Фінансова модель: основа надійного бізнесу в умовах змін

Фото: Перший КриворізькийФінансова модель: основа надійного бізнесу в умовах змін
Як створити ефективну фінансову модель, яка дасть змогу уникнути хаосу, точно прогнозувати ризики та досягати стратегічних цілей?
1. Обирайте сферу, у якій ви є спеціалістом чи спеціалісткою
Немає універсальних рецептів успіху в бізнесі, тому те, що спрацювало для інших, не завжди буде ефективним для вас. Зосередьтесь на своїх сильних сторонах і досвіді, оберіть сферу діяльності, яка відповідає вашим навичкам та інтересам, — це збільшить шанси на успіх і дасть можливість максимально реалізувати свій потенціал.
2. Плануйте активи для бізнесу
Планування інвестицій починається з ідентифікації активів, які потрібні для функціонування бізнесу, — це можуть бути приміщення, меблі, техніка, обладнання, матеріали та запас грошей для непередбачуваних витрат.
«Правильне управління активами є запорукою фінансової стабільності вашого бізнесу, без цього не буде з чого будувати справу», — говорить Олексій Геращенко.
3. Оптимізуйте постійні витрати
Бізнес завжди супроводжується витратами, які мають бути детально сплановані. Оренда приміщення, комунальні послуги та зарплати працівників є фіксованими витратами, незалежно від обсягу продажів. Регулярно аналізуйте ці витрати, щоб виявити можливості для їх зменшення, наприклад шляхом перемовин про зниження орендної плати або оптимізації чисельності персоналу.
4. Контролюйте змінні витрати
Змінні витрати безпосередньо залежать від обсягу бізнесу, і зі зростанням обсягів підприємства ці витрати можуть зростати, як-от витрати на доставку, бонуси персоналу та послуги сторонніх компаній. Регулярно переглядайте їх і шукайте способи контролю, наприклад шляхом вибору постачальників із кращими умовами.
5. Встановлюйте фінансові цілі
Бюджетування допомагає сформулювати конкретні та вимірювані фінансові цілі для кожного члена команди: коли кожен знає свою мету, команда працює на один результат.
«Зрозумілі цілі створюють відповідальність, а відповідальність веде до результатів», — зазначає спікер.
6. Вимірюйте фінансові показники
Не можна управляти тим, чого не вимірюєте, тому регулярно аналізуйте фінансові показники, такі як прибуток, витрати, рентабельність, — це дасть можливість вчасно виявляти проблеми й ухвалювати обґрунтовані рішення.
Сприймайте фінансове планування не як одноразову задачу, а як невід’ємну частину бізнес-процесу, що постійно потребує уваги та розвитку, регулярно переглядайте й адаптуйте свої фінансові стратегії, щоб упоратися зі змінами на ринку і в умовах бізнесу.
Ваші гроші — це інструмент для досягнення цілей і реалізації ідей, тому вони мають бути спланованими. Будьте відкриті до нових ідей, упроваджуйте інноваційні підходи та будьте готові до адаптації, щоб ваш бізнес залишався конкурентоспроможним і прибутковим у будь-якій ситуації.
Фото: Дарія Коломоєць
Вдарив розбитою пляшкою: криворіжця підозрюють в замаху на вбивство

Фото: Нацполіція
Про це повідомляє «Перший Криворізький» із посиланням на сайт Нацполіції у Дніпропетровській області.
Читайте також: Побив знайомого під час суперечки: затримали підозрюваного криворіжця
Злочин стався 20 квітня на одній із вулиць у Металургійному районі. Поліцейські встановили, що між хлопцями виник конфлікт, в ході якого підозрюваний вдарив 19-річного потерпілого у шию розбитою пляшкою. Пораненого хлопця госпіталізували до міської лікарні.
Підозрюваного у нападі затримали, вирішується питання стосовно обрання йому запобіжного заходу.
Чоловіку повідомили про підозру в замаху на вбивство. Йому загрожує від 7 до 15 років за ґратами.