Вже стало традицією: у Кривому Розі випустили на волю врятованих кажанів
![Вже стало традицією: у Кривому Розі випустили на волю врятованих кажанів Вже стало традицією: у Кривому Розі випустили на волю врятованих кажанів](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/612683_9b913b3c0137093cb8bff1980c3492e46ad38194296affc4aa554e8b44ff16ea1712150430.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Порятунком, реабілітацією кажанів у Кривому Розі займалася представниця Харківського центру реабілітації рукокрилих Олена Крихта, разом зі своїм сином Ростиславом Горбуновим.
Нагадаємо, що минулого року в Кривому Розі криворіжці випустили на волю понад сотню врятованих червонокнижних кажанів — нетопирів та рудих вечірниць. Тоді також до міста приїздили харківські спеціалісти та спеціалістки харківського центру.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/612677_1f1661c8198b87daffa03837760bf799593672_0cb2cbe673c937e1f6def824c1714ebc1712149754.jpg)
Понад десяти років Харківський центр реабілітації рукокрилих активно співпрацює з волонтерами та організаціями по всій Україні, забезпечуючи порятунок та охорону рукокрилих, в тому числі й у Кривому Розі. Центр не лише рятує кажанів у містах та селах, але й допомагає тваринам, які потрапляють у складні ситуації через війну.
«Під час осінньої міграції ми врятували, забрали й живими, і мертвими більше ніж три тисячі за місяць по всій країні. Це були тварини, які потрапляли у «воєнні пастки»: у вибиті вікна, віконні рами, — і не могли вибратися, а люди поверталися та знаходили вже напівживих тварин», — розповідає Альона Шуленко, спеціалістка Харківського центру реабілітації рукокрилих.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/612676_1f1661c8198b87daffa03837760bf799593673_0cb2cbe673c937e1f6def824c1714ebc1712149754.jpg)
Зазначимо, що кажани є важливою складовою екосистеми та потребують особливого захисту. А стереотип, що вони страшні та небезпечні для людини – звичайна вигадка.
Насправді ж всі кажани України занесені до Червоної книги, оскільки є унікальними тваринами, які здатні контролювати популяції комах. З цієї причини збереження їхньої чисельності має важливе значення для екологічної рівноваги.
«Взимку кажани особливо вразливі, перебуваючи у стані гібернації, тому їхній захист та реабілітація є особливо актуальними завданнями. Харківський центр реабілітації рукокрилих та ми з моєю мамою Оленою Крихтою продовжуємо свою діяльність з метою збереження цих цінних тварин та їхнього середовища існування», — говорить Ростислав Горбунов, криворізький волонтер.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/612680_1f1661c8198b87daffa03837760bf799593677_7d3b788a281471860e4a9978a31330301712149755.jpg)
Щоб долучитися до цієї благородної справи та допомогти врятувати кажанів, всі охочі можуть надіслати фотографії кажанів та їхні координати на електронну пошту: [email protected].
Також доступний консультаційний телефон: +38 (066) 305 98 95. У Кривому Розі можна також звернутися до міських волонтерів, написавши в фейсбуці.
Підтримати та допомогти матеріально єдиному в Україні Центру реабілітації рукокрилих в порятунку та збереженні кажанів можна тут.