Тема індустріального міста застаріла: чому багато талановитих людей тікає з Кривого Рогу

Тема індустріального міста застаріла: чому багато талановитих людей тікає з Кривого Рогу

Фото: Перший Криворізький

4 листопада у Кривому Розі відбулась офлайн-дискусія «126 кілометрів (не) можливостей», під час якої обговорили одне з актуальних питань: чому багато талановитих людей тікає з цього міста, а меншість залишається?

А поговорити про це онлайн медіа «Перший Криворізький» запросив як людей, які провели дитинство в нашому місті, поїхали з нього і сьогодні є важливими людьми для культурного розвитку країни; так і людей, які вперто залишаються в місті, розвиваючи соціальні й культурні проєкти.

Участь у дискусії взяли понад сто криворіжців, але були й запрошені люди, які під час дискусії намагалися знайти можливі рішення та вектор напрямку змін, які можуть вплинути на мотивацію молоді залишатися у Кривому Розі, а не їхати розвиватися професійно за кордон, або інші міста України.

«Це була така перша спроба поговорити про Кривий Ріг, а саме: про його культурне поле, про облаштування, про його залучення у загальнонаціональний культурний контекст. Та чи відповідають культурні процеси міста запиту громади, людей. І якщо ні, то чому це відбувається», — говорить Іванна Скиба-Якубова, менеджерка культурних проєктів, співзасновниця агенції Bagels & Letters, журналістка (LB.ua, Korydor, Dwutygodnik тощо), волонтерка.


«Одна з тем, яка мені, наприклад близька, то це образ, ідея самого Кривого Рогу. Мені здається, що тема зараз суто індустріального міста застаріла і вона потребує переосмислення. І знайти «ідею міста» можуть власне частина людей, які на це спроможні та частина з них були присутні на цій розмові», — говорить Олена Гончарук, новообрана директорка Національного центру Олександра Довженка.


Фото: Тадеуш Бабеуш

Відео: Даніїл Токмаков Тадеуш Бабеуш

У Кривому Розі збудують будинок для дітей-сиріт з інвалідністю

У Кривому Розі збудують будинок для дітей-сиріт з інвалідністю

Фото: Управління преси та внутрішньої політики Криворізької міськради

У Кривому Розі триває реалізація соціального проєкту, спрямованого на підтримку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Особливу увагу приділяють тим, хто має інвалідність та особливі освітні потреби.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на управління преси та внутрішньої політики Криворізької міськради.

У Довгинцівському районі міста вже на фінішній стадії будівництво малого групового будинку — нового соціального простору, де проживатимуть десятеро дітей-сиріт із особливими потребами. Це буде комфортна, безпечна та максимально наближена до родинної атмосфера, де працюватимуть психологи, лікарі, вихователі та фахівці з соціальної роботи.

Проєкт реалізують спільно з Дніпропетровською обласною військовою адміністрацією, UNICEF та міжнародною організацією Save the Children.

Поруч із новим будинком — школа №88, дитячий майданчик, гуртки та секції, що дозволить дітям гармонійно розвиватися та соціалізуватися.

Загалом у Кривому Розі проживає 1 534 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Завдяки системній роботі міста вже 88% з них виховуються у сімейних формах — прийомних родинах, дитячих будинках сімейного типу чи під опікою. У місті діє 49 прийомних сімей та 17 дитячих будинків сімейного типу. Також триває активна робота з усиновлення.

Малий груповий будинок — сучасне рішення для тих дітей, для яких знайти сім’ю особливо складно. Він дозволить забезпечити їм не лише дах над головою, а й теплу турботу, розвиток і шанс на повноцінне життя.

Також раніше ми писали, що у Кривому Розі з’явилися «міні-садочки» для дітей дошкільного віку.

Посилання скопійовано в буфер обміну