Вже стало традицією: у Кривому Розі випустили на волю врятованих кажанів

Фото: Перший Криворізький
Порятунком, реабілітацією кажанів у Кривому Розі займалася представниця Харківського центру реабілітації рукокрилих Олена Крихта, разом зі своїм сином Ростиславом Горбуновим.
Нагадаємо, що минулого року в Кривому Розі криворіжці випустили на волю понад сотню врятованих червонокнижних кажанів — нетопирів та рудих вечірниць. Тоді також до міста приїздили харківські спеціалісти та спеціалістки харківського центру.

Понад десяти років Харківський центр реабілітації рукокрилих активно співпрацює з волонтерами та організаціями по всій Україні, забезпечуючи порятунок та охорону рукокрилих, в тому числі й у Кривому Розі. Центр не лише рятує кажанів у містах та селах, але й допомагає тваринам, які потрапляють у складні ситуації через війну.
«Під час осінньої міграції ми врятували, забрали й живими, і мертвими більше ніж три тисячі за місяць по всій країні. Це були тварини, які потрапляли у «воєнні пастки»: у вибиті вікна, віконні рами, — і не могли вибратися, а люди поверталися та знаходили вже напівживих тварин», — розповідає Альона Шуленко, спеціалістка Харківського центру реабілітації рукокрилих.

Зазначимо, що кажани є важливою складовою екосистеми та потребують особливого захисту. А стереотип, що вони страшні та небезпечні для людини – звичайна вигадка.
Насправді ж всі кажани України занесені до Червоної книги, оскільки є унікальними тваринами, які здатні контролювати популяції комах. З цієї причини збереження їхньої чисельності має важливе значення для екологічної рівноваги.
«Взимку кажани особливо вразливі, перебуваючи у стані гібернації, тому їхній захист та реабілітація є особливо актуальними завданнями. Харківський центр реабілітації рукокрилих та ми з моєю мамою Оленою Крихтою продовжуємо свою діяльність з метою збереження цих цінних тварин та їхнього середовища існування», — говорить Ростислав Горбунов, криворізький волонтер.

Щоб долучитися до цієї благородної справи та допомогти врятувати кажанів, всі охочі можуть надіслати фотографії кажанів та їхні координати на електронну пошту: bats.ukraine@gmail.com.
Також доступний консультаційний телефон: +38 (066) 305 98 95. У Кривому Розі можна також звернутися до міських волонтерів, написавши в фейсбуці.
Підтримати та допомогти матеріально єдиному в Україні Центру реабілітації рукокрилих в порятунку та збереженні кажанів можна тут.
5 квітня – День створення першої Конституції

Фото: Первый Криворожский
5 квітня Міжнародний день совісті. Свято було створене для підкреслення важливості совісті в сучасному суспільстві. Цей день заохочує окремих людей та уряди країн задуматися над своїми діями та думками. День був заснований за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН 2019 року.
А ще 5 квітня День неонатолога. Професійне свято лікарів, які є першими, з ким знайомиться малюк після народження. Це важливий та складний розділ педіатрії, хоча як клінічна медицина є відносно молодим. Неонатологія почала активно розвиватися лише в другій половині XX століття.
Іменинники - Василь, Лідія, Никон, Пахом.
Наші предки вірили сьогодні у такі прикмети:
- теплий день, але вночі сталися заморозки — значить, в квітні буде хороша погода;
- якщо в цей день пити м'ятний чай, то вся сім'я буде здоровою протягом року;
- якщо 5 квітня перший весняний грім чується, а сніг ще не зійшов — значить, попереду очікується холодне літо;
- якщо річкова хвиля йде проти течії — чекайте погіршення погоди і опадів;
- вночі 5 квітня видно ясне небо з зірками — вранці очікуйте заморозків.
1710 – Пилип Орлик у місті Бендери підписав «Статут Війська Запорізького».
1722 – експедиція голландського адмірала Якоба Роггевена відкрила в Тихому океані острів, названий островом Пасхи.
1843 – Гонконг оголошений володінням Британії.
1913 – Нільс Бор завершив статтю «Про будову атомів і молекул», яка дала початок квантової теорії.
1943 – в США англійською мовою вийшов «Маленький принц» Сент-Екзюпері, написаний ним у 1942 році.
1955 – Вінстон Черчілль пішов у відставку з поста прем'єр-міністра Великобританії.