«Ні» — це повне речення: у Кривому Розі пройшов тренінг для жінок про самооборону

«Ні» — це повне речення: у Кривому Розі пройшов тренінг для жінок про самооборону

Фото: Ольга Костіна

Днями у Кривому Розі провели тренінги для жінок про психологічну й фізичну самооборону за методом WenDo. Цей практикум — не про фізичний самозахист, а про те, як до нього не дійти.

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького» з місця події.

Техніка WenDo тільки заходить в Україну. Вже є певне коло тренерок, які мали можливість навчатися в Польщі. Перші тренінги були ще до повномасштабного вторгнення, але більш масовими стали після 2022 року.

У Кривому Розі два заняття провели тренерки з Києва Наталя Омельчук та Наталя Дресвяннікова. Групові роботи, кожну з яких відвідали 10-12 учасниць, тривали 12 годин.

«Наскільки я знаю, у Кривому Розі тренінг за методом WenDo проводять вперше. Він — про те, як відчувати й відстоювати власні кордони в асертивний спосіб», — розповіла тренерка WenDo Наталя Омельчук.

Довідково: Асертивність — здатність людини відстоювати свою точку зору, не порушуючи моральних прав іншої людини. Це здатність оптимально реагувати на критику та вміння рішуче говорити собі та іншим «ні», якщо цього вимагають обставини.

самооборона
Фото: Ольга Костіна

На практикумі учасниці пропрацьовували методи самозахисту. Тренували удари на боксерських лапах, вчилися реагувати й на словесні порушення кордонів, розвивали впевненість у власних силах.

«Важливо мати навички не тільки фізичної самооборони, а й психологічної. Коли вас примушують робити те, що вам не хочеться — ви не маєте цього робити. Це теж порушення кордонів», — додала Наталя Омельчук.

самооборона
Фото: Ольга Костіна

За словами тренерки Наталі Дресвяннікової, WenDo — це цілісна практика. Не тільки розповідь, а й практичні навички.

«Психологічні основи є базовими. Ні, я не кажу - якщо ви психологічно себе захищаєте, то ваші фізичні кордони ніколи не порушать. Але інколи можна завчасно розпізнати: отут люди в цьому середовищі порушують мої психологічні кордони. І я не можу бути впевнена в тому, що мої фізичні кордони не порушать також. І уникнути цього», — розповіла Наталя Дресвяннікова.
Однією з учасниць тренінгу WenDo стала криворізька громадська діячка Марія Неділько. За її словами, вміти себе захистити — це базова обов'язкова навичка, особливо для жінок.

самооборона

«Я хочу бути впевненою, що мені буде достатньо мене, аби захистити себе й свою доньку. Я хочу, щоб вона одразу вибудовувала комфортні кордони й розставляла свої ні. «Ні» — це повне речення. Не потрібно комусь щось доводити, наступати собі на горло, йти туди, де некомфортно, промовчати», — розповіла Марія.

Щоб дізнатись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Первого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну