Чим і чому хворіють сільськогосподарські рослини Дніпропетровщини

Чим і чому хворіють сільськогосподарські рослини Дніпропетровщини

Фото: Перший Криворізький

У Дніпропетровській області через аномально теплу осінь збільшилася кількість шкідників, а відповідно і хвороб сільськогосподарських рослин. Про це повідомляє управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області на офіційному сайті.

«Щодо метеорологічних умов, то протягом першої декади листопада продовжує утримуватися аномально тепла як для цього періоду року, з туманами та опадами погода. Середньодекадна температура повітря становила 12,2 градуса тепла. Максимальна температура повітря підвищувалась до 20 градусів тепла, мінімальна температура повітря знижувалась до 7 градусів тепла. Саме тому спостерігається збільшення кількості шкідників і випадків хвороб озимої пшениці й озимого ріпаку», — пишуть спеціалісти управління фітосанітарної безпеки.

Станом на 9 листопада в Дніпропетровській області триває активне живлення личинок хлібної жужелиці. Заселено 11% обстежених площ посівів озимої пшениці. Гусениці озимої совки ІІ покоління шкодять на 27% обстежених площ посівів озимої пшениці й озимого ріпаку.

Також в області спостерігається незначне збільшення уражених хворобами площ і рослин. Ранкові тумани, дощі та коливання температур сприяють розвитку й поширенню основних хвороб сільськогосподарських рослин. Спеціалісти фіксують такі хвороби:

  • борошниста роса. Хвороба виявлена на 29% обстежених площ посівів озимої пшениці, уражено в середньому 2,8% рослин, розвиток хвороби — 1%;
  • септоріозом уражено 23% обстежених площ посівів озимої пшениці, у середньому — 1,5% рослин. Розвиток хвороби — 1%;
  • кореневі гнилі виявлені на 6% обстежених площ посівів озимої пшениці, уражено в середньому 0,5% рослин, розвиток хвороби — 0,5%;
  • пероноспорозом уражено 35% обстежених площ посівів озимого ріпаку, у середньому — 2,3% рослин, максимально — 5%. Розвиток хвороби — 1%;
  • білою плямистістю уражено 26% обстежених площ посівів озимого ріпаку, у середньому — 2,2% рослин, максимально — 5%, розвиток хвороби — 1%.

Окрім хвороб, на сільськогосподарських землях почалося заселення мишоподібними гризунами. В управлінні фітосанітарної безпеки пояснюють, що теплі погодні умови та достатність кормів сприяють і розмноженню гризунів на сільськогосподарських угіддях.



«Площі озимої пшениці становлять 36% від загальної на Дніпропетровщині. Середня чисельність гризунів — 1,2 колонії на гектар із 1,5 житловою норою, максимально — 2 колонії на гектар із 3 житловими норами. На посівах озимого ріпаку шкідниками заселено 38% обстежених площ, а на багаторічних травах заселено 100% обстежених площ. На неорних землях мишоподібні гризуни виявлені на всіх обстежених площах», — пише управління фітосанітарної безпеки.

Спеціалісти Інституту захисту рослин НААН України пишуть, що першочерговими в обмеженні чисельності мишоподібних гризунів залишаються профілактичні агротехнічні заходи: дотримання сівозміни, боротьба з бур’янами на полях і в місцях резервацій гризунів (у лісосмугах і на узбіччях доріг, обабіч зрошувальних каналів), своєчасне й без втрат збирання врожаю, своєчасна та якісна оранка, щоб запобігти заселенню шкідниками посівів озимої пшениці з осені.

Зазначимо, що в минулому місяці збільшення кількості гризунів на полях Херсонщини, Дніпропетровщини, Миколаївщини, Донеччини та Луганщини помітили й українські військові, які скаржаться на грузинів, що оселилися в бліндажах і навіть особистих речах бійців.



Пост у соціальних мережах українського військового Олександра Жугана

Редакція «Першого Криворізького» продовжує стежити за розвитком подій, тому більше читайте в майбутніх матеріалах.



Відео: Даніїл Токмаков

За минулу добу ворог атакував Україну балістичною ракетою та 39 дронами

За минулу добу ворог атакував Україну балістичною ракетою та 39 дронами

Фото: armyinform.com.ua (ілюстрація)

Протягом минулої доби та до ранку 11 квітня російська армія атакувала Дніпро балістичною ракетою. Також запустила по Україні 39 безпілотників різних типів.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» із посиланням на Telegram-канал Повітряних Сил.

Ворог атакував Дніпро ракетою із Ростовської області та 39 дронами із напрямків Курська, Орла, Міллерово, Приморсько-Ахтарська (РФ).

Станом на 09:00 підтвердили збиття 24 дронів різних типів на півночі, півдні, сході та в центрі країни. 13 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втратили, без негативних наслідків.

Внаслідок російської атаки постраждали Дніпропетровщина, Донеччина та Житомирщина.

Посилання скопійовано в буфер обміну