Зеленський наказує усім західним державам депортувати українських чоловіків: черговий фейк від РФ
![Зеленський наказує усім західним державам депортувати українських чоловіків: черговий фейк від РФ Зеленський наказує усім західним державам депортувати українських чоловіків: черговий фейк від РФ](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608677_15ac19627824e604b984685b931366b4b83163f714f24839d1b091b2853342981709208641.jpg)
Фото: Перший Криворізький
“Перший Криворізький” з’ясував, що ця інформація не відповідає дійсності.
Росіяни створили візуально дуже схожий на справжній акаунт Президента України. Він відрізнявся граматичною помилкою у назві акаунту, а також профіль був створений у лютому 2024 року.
У тексті цього допису сказано, що нібито він має намір підписати указ про депорт українських чоловіків з-за кордону. Проте відмінності профілю зі справжнім акаунтом все ж таки є.
![Росіяни створили фейковий акаунт Володимира Зеленського Російська пропаганда розмістила допис від імені президента України, у якому йдеться про депортацію чоловіків із закордону](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608674_22bb825602ab95e68bb3dff28b16b2ed590875_9b39f6b69d9b9f5b89d60890f00d6b1e1709207876.jpg)
Як розпізнати цей підроблений допис: важливі ознаки
Редакція “Першого Криворізького” з’ясувала, що допис є неправдивим. Бо у пропагандистському дописі, який нібито належить Президенту України, назва акаунту та водночас прізвище написані неправильно.
Пояснюємо: у Президента України — Зеленського, у прізвищі м’який знак стоїть після літери “с”, а у пропагандистському пості м’який знак стоїть після “Н”. Тобто у прізвищі умисно допущена граматична помилка. Воно написано так: “ЗеленЬский”.
Також пропагандисти використали фото, яке стоїть у справжньому профілі Президента України.
Крім цього, у назві профілю в дужках є напис — joke, що у перекладі з англійської означає жарт. Цей напис одразу викликає сумніви, щодо правдивості сторінки.
![Пропагандисти розповсюджують фейк про те, що Зеленський наказав західним країнам, повернути українських чоловіків Росіяни створили фейкову сторінку Зеленського в соцмережі «Х»](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608673_22bb825602ab95e68bb3dff28b16b2ed590872_2212631c5e1ef309226e249dc1ce60541709207721.jpg)
Зауважимо, на офіційній сторінці назва акаунту така: “Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський”. Крім цього у нікнеймі росіяни додали ще одну літеру “A” та нижнє підкреслення.
На справжній сторінці це виглядає так: “@ZelenskyyUa”, у неправдивому акаунті так — “@Zelenskyy_Uaa”.
Пропагандисти створили акаунт у лютому 2024 року, коли справжній профіль глави держави був створений у квітні 2019 року.
![Офіційний акаунт Президента України в соцмережі «Х» зареєстрований у квітні 2019 року](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608672_22bb825602ab95e68bb3dff28b16b2ed590873_2212631c5e1ef309226e249dc1ce60541709207721.jpg)
Також зазначимо, що вигаданий акаунт Зеленського позначений синьою галочкою, дуже схожою на галочку у фейсбуці.
Але синю галочку може отримати будь-який користувач соцмережі “Х”, якщо підпишеться на преміум акаунт. Зауважимо, ціна за підписку на преміум акаунт коштує від 3$ до 16$ на місяць.
На справжній сторінці Володимир Зеленський має сіру галочку. Вона означає, що обліковий запис належить державній/багатосторонній організації або державній/багатосторонній посадовій особі.
Чому росіяни обирають найвразливіші теми для розповсюдження дезінформації
У Центрі протидії та дезінформації також спростували “вкид” про нібито вимогу Зеленського про депортацію українських чоловіків з-за кордону.
![Росіяни навмисно поширюють такі наративи, щоб підірвати довіру до української влади Центр протидії дезінформації спростував інформацію](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608676_15ac19627824e604b984685b931366b459a19d2bfee2b9e724be68d02331f6401709208657.jpg)
Росіяни продовжують поширювати брехню, яка пов’язана з мобілізацією, військовополоненими, мітингами тощо.
Нагадаємо, російська пропаганда 3 січня поширювала неправдиву інформацію про те, що з ворожого полону повернули не 230, а 173 українських військових.Ворог майже щодня намагається дестабілізувати ситуацію всередині українського суспільства та пробує посіяти недовіру до державних органів.
Читайте також: Росіяни вигадали фейк про впровадження податку на дармоїдство в Україні
Закликаємо читачів та читачок “Першого Криворізького” утриматися від поширення інформації, отриманої від російських так званих ЗМІ, і довіряти лише офіційним українським джерелам.
Читайте про інші фейки російської пропаганди у спецпроєкті «Боротьба з дезінформацією».
Як ви вважаєте, чи добре Ви розрізняєте російську дезінформацію від правди?
Редактор: Софія Скиба