80-та річниця звільнення області від окупації: на Дніпропетровщині презентували виставку документів
![80-та річниця звільнення області від окупації: на Дніпропетровщині презентували виставку документів 80-та річниця звільнення області від окупації: на Дніпропетровщині презентували виставку документів](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608585_3aa5ebeb118d03b2255ec674cfa62b7836bbc928a18707b19f4c37d77361e9891709115892.jpg)
Фото: ДніпрОДА
Про це йдеться на сайті Дніпропетровської обласної військової адміністрації.
Читайте також: У Кривому Розі відбулась виставка з нагоди 80-ї річниці визволення міста
«Протягом багатьох років доступ до цих документів був обмежений. Все через те, що в них містяться відомості про колаборантів окупаційної влади. Ми вперше сьогодні оприлюднили їх», – розповідає головний науковий співробітник державного архіву області Ніна Киструська.Ці матеріали стали підґрунтям для складання актів збитків, нанесених державі та мешканцям в роки війни. Тільки для території Дніпропетровщини – це 30 мільярдів карбованців.
Деякі з цих альбомів були представлені на Нюрнберзькому процесі.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608583_3aa5ebeb118d03b2255ec674cfa62b78fe7fb8ec6f08773dbb647a3786593d341709116095.jpg)
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608582_3aa5ebeb118d03b2255ec674cfa62b78379922c2e7d0ddf5eee82b5ac50485001709116096.jpg)
Звільнення Дніпропетровщини почалося в серпні 1943 року. Бої тривали півроку. Останні населені пункти визволили в березні 1944 року. За час окупації населення регіону зменшилося на півмільйона.
Виставка працюватиме до 29 лютого.
Відвідати її можна, попередньо записавшись за телефоном (056) 732-49-69.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608584_3aa5ebeb118d03b2255ec674cfa62b788af3ab9004096a2534f1a82a1975b5af1709116112.jpg)
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".