«Відкритий склад»: в Кривому Розі відкрився літературний клуб

«Відкритий склад»: в Кривому Розі відкрився літературний клуб

Фото: Перший Криворізький

29 лютого в Кривому Розі відкрився літературний клуб «Відкритий склад», який огранізувала ГО «Порода».

Про це повідомляє журналістка Першого Криворізького.

«Порода» — це громадська організація, що проводить у Кривому Розі культурно-мистецькі заходи: концерти, фестивалі, літературні читання, лекції тощо. З 2020 року команда провела більше 45 подій. Від початку повномасштабного вторгнення увесь прибуток від проведення заходів організація передає на допомогу Силам Оборони та постраждалим цивільним, і вже зібрала й задонатила понад 160 000 грн.

Засновниця «Породи» Ірина Божко каже: «Проєкт «Відкритий склад» — це інклюзивний літературний клуб, який ми організовуємо спільно з ГО "Рух без меж" та ДУЕТ. Для нас це можливість зібрати під одним дахом найрізноманітніших авторів та авторок, які можуть бути собою у безпечному середовищі. Цей проєкт — про рівність і повагу, спільний розвиток і любов до літератури як об'єднавчий фактор».


Учасник заходу Владислав Малишев ділиться враженнями: «Мені на початку було дуже страшно виходити і виступати зі своєю поезією я не міг підібрати якийсь вірш та й загалом виступати на сцені це унікальний досвід, до цього не звикнеш ніколи. Але після виступів багатьох людей я став більш впевненим, звісно коли підходила моя черга до виступу я похапцем відходив пити водичку, бо руки трусилися дуже сильно, другий виступ в житті все таки. Проте я зробив цей крок у невідомість і на серці стало легше. На моє здивувавання, мої вірші ще й сподобалися іншим, навіть, люди підходили до мене знайомитися після виступу. Як на мене такі заходи це чудова можливість кожній людині показати себе. В додайку далі обіцяють щось цікавеньке: вправи на розвиток письменницької майстерності, різні формати. Я в приємному очікуванні наступної зустрічі літ клубу».


На заході були присутні люди, що приїхали з Херсонської області, яка була в окупації, вони читали вірші і розповідали про життя в окупації. Також казали, що наше місто для них гостинне і приємне.


Наше місто цінують і місцеві жителі. Один з авторів — Владислав Малишев розробив власний дизайн для шоперу з тематикою міста. Для цього він використав фотографії криворізького фотографа Дениса Косого і власний вірш.


На захід прийшло близько 50 людей.

Наступна зустріч “Відкритого складу” пройде 21 березня у Всесвітній день поезії. Адреса: IT Hub ДУЕТ (пл. Визволення 2, II поверх). Час: 18:00.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну