Як використовують зелені відходи для ландшафтного дизайну одного з мікрорайонів Кривого Рогу

Фото: Перший Криворізький
Журналісти «Першого Криворізького» поспілкувалися з громадською діячкою та мешканкою цього мікрорайону Світланою Хватовою.
Раніше редакція нашого сайту розповіла, чому ексерти вважають льодяний буревій природним катаклізмом.
«Коли комунальне підприємство «Сансервіс» працювало, ми спитали в них дозвіл, чи можна використовувати подрібнені гілки. Вони сказали, що звісно, так. Навпаки, вони заохочували використовувати, бо якщо не використати подрібнені гілки — це ж теж купки, такі горки невеликі, але людина, на жаль, сприймає… багато людей сприймають їх як сміттєві кучі й починають формувати, додавати до цих подрібнених гілок уже своє домашнє сміття. Тому коли формуються такі купи з подрібнених гілок, краще їх відразу ж використовувати, бо вони перетворюються, на жаль, на сміттєві купи» , — пояснює Світлана Хватова.

Громадська діячка розповіла, що подрібненням гілок співробітники підприємства «Сансервіс» роблять в рамках міської програми зі скорочення зелених відходів у Кривому Розі. Також вона пояснила, що користь вторинного використання зелених відходів на місці має вигоду, ще і в економічному плані:
«…Уявіть, скільки треба спецтранспорту і скільки треба палива, щоб вивезти всі гілки на сміттєзвалище! А так ми отримали роботу на місці по їх утилізації та відразу використали для користі довкіллю. Подрібнених гілок вийшло в нас близько 150 мішків, ми все використали. І якщо будуть ще, ми використаємо ще. Це дуже крута штука…».
Подрібнені гілки мешканці Східного використали на клумбах та в якості підстилок під лавами в парку Щастя та сквері імені Гутовського. Також криворіжці виклали невеликі доріжки до годівничок птахів, щоб людям було зручніше годувати.
«Було дуже багато емоцій негативних, коли ми бачили, що наші великі яблуні, груші, і абрикоси, і берези дуже постраждали. То хотілось якось так мінус перетворити на плюс. То з дуже гарних гілочок ми зробили у сквері Гутовського годівнички для наших білок, для наших птахів. Встановили ми теж їх на ґрунті всередині парку. Ну тобто використали всі зелені відходи на повну», — розповідає Світлана.
Фото: Альона Музика Даніїл Токмаков
Відео: Даніїл Токмаков
Які нові освітні гарантії для військових віком 18-25 років

Фото: Уряд
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Урядовий портал.
Законопроєкт забезпечує військовим, які служать за контрактом або їх мобілізували на особливий період, збереження місце навчання та стипендії на період військової служби.
Також передбачається право навчатися у закладах вищої освіти без відриву від служби та отримувати навчальні відпустки.
Надалі законопроект має підтримати Верховна Рада.
Якщо парламент ухвалить законопроєкт, то зміни внесуть до таких Законів України:
- Про військовий обов’язок і військову службу;
- Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей;
- Про вищу освіту;
- Про освіту;
- Про фахову передвищу освіту.
Читайте також: Криворіжці, які вступили до профтеху після 25 років, ризикують втратити відстрочку від мобілізації