Вже стало традицією: у Кривому Розі випустили на волю врятованих кажанів

Вже стало традицією: у Кривому Розі випустили на волю врятованих кажанів

Фото: Перший Криворізький

Криворізькі та харківські волонтери вже вдруге поспіль навесні випустили врятованих під час зимової сплячки кажанів. Цього року в Кривому Розі випустили понад 200 рукокрилих двох видів, а приєдналися до цього більше ніж 80 містян.

Порятунком, реабілітацією кажанів у Кривому Розі займалася представниця Харківського центру реабілітації рукокрилих Олена Крихта, разом зі своїм сином Ростиславом Горбуновим.

Нагадаємо, що минулого року в Кривому Розі криворіжці випустили на волю понад сотню врятованих червонокнижних кажанів — нетопирів та рудих вечірниць. Тоді також до міста приїздили харківські спеціалісти та спеціалістки харківського центру.



Понад десяти років Харківський центр реабілітації рукокрилих активно співпрацює з волонтерами та організаціями по всій Україні, забезпечуючи порятунок та охорону рукокрилих, в тому числі й у Кривому Розі. Центр не лише рятує кажанів у містах та селах, але й допомагає тваринам, які потрапляють у складні ситуації через війну.


«Під час осінньої міграції ми врятували, забрали й живими, і мертвими більше ніж три тисячі за місяць по всій країні. Це були тварини, які потрапляли у «воєнні пастки»: у вибиті вікна, віконні рами, — і не могли вибратися, а люди поверталися та знаходили вже напівживих тварин», — розповідає Альона Шуленко, спеціалістка Харківського центру реабілітації рукокрилих.


Зазначимо, що кажани є важливою складовою екосистеми та потребують особливого захисту. А стереотип, що вони страшні та небезпечні для людини – звичайна вигадка.

Насправді ж всі кажани України занесені до Червоної книги, оскільки є унікальними тваринами, які здатні контролювати популяції комах. З цієї причини збереження їхньої чисельності має важливе значення для екологічної рівноваги.

«Взимку кажани особливо вразливі, перебуваючи у стані гібернації, тому їхній захист та реабілітація є особливо актуальними завданнями. Харківський центр реабілітації рукокрилих та ми з моєю мамою Оленою Крихтою продовжуємо свою діяльність з метою збереження цих цінних тварин та їхнього середовища існування», — говорить Ростислав Горбунов, криворізький волонтер.


Щоб долучитися до цієї благородної справи та допомогти врятувати кажанів, всі охочі можуть надіслати фотографії кажанів та їхні координати на електронну пошту: bats.ukraine@gmail.com.

Також доступний консультаційний телефон: +38 (066) 305 98 95. У Кривому Розі можна також звернутися до міських волонтерів, написавши в фейсбуці.

Підтримати та допомогти матеріально єдиному в Україні Центру реабілітації рукокрилих в порятунку та збереженні кажанів можна тут.

5 квітня – День створення першої Конституції

5 квітня – День створення першої Конституції

Фото: Первый Криворожский

5 квітня в Україні святкують День створення першої Конституції. Саме цього дня 1710 року гетьман Пилип Орлик під час козацьких зборів біля Тягині склав перший конституційний договір нашої держави. Він був написаний староукраїнською та латинською мовами. Документ містив 16 статей, в яких визначалися права та обов'язки членів Війська Запорізького.

5 квітня Міжнародний день совісті. Свято було створене для підкреслення важливості совісті в сучасному суспільстві. Цей день заохочує окремих людей та уряди країн задуматися над своїми діями та думками. День був заснований за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН 2019 року.

А ще 5 квітня День неонатолога. Професійне свято лікарів, які є першими, з ким знайомиться малюк після народження. Це важливий та складний розділ педіатрії, хоча як клінічна медицина є відносно молодим. Неонатологія почала активно розвиватися лише в другій половині XX століття.

Іменинники - Василь, Лідія, Никон, Пахом.

Наші предки вірили сьогодні у такі прикмети:
  • теплий день, але вночі сталися заморозки — значить, в квітні буде хороша погода;
  • якщо в цей день пити м'ятний чай, то вся сім'я буде здоровою протягом року;
  • якщо 5 квітня перший весняний грім чується, а сніг ще не зійшов — значить, попереду очікується холодне літо;
  • якщо річкова хвиля йде проти течії — чекайте погіршення погоди і опадів;
  • вночі 5 квітня видно ясне небо з зірками — вранці очікуйте заморозків.
5 квітня в історії
456 – святий Патрік повертається до Ірландії в якості місіонера.

1710 – Пилип Орлик у місті Бендери підписав «Статут Війська Запорізького».

1722 – експедиція голландського адмірала Якоба Роггевена відкрила в Тихому океані острів, названий островом Пасхи.

1843 – Гонконг оголошений володінням Британії.

1913 – Нільс Бор завершив статтю «Про будову атомів і молекул», яка дала початок квантової теорії.

1943 – в США англійською мовою вийшов «Маленький принц» Сент-Екзюпері, написаний ним у 1942 році.

1955 – Вінстон Черчілль пішов у відставку з поста прем'єр-міністра Великобританії.


Посилання скопійовано в буфер обміну