Підрив Каховської ГЕС — екоцид

Фото: Перший Криворізький
Про це повідомив Андрій Єрмак, Керівник Офісу Президента України, на офіційній сторінці у соцмережі.
Прокуратура Херсонської області розпочала досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами екоциду та порушення законів і звичаїв війни за статтею 441, частиною 1 статті 438 Кримінального Кодексу України. Зараз правоохоронними органами вживаються заходи для встановлення масштабів руйнування та фіксації злочинів, скоєного армією країни-агресора.
«Також дії [російської армії] несуть загрозу для Запорізької АЕС.
Влада працює, як центральна, так і регіональна. Безпека людей сьогодні — пріоритет. Маємо забезпечити покарання для ворога на міжнародному рівні», — пише Андрій Єрмак.
Раніше редакція «Перший Криворізький» повідомила, що вночі 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. Через це низка населених пунктів опинилися в небезпеці.
Зараз у Кривому Розі проводять екстрену нараду щодо забезпечення міста водою після підриву окупантами Каховської ГЕС.
Нагадаємо, що 17 травня оголосили про створення міжнародного Реєстру збитків України через російську агресію.
Також раніше редакція нашого сайту писала, що серед основних наслідків бойових дій, які спричиняють екологічну катастрофу для водних ресурсів України, автор дослідження «Наслідки для довкілля війни Росії проти України» Олексій Ангурець виділяє три ключових:
1. Погано працюють очисні споруди стічних вод;
2. Порушено алгоритм традиційного водозабезпечення населення та підприємств у великих містах;
3. Водойми забруднені механічним та хімічним сміття, у тому числі постраждали ґрунтові води, в які потрапляють небезпечні речовини.
UPD: Ситуація у Кривому Розі станом на 14:37
Сьогодні 30% населення Кривого Рогу отримують воду з Карачунівського водосховища, а 70% міста — з водосховища Південне, яке наповнюється саме з Каховського водосховища, через водогін Дніпро-Кривий Ріг. Експерти говорять, що запаси води у Південному водосховищі поки достатньо, тому ризику залишитися зовсім без питної води у Кривому Розі немає.
Чи є у Кривому Розі план дій, якщо не буде питної води
Медики борються за життя чотирьох дітей після удару по Кривому Рогу

Фото: Перший Криворізький
Про це в телеефірі повідомив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Юрій Яндульський.
"На даний час 75 постраждалих. 37 людей знаходяться в медичних закладах області. 19 людей залишаються у важкому стані, четверо з них діти. Двоє найважчих пацієнтів, які отримали тілесні ушкодження, перевезені у місто Дніпро", - зазначив Яндульський.Він додав, що медики забезпечені всім необхідним і роблять все можливе, щоб врятувати життя і здоров'я постраждалих.
Масштабні руйнування в місті
Поблизу місця влучання російської ракети пошкоджено два десятки багатоповерхівок та близько 30 автівок. Зазнали ушкоджень два навчальні заклади.
"На місці постійно працює штаб, людям видають необхідні будівельні матеріали, працюють ДСНС і поліція. Люди звертаються із заявами про пошкоджене майно і, відповідно, будуть отримувати допомогу від міста, можуть скористатися програмою єВідновлення", - зауважив Яндульський.Зросла кількість загиблих
Станом на 20:30 6 квітня кількість загиблих внаслідок ракетного удару по Кривому Рогу зросла до 20 осіб. Серед загиблих — 9 дітей.
Медики цілодобово борються за життя кожного пораненого.