На Дніпропетровщині закривають вугільні шахти: причина

На Дніпропетровщині закривають вугільні шахти: причина

Фото: Перший Криворізький

Павлоградщина продовжує активно впроваджувати заходи для плавного переходу на нові економічні та екологічні реалії у зв’язку із поступовим закриттям шахт до 2035 року.

Про це йдеться на вебсайті Павлоградської міської ради.

Про наміри України перейти на «зелений» розвиток та відмовитися від вугілля на державних електростанціях заявили ще у 2021 році напередодні кліматичної конференції в Глазго. Активні бойові дії та знищення частин інфраструктури фактично завершили цей процес.

За результатами дослідження, проведеного громадською організацією «Центр міжнародного співробітництва та впровадження проєктів» у п’яти шахтарських громадах Дніпропетровщини, зокрема і в Павлограді, виявили нагальну потребу цих регіонів у підвищенні кваліфікації працівників, розробці нових освітніх програм та курсів організацій розвитку навичок, а також у впровадженні місцевих ініціатив, спрямованих на підтримку малого бізнесу, створення нових підприємств і робочих місць.

Розвиток альтернативних галузей економіки у шахтарських регіонах сприятиме справедливому переходу громад до нового способу життя.

Закриття шахт має супроводжуватися адаптаційними програмами, які передбачають працевлаштування та підтримку населення.

Дослідження показало, що в Дніпропетровській області не вистачає кадрів різних професій: освітян, психологів, юристів, менеджерів, лікарів, медичних працівників, культурних діячів, кваліфікованих робітників – таких як столяри, слюсарі, будівельники, сантехніки, малярі, електрики. Також потрібні фахівці сільськогосподарської сфери – агрономи, водії, трактористи та працівники комунальних служб. Серед гірничих спеціальностей найбільший попит мають підземні електрослюсарі, машиністи підземних установ та електровозів, і випускники професійних училищ за цими напрямками мають найвищий рівень працевлаштування.

Раніше ми писали, що в Україні ув'язнених почали залучати до роботи на шахтах.

Посилання скопійовано в буфер обміну