Наслідки ракетного удару по криворізькій дамбі: стан річки Інгулець через пів року

Наслідки ракетного удару по криворізькій дамбі: стан річки Інгулець через пів року

Фото: Перший Криворізький

Після вересневого ракетного обстрілу армією Російської Федерації криворізької дамби пройшло пів року, тому екоактивісти громадської організаціїї «Досить труїти Кривий Ріг» провели повторне дослідження якості води у річці Інгулець.

Нагадаємо, що 14 вересня 2022 року після 8 ракетних ударів у декількох районах міста не стало води, адже російська армія умисно влучила у гідротехнічну споруду. Це була спроба затопити Кривий Ріг. Під час удару люди не постраждали, але в річці Інгулець тимчасово піднявся рівень води — до 2 метрів.

«Результати дослідження підтверджують, що ракетний обстріл і відновлювальні роботи дамби Карачунівського водосховища не мали довготривалого ефекту на якість води річки Інгулець у межах заплавів Кривого Рогу.

Значно зменшився вміст сполук нітрогену та фосфатів. Це ще раз підтвердило теорію, що після ракетного удару РФ у 2022 році, вода була забруднена цими речовинами через розлив води, затоплення каналізаційних мереж та вигрібних ям на приватних територіях», — говорить Анна Амбросова, екологиня ГО «ДТКР».


Архівні фото редакції, вересень 2022 рік
Але констатувати, що якість води у річці Інгулець у нормі, фахівці громадської організації не можуть, бо за екологічними показниками вона має посередню якість. Це можна пояснити тим, що у пробах зафіксували підвищений вміст розчинених солей, сполук жорсткості води, нітрат-іону та нітрит-іону.

І це нормально, тому що Кривий Ріг — промислове місто, стверджують фахівчині ДТКР.Також дослідження проб води річки показали, що рівень розчиненого кисню станом на березень 2023 року рівні 85-90%, а це свідчить про достатнє насичення киснем, тому небезпеки замору риби та гибелі річної рослинності немає.

Зазначимо, що фахівці громадської організації також дослідили 25 проб води з річок, ставків та колодязей у Кривому Розі та районі, щоб дізнатися джерела, які потенційно можна використовувати для альтернативного водопостачання. Тому більше про якість води у Кривому Розі читайте у наступних матеріалах «Першого Криворізького».Фото: Альона Музика Даніїл Токмаков

Посилання скопійовано в буфер обміну