У Кривому Розі пройшла художня виставка “Незалежні”

У Кривому Розі пройшла художня виставка “Незалежні”

Фото: Перший Криворізький

14 лютого український художник Валерій Сосна представив свій новий виставковий проєкт «Незалежні» у картинній галереї «ArtCraftOil» Кривого Рогу.

Про це повідомляє журналіст «Першого Криворізького»

Проєкт «Незалежні» представлений у вигляді трьох всеукраїнських виставок: «Сублімація – Свої», «СВО…ї» та «Незалежні».

Він відображає сучасне соціальне та політичне становище, наслідки війни та її вплив на українське суспільство. Крім цього, є роботи, які розкривають недоліки та слабкості російських політичних діячів, а також висміюють їхні дії.

«Експозиція відображає політичну ситуацію або відображає відношення митця до нас, українців, до ситуації в нашій країні», – прокоментувала кураторка та співвласниця картинної галереї ArtCraftOil Світлана Ткаченко
На виставці була представлена й нова серія творів «СВО…ї»:

“«СВО…ї» буквально прочитуються як «свои» російською або «свої» українською. Злочинна влада рос*ї неодноразово заявляла про «спільний народ» та звинувачувала Україну в нацизмі та фашизмі.

Валерій Сосна своєю серією концептуального живопису заявив, наче маніфестом, що ми зовсім не «свої»… І напевно «своїми» з таким ворогом вже ніколи не стати”
, – пояснює мистецтвознавець Іван Дудич


Серія виставки «СВО…ї» складається з наступних творів:
 • «Сирена» – це картина, яка передає вплив сигналу повітряної тривоги на людину. У порівнянні з міфічною сиреною-русалкою, яка заманювала моряків, картину асоціюють із сучасними загрозами: інформаційні атаки, ракети, дрони тощо.
 • «Попіл» – символ страждань та жертв війни.
 • «Лють» – це символ незламності та відваги.
 • «Морок» виражає песимізм та безвихідь
 • «Буча» є точною документацією військового злочину, в якому фіксується окупація української Бучі та жахіття, яке там відбулося.
 • «СВОї?» – символ сліпої віри, що українці та окупант «свои», та пізнання правди
 • «П'єта» є символом скорботи, трагедії та втрати. Це зображення відданості та материнської любові, яка виражається через оплакування матір'ю свого загиблого сина.

Серед інших картин представлені:
 • «Відповідь» – сатирична відповідь козаків – військових ЗСУ – на лист султана - Путіна, – що показує його самовпевненість та самовихваляння.
«Найдовше писалась, мабуть, картина та, котра сьогодні буде вперше представлена на цій виставці. Це картина, так її охрестили, як “Лист нащадків запорізьких козаків”», – розповів художник з Дніпра Валерій Сосна
 • «Salvator Mundi» є сучасною інтерпретацією іконічного образу "Спасителя Світу". Цей твір стає головним питанням виставки – хто був Salvator Mundi у 2022 році?
 • «Ніка» стає символом незламності та героїчної боротьби за свободу.
 • «Юдита» підкреслює героїзм і силу однієї людини в боротьбі за свободу та незалежність народу.До деяких картин додається й аудіогід.

Також, серед експонатів виставки, відвідувачі мали можливість побачити національний рекорд України – найбільший прапор України, написаний олією на полотні. Він створений з метою вшанування національних символів та підтримки духу незалежності

Загалом на виставці представлено 19 робіт, які створені в період з 1991 року до 2024 року.

Посилання скопійовано в буфер обміну