Росія заплатить: як рахуватимуть збитки українському довкіллю

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Повномасштабна війна російської армії завдала збитків надрам, атмосферному повітрю, водним та земельним ресурсам України на суму близько 8 трильйонів гривень.

Про це повідомив заступник начальника управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Ставнійчук під час круглого стола щодо стягнення компенсацій з країни агресора.

Станом на травень збитки, завдані атмосферному повітрю, воді та землі, становлять вже майже 2 трильйони гривень. Збитки по надрах — вже близько 6 трильйонів гривень.

Тому 24 травня під час круглого столу представники Мінзахисту, Державної екологічної інспекції разом з науковцями та екоактивістами обговорили варіанти стягнення Росії компенсації за збитки довкіллю. Захід провели онлайн.

«Робота триває, ми всі розуміємо, що основна мета — отримати репарації за ці збитки. Але, звісно, ми хочемо уніфікувати всі підходи на міжнародному рівні», — говорить Олександр Ставнійчук.Нагадаємо, що для підрахунку використовуються сім методик, розроблених Державною екологічною інспекцією та Державною службою геології та надр.

«Я вважаю, що ці методики, які є зараз, частково будуть змінені після напрацювань. Тобто і міжнародні експерти, і наші фахівці — всі працюють для того, щоб удосконалити максимально ці документи. А зараз основне наше завдання – це збирати кейси. Не буде великою проблемою щось перерахувати потім. Проте важливо, щоб у нас була достатня доказова база, яка надалі буде залучена для того, щоб отримати всі ці відшкодування в суді», — говорить заступник начальника управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Тому для успішного стягнення компенсацій за збитки довкіллю Україні необхідно продовжувати науково-технічні дослідження, залучати міжнародні експерти, покращувати координацію між відповідними органами та активно співпрацювати з міжнародними партнерами.

Раніше редакція «Першого Криворізького» розповідала про вплив війни на рослинний та тваринний світ України, томі більше матеріалів можна знайти у спецпроєкті на сайті.Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
1 год 25 хв

Все гаразд

03 : 55

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com