Чому 35% біорізноманіття Європи перебуває під загрозою знищення

Чому 35% біорізноманіття Європи перебуває під загрозою знищення

Фото: Перший Криворізький

На окупованих та прифронтових територіях України існує загроза знищення 35% біорізноманіття не лише країни, а і всієї Європи. Про це повідомив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час засідання Комітету з економічних питань, науки, технології та навколишнього середовища Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

З 24 лютого 2022 року вже зафіксовано 2 364 випадки завдання шкоди українському довкіллю внаслідок військової агресії РВ. Збитки оцінюються в 52,4 мільярда доларів США.

«Україна хотіла б сьогодні разом з цивілізованим світом обговорювати додаткові шляхи захисту деяких видів флори та фауни. Однак цифри війни, змушують нас думати про те, як зберегти наше біорізноманіття», – говорить заступник Міністра.

Окупанти дісталися й туди: директор Асканії-Нова про майбутнє заповідника

Сьогодні під загрозою знищення перебуває близько 600 видів тварин та 750 видів рослин та грибів. Це зокрема, понад 120 водно-болотних видів птахів, які є оберігаються згідно з Угодою про збереження афро-євразійських водно-болотних птахів (AEWA).

Зазначимо, що наслідки війни можуть спостерігати жителі Болгарії та Туреччини, де фіксується масова загибель дельфінів. Лише в українській частині Чорного моря зафіксовано 150 смертей дельфінів. Відомо про 3 види сімейства дельфінів, які зараз перебувають на межі вимирання.

Нагадаємо, що серед представників тваринного світу, які болісно реагують на зміни довкілля — всі 28 видів кажанів зареєстрованих в Україні та занесених до Червоної книги. Саме тому в країні актуалізувалося питання порятунку кажанів.

«Своїми діями Росія порушує Статут ООН, нехтує резолюціями Генеральної Асамблеї, знищує види та середовища проживання рослин і тварин. У тому числі захищені на міжнародному рівні. Європейський парламент визнав Росію державою, яка підтримує тероризм. І ми наполягаємо на тому, щоб участь Росії у прийнятті рішень на міжнародних майданчиках була обмежена», – зазначає Євгеній Федоренко.
Але попри щоденні обстріли в країні зараз триває робота над розділом «Екологічна безпека» плану післявоєнного відновлення України. За 5 напрямками цього розділу планується реалізувати понад 50 проєктів. Серед ключових цілей: збільшення лісистості території України до 18%, збільшення площі природоохоронних територій до 30% загальної площі України, реалізація рекреаційного потенціалу природоохоронних територій, створення мережі переходів для дикої природи та 10 національних парків європейського зразка.

Посилання скопійовано в буфер обміну