У Кривому Розі провели зустріч літературного клубу до Всесвітнього дня поезії

У Кривому Розі провели зустріч літературного клубу до Всесвітнього дня поезії

Фото: Перший Криворізький

Вчора, 21 березня, у Всесвітній день поезії, у Кривому Розі відбулась друга зустріч літературного клубу «Відкритий склад».

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького».

На заході ті, хто виступали, декламували два улюблених твори і один свій.

Засновниця ГО «Порода» Ірина Божко розповідає, що діяльність об'єднання починалася саме з поетичних заходів, і значна частина людей у команді пишуть вірші.
«Тож для нас День поезії — справді важлива подія. І важливою вона лишається навіть під час повномасштабної війни, коли ми усвідомлюємо, якою ціною Україна протягом століть виборювала власну культурну ідентичність. Учасники й учасниці заходу читали як власні вірші, так і вірші улюблених авторів та авторок — зокрема тих, кого поневолювала російська імперія, нищила радянська репресивна машина й катували окупанти вже під час сьогоднішньої війни» — каже поетка.


Учасник заходу та криворізький поет Владислав Малишев розповів, що йому сподобалося те, що на заході читали не лише свою поезію, а й поезії інших авторів.
«Наші вподобання дуже тісно пов'язані з творчістю яку ми транслюємо у світ», — впевнений поет.


Модераторка заходу та криворізька поетка Вікторія Смушок каже:
«Я хочу, щоб цей проєкт став максимально комфортним простором для криворізьких авторів і авторок, які розвиваються і діляться своєю творчістю, які усвідомлюють важливість створення криворізької літературної спільноти, бо наша література унікальна і наш обов'язок — розвивати й просувати цю спільноту. Я вважаю, що нам вдалося досягнути певного рівня близькості, люди почувалися комфортно і розкуто, ми жартували та не боялися ділитися своїми думками та почуттями, тому мету цього заходу ми досягнули».


Відвідувачка заходу Катерина Овчаренко наголосила на тому, що це був гарний літературний вечір: комфортна дружня атмосфера, різна поезія та можливість нових знайомств.

Захід відвідали близько 50 людей.У суботу «Порода» проведе ще один літературний захід, на якому буде присутня українська письменниця Ірина Пасько. Вона розповість про маловідомих жінок в українській поезії та презентує власну збірку поезій «Криза середнього всього».

Вхід — 100 гривень, весь прибуток йде на допомогу Силам Оборони.

Адреса: IT Hub ДУЕТ (площа Визволення, 2, другий поверх). Час: 17:00

Раніше ми писали про те, що 29 лютого в Кривому Розі відкрився літературний клуб «Відкритий склад», який огранізувала ГО «Порода».

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну