй дружині, яка підтримувала його, коли він пів року був на інвалідному візку. Окрім того, він відзначив, що третьокласник Артем з позивним «Талісман» підіймав йому силу духу:
«Бійці, які їхали, їдуть і будуть їхати, вони дивляться на цього хлопчика, згадуючи своїх дітей, знають, що нас ніхто не переможе, бо у нас найбільше духу».
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/613785_29b134579b9de1f73979af184f3d3b79594735_77ed533a784658ac422b154b4eed01741713180783.jpg)
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чому цивільні також потребують психолога.