Мешканці села Вільне обурені фото «місцевих вірян» на сайті Криворізької єпархії УПЦ (МП)
Фото: Перший Криворізький
Про обурених односельців дізналася журналістка "Першого Криворізького" через групу у соцмережі мешканців населеного пункту села Вільне.
Раніше редакція "Першого Криворізького" повідомляла про те, що у Криворізькому районі в селі Вільному парафія перейшла до Православної церкви України.
Водночас сьогодні, з'явилась інформація, про те, що вчора, з ініціативи забороненого в служінні колишнього клірика Криворізької єпархії Української Православної Церкви Крилача Максима в будинку культури села Вільне Криворізького району були проведені збори територіальної громади.
Своєю чергою місцеві мешканці, з якими поспілкувалася журналістка, запевняють, що на світлині, опублікованій на сайті Криворізької епархії, яка входить до УПЦ (МП) є лише декілька знайомих облич, всі інші невідомо з яких населених пунктів.
Наприклад, місцева мешканка Ніна Гордійчук, пише, що парафіяни, звезені із міста на підтримку кого і від кого — від "руського міру", називається соромом і ганьбою.
Скріншот з сайту Криворізької єпархії
Нагадаємо, вчора релігійна громада села Вільного, що у Криворізькому районі провела збори згідно з чинним законодавством України щодо виходу з Української православної церкви Московського патріархату УПЦ (МП) до переходу Православної церкви України. Односельці, які прийшли на збори підтримали перехід до ПЦУ одноголосно.
Зазначимо, Єфрем (Іван Кіцай) очільник московської церкви у Кривому Розі й Нікополі вже протягом довгого часу знаходиться у базі "Миротворець".
Вчора задля того, аби вийти з УПЦ (МП) і перейти до ПЦУ мешканці виконали такий алгоритм переходу:
1. Опитали свою релігійну громаду про бажання бути частиною ПЦУ.
2. Провели загальні збори релігійної громади для спільного рішення про зміну статуту громади.
3. Внесли зміни у статут та зареєстрували їх у порядку, встановленому статтею 14 Закону України “Про свободу совісті та релігійних організацій”.
Взяти участь у зборах запрошували всіх мешканців Вільного, але долучилися не всі. Настоятель, та деякі парафіяни проігнорували збори.
Усі інші віряни, хто долучилися до зборів, проголосували одноголосно за перехід до Православної церкви України. У 2019 році Україна отримала Томос. І зараз частина церков УПЦ (МП) переходить до Православної церкви України за певним алгоритмом, який вказаний вище.