Російські пропагандисти маніпулюють на темі кадрового голоду на АрселорМіттал Кривий Ріг

Російські пропагандисти маніпулюють на темі кадрового голоду на АрселорМіттал Кривий Ріг

Фото: Перший Криворізький

На російському державному медіаконгломераті «РИА Новости» кілька тижнів тому вийшла публікація «Найбільший металургійний комбінат в Україні постраждав від мобілізації». Ця публікація посилається на інтерв’ю директора «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо британській газеті Financial Times. «Мобілізація загрожує існуванню найбільшого гірничо-металургійного підприємства», — написали пропагандисти.

Насправді існуванню «АрселорМіттал Кривий Ріг» та інших підприємств в Україні загрожує в першу чергу повномасштабна війна, яку розпочала Російська Федерація у лютому 2022 року. Додають проблем масовані обстріли української критичної інфраструктури, які почались 11 вересня 2022 року. Атаки на енергетичну інфраструктуру негативно впливають на виробничі потужності та функціонування обладнання, повідомив Мауро Лонгобардо під час пресконференції у квітні 2024 року. Через підрив окупантами Каховської ГЕС 6 червня 2023 року АМКР мав проблеми із забезпеченням технічною водою, через що також довелось знизити виробництво.

До початку повномасштабної війни на підприємстві разом із підрядниками, працювало приблизно 26 тисяч робітників. З АМКР мобілізували понад 3000 працівників. Браку кадрів сприяє і те, що працівники разом з родинами переїжджають у більш безпечні регіони України.

«Найбільша металургійна компанія країни, холдинг "АрселорМіттал Кривий Ріг", чудово відомий будь-якому радянському громадянину під назвою "Криворіжсталь", найближчим часом може повністю зупинити виробництво через наростаючі темпи мобілізації», — написали пропагандисти з «РИА Новости».

мобілізація вбиває промисловість: маніпуляції росіян про АрселорМіттал Кривий Ріг

Насправді у квітні 2024 року «АрселорМіттал» запустили дві коксові батареї і ще одну домену піч.
«За цим пішло розкручування всього ланцюжка виробництва, але підприємству дійсно не вистачає кваліфікованих кадрів, щоб перезапустити виробництво і вийти на більші обсяги», — повідомила редакції директорка департаменту з персоналу АМКР Катерина Залозних. Попри це промисловий гігант суттєво збільшив виробництво у першому кварталі 2024 в порівнянні з таким самим періодом у 2023 році. Керівництво підприємства розраховує й надалі збільшувати потужності. Станом на зараз «АрселорМіттал» потребує близько тисячі нових працівників, але мови про припинення роботи не йде.

Нестачу працівників на підприємстві частково закрили шляхом внутрішніх ресурсів. «Внутрішні ресурси — це коли ми перенавчаємо наших працівників на інші професії, або коли ми навчаємо якимось додатковим навичкам і тепер людина може виконувати не тільки одну роботу, а дві-три. Тобто намагаємося бути максимально гнучкими. Вважаємо за краще платити одному працівникові більше, ніж брати двох, але платити менше», — пояснює Катерина Залозних.

«Наша корпорація ніколи не приймала рішення залишити Україну. З самого початку повномасштабного вторгення «АрселорМіттал» заявив, що завжди буде з Україною, до Перемоги», — сказав у коментарі редакції Анджей Випих, заступник генерального директора з персоналу, корпоративних комунікацій та питань євроінтеграції.

Такі публікації росіян не лише перекладають відповідальність за свої дії на українців, які вимушені захищатись. Також пропагандисти намагаються посіяти розбрат між цивільними та військовими, посіяти паніку та відчай серед громадян_ок України.

Читайте також: Зрив мобілізації в Україні: хто допомагає в цьому Росії

Фото: Владислав Нестеренко

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну