На Дніпропетровщині взяли проби питної та річкової води
Фото: Перший Криворізький
Про результати їх дослідження говорили під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.
«Збираємо інформацію, як мешканці громад, постраждалих від підриву Каховської ГЕС, забезпечені водою. Слідкуємо за дотриманням санітарно-епідемічних вимог у пунктах її видачі. А ще перевіряємо якість тієї, що подається централізовано, та стан річок. Таку роботу проводимо постійно»,– каже головний спеціалістка управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області Маргарита Малишева.
Тільки минулого тижня для дослідження взяли майже 290 проб питної води. Їх перевірили на мікробіологічні та фізико-хімічні показники. Деякі з них відхилені від норми. Втім це явище сезонне, запевнила фахівчиня.
«Питна вода у Дніпрі та регіоні залишається безпечною, – додала Маргарита Малишева. – А от щодо річок, вкотре хочу наголосити – не можна у них купатися. Офіційно цьогоріч пляжі не відкривали, а тому від їх відвідування необхідно утриматися».
До того ж дослідження водойм регіону подекуди виявили завищену кількість лактозопозитивної кишкової палички.
«Відхилення за цим індексом зафіксовані у Кам’янському водосховищі. А також річках Дніпро та Самара. Цей показник коливається щоліта. Та нині подекуди, через аномальну спеку, така паличка розмножується дуже швидко. Її потрапляння в організм людини у великій кількості, може спричинити значні розлади роботи шлунково-кишкового тракту. Особливо це стосується дітей», – пояснила фахівчиня.
Такі ж проблеми зі здоров’ям може спровокувати холероподібний вібріон. Раніше його виявили у водоймах Дніпра, Підгородного та Нікопольщини. Натомість Маргарита Малишева зауважила – ця бактерія не викликає захворювання на холеру.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"