Тема індустріального міста застаріла: чому багато талановитих людей тікає з Кривого Рогу

Тема індустріального міста застаріла: чому багато талановитих людей тікає з Кривого Рогу

Фото: Перший Криворізький

4 листопада у Кривому Розі відбулась офлайн-дискусія «126 кілометрів (не) можливостей», під час якої обговорили одне з актуальних питань: чому багато талановитих людей тікає з цього міста, а меншість залишається?

А поговорити про це онлайн медіа «Перший Криворізький» запросив як людей, які провели дитинство в нашому місті, поїхали з нього і сьогодні є важливими людьми для культурного розвитку країни; так і людей, які вперто залишаються в місті, розвиваючи соціальні й культурні проєкти.

Участь у дискусії взяли понад сто криворіжців, але були й запрошені люди, які під час дискусії намагалися знайти можливі рішення та вектор напрямку змін, які можуть вплинути на мотивацію молоді залишатися у Кривому Розі, а не їхати розвиватися професійно за кордон, або інші міста України.

«Це була така перша спроба поговорити про Кривий Ріг, а саме: про його культурне поле, про облаштування, про його залучення у загальнонаціональний культурний контекст. Та чи відповідають культурні процеси міста запиту громади, людей. І якщо ні, то чому це відбувається», — говорить Іванна Скиба-Якубова, менеджерка культурних проєктів, співзасновниця агенції Bagels & Letters, журналістка (LB.ua, Korydor, Dwutygodnik тощо), волонтерка.


«Одна з тем, яка мені, наприклад близька, то це образ, ідея самого Кривого Рогу. Мені здається, що тема зараз суто індустріального міста застаріла і вона потребує переосмислення. І знайти «ідею міста» можуть власне частина людей, які на це спроможні та частина з них були присутні на цій розмові», — говорить Олена Гончарук, новообрана директорка Національного центру Олександра Довженка.


Фото: Тадеуш Бабеуш

Відео: Даніїл Токмаков Тадеуш Бабеуш

На Дніпропетровщині браконьєр виловив 241 рибину на більше 400 000 гривень збитків

На Дніпропетровщині браконьєр виловив 241 рибину на більше 400 000 гривень збитків

Фото: Рибпатруль

Днями на Дніпропетровщині виявили рибалку, який попри нерестову заборону виловив з Кам’янського водосховища 241 рибину загальною вагою 50 кілограмів риби. Цим завдав рибним запасам понад 400 000 гривень збитків.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» із посиланням на Фейсбук-сторінку Дніпропетровського рибоохоронного патруля.

Читайте також: Зариблення річки: на Дніпропетровщині до водойми вселили майже 45 000 коропів

Рибпатрульні Дніпропетровщини викрили браконьєра на Кам’янському водосховищі, поблизу села Пушкарівка Кам’янського району Дніпропетровської області.

Порушник рибалив у брід чотирма сітками та наловив:
  • 156 карасів сріблястих;
  • 46 пліток;
  • 17 судаків;
  • 15 окунів;
  • 7 плоскирок.

Загальна вага незаконно виловленого склала 50 кілограмів. Рибні запаси зазнали 437 937 гривень збитків.

На рибалку склали адмінпротокол за грубе порушення правил рибальства. Крім того, на місце події викликали слідчих. Розглядають питання про відкриття кримінальної справи за незаконне зайняття рибним промислом (стаття 249 Кримінального кодексу України).

Сітки та рибу вилучили слідчі до рішення суду.

Мешканців Дніпропетровщини просять повідомляти про порушення в сфері рибальства за «гарячою лінією»: (096) 400-02-50.

Посилання скопійовано в буфер обміну