Підрив Каховської ГЕС — екоцид

Фото: Перший Криворізький
Про це повідомив Андрій Єрмак, Керівник Офісу Президента України, на офіційній сторінці у соцмережі.
Прокуратура Херсонської області розпочала досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами екоциду та порушення законів і звичаїв війни за статтею 441, частиною 1 статті 438 Кримінального Кодексу України. Зараз правоохоронними органами вживаються заходи для встановлення масштабів руйнування та фіксації злочинів, скоєного армією країни-агресора.
«Також дії [російської армії] несуть загрозу для Запорізької АЕС.
Влада працює, як центральна, так і регіональна. Безпека людей сьогодні — пріоритет. Маємо забезпечити покарання для ворога на міжнародному рівні», — пише Андрій Єрмак.
Раніше редакція «Перший Криворізький» повідомила, що вночі 6 червня росіяни підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. Через це низка населених пунктів опинилися в небезпеці.
Зараз у Кривому Розі проводять екстрену нараду щодо забезпечення міста водою після підриву окупантами Каховської ГЕС.
Нагадаємо, що 17 травня оголосили про створення міжнародного Реєстру збитків України через російську агресію.
Також раніше редакція нашого сайту писала, що серед основних наслідків бойових дій, які спричиняють екологічну катастрофу для водних ресурсів України, автор дослідження «Наслідки для довкілля війни Росії проти України» Олексій Ангурець виділяє три ключових:
1. Погано працюють очисні споруди стічних вод;
2. Порушено алгоритм традиційного водозабезпечення населення та підприємств у великих містах;
3. Водойми забруднені механічним та хімічним сміття, у тому числі постраждали ґрунтові води, в які потрапляють небезпечні речовини.
UPD: Ситуація у Кривому Розі станом на 14:37
Сьогодні 30% населення Кривого Рогу отримують воду з Карачунівського водосховища, а 70% міста — з водосховища Південне, яке наповнюється саме з Каховського водосховища, через водогін Дніпро-Кривий Ріг. Експерти говорять, що запаси води у Південному водосховищі поки достатньо, тому ризику залишитися зовсім без питної води у Кривому Розі немає.
Чи є у Кривому Розі план дій, якщо не буде питної води
Шахрайські схеми, екозлочини та мільйонні збитки: у Кривому Розі розслідують кримінальні правопорушення

Фото: Перший Криворізький
Про це йдеться у додатку до відповіді на звернення про стан законності, боротьби зі злочинністю та результати діяльності Криворізької східної окружної прокуратури упродовж 2024 року.
Минулого року прокуратура скерувала до суду три обвинувальні акти, пов’язані з кіберзлочинами. Одна з них стосується угруповання з шести осіб, які шахрайськими методами «фішингу» та «вішингу» привласнювали гроші містян.
До суду передано 11 обвинувальних актів, пов’язаних із порушеннями у сфері екології, що на три більше, ніж у 2023 році. Сума завданих збитків становить 3 533 000 гривень, і для їх компенсації подано позови на 3 530 000 гривень.
У ході розслідувань правоохоронці встановили економічні збитки на суму 12,2 мільйона гривень, з яких 8,9 мільйона стосуються територіальної громади. Наразі відшкодовано 2,1 мільйона гривень, а на компенсацію ще 12,3 мільйона подано позови.
Кожен прокурор у середньому веде 293 кримінальні провадження. Торік поліція закрила 1 746 справ, з яких прокуратура скасувала 154 незаконних рішення. Крім того, прокурори винесли 919 письмових вказівок.
Читайте також: Скільки корупційних правопорушень зафіксувала Криворізька східна прокуратура у 2024 році