Головні новини тижня: рік від повномасштабного вторгнення

Головні новини тижня: рік від повномасштабного вторгнення

Фото: Перший Криворізький

Редакція «Першого Криворізького» зібрала головні новини з 20 по 26 лютого.

Новини Кривого Рогу

30 тисяч родин з Кривого Рогу отримають продуктові набори. Нова хвиля видачі наборів стартувала з 23 лютого. Хто може отримати продукти читайте за посиланням.

Читайте також: Адреси пунктів видачі продуктових наборів у Кривому Розі

Минулого тижня стало відомо, що у 2022 році ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», АТ «ПівдГЗК», ПРАТ «ЦГЗК», «ІнГЗК», «ПівнГЗК», ТОВ «Українська гірничодобувна компанія» здійснили 98 масових вибухів, підірвали 29,9 мільйона метрів кубічних гірничої маси, використано 29,9 тисячі тонн безтротилових вибухових речовин.Обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при здійсненні масових вибухів у 2022 році склав 1,1 тисячі тонн, що на 61% менше ніж торік.

Також у 2022 році у Кривому Розі зменшилися обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Цього року обсяг викидів забруднюючих речовин знизився на 71% та склав 65,8 тисячі тонн.

Хто є найбільшим забруднювачем повітря з промислових підприємств Кривого Рогу можете дізнатись за посиланням

Німецький Дуйсбург став містом-партнером Кривого Рогу. За участі Послів Німеччини та України Кривий Ріг підписав Меморандум про партнерство з містом Дуйсбург.

Кривий Ріг налагоджує довгострокову, взаємовигідну співпрацю з європейськими містами, що сприятиме реалізації спільних проєктів.Після ворожого ракетного удару по Кривому Розі 16 грудня, у будинку по вулиці Каштанова, 27 було повністю зруйновано 9 квартир. Власники отримають допомогу з міського бюджету від 18 900 до 20 300 доларів США.

Від чого залежатиме розмір допомоги читайте у матеріалі.

Війна Росії проти України

24 лютого виповнився рік від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Редакція “Першого Криворізького” зібрала хронологію подій важкого та водночас стійкого йта мужнього року української боротьби та спротиву.

Читайте: Рік повномасштабної війни: хронологія боротьби та спротиву (частина 1)

Рік повномасштабної війни: хронологія боротьби та спротиву (частина 2)


Також редакція зібрала найбільш знакові події року, що минув, для мешканців та мешканок нашого міста, а також тих, хто вимушено перебрався сюди поки їхні домівки тимчасово окуповані або поки що не придатні для повноцінного життя та розвитку.

Читайте тут: Рік незламності: як це було для Кривого Рогу

За рік повномасштабної війни Росії в Україні ворог випустив по Дніпропетровщині понад 330 ракет і кілька тисяч реактивних снарядів.

Про рік війни для Дніпропетровщини у цифрах можна прочитати тут.

Президент України підписав Указ про нагородження військовослужбовців державними відзнаками, у переліку є старший лейтенант, мешканець Кривого Рогу, Михайло Жолобов.

За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне і бездоганне служіння Українському народові Михайла посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.Цього тижня криворіжці дізналися про загибель семи військових з Кривого Рогу та Криворізького району. Про сміливих Героїв можна прочитати за посиланням.

До переліку територій, на яких ведуться або велися бойові дії та тимчасово окупованих, увійшли населені пункти Криворізького району. До таких територій увійшли Зеленодольська міська та Широківська селищна територіальні громади. Більше про це тут.

7 тисяч гектарів полів на Криворіжжі окупанти забруднили вибухонебезпечними предметами. На початку 2022 року аграрії не могли виходити на поля вночі. Це вплинуло на якість врожаю та кількість врожаю.

Наразі підрахувати збитки не можливо. Аграрії Апостолівської, Зеленодольської, Карпівської громади пів року були під обстрілами, але вони не зупинили роботу.20 лютого, до столиці України завітав президент США Джо Байден. Востаннє президент США відвідував Україну ще в 2008 році – це був Джордж Буш-молодший.

"Джозефе Байдене, вітаю в Києві! Ваш візит – це надзвичайно важливий прояв підтримки для всіх українців", — написав у своєму telegram-каналі Володимир Зеленський.НАЗК внесло французьку корпорацію «Auchan» в перелік міжнародних спонсорів війни. Адже під час повномасштабного вторгнення росіі в Україну компанія «Auchan» відмовилась від бойкоту держави-терориста та не закрила свій бізнес в РФ

Наразі "Ашан" продовжує працювати у криворізькому ТРЦ "Сонячна галерея". Редакція не володіє інформацією чи планує компанія Arricano розірвати з ним співпрацю.Суспільство

З 25 лютого обміняти лампи зможуть навіть жителі прифронтових населених пунктів Донецької, Луганської, Херсонської, Харківської та Запорізької областей. Загалом по селах для обміну буде доступно 6,6 млн світлодіодних ламп.

За неповний місяць від старту програми українці вже обміняли понад 7 мільйонів ламп.

Українці можуть подати заяву на призначення пенсії онлайн. Цей сервіс доступний для застрахованих осіб, які авторизувалися на веб-порталі Пенсійного фонду за кваліфікованим електронним підписом.

Щоб сформувати та подати заяву на призначення пенсії, необхідно зробити кілька нескладних кроків, про які можна дізнатися за посиланням

Економіка

У Державному бюджеті України на 2023 рік на фінансування розвитку фізичної культури та спорту передбачено 3,9 мільярда гривень.

На які напрямки спрямовано кошти читайте тут.

Також розповідали як змінилися зарплати українців із початку повномасштабної війни. У середньому за 2022 рік зарплата в Україні складала 13 376,21 гривень, що на 382,65 гривень (3,0%) більше, ніж за 2021 рік (12 993,56 гривень).

У грудні 2022 року сума середньої зарплати збільшилася до 15 116,40 гривень, що на 584,25 гривень (3,7%) менше, ніж у грудні 2021 року (15 700,65 гривень).

Здоров’я

В Україні запроваджують новий метод контролю вірусів – за стічними водами. В епідеміологічному сезоні 2022-2023 років вперше протестували метод нагляду за стічними водами на виявлення COVID-19 та грипу.

Дослідження показали, що аналізуючи господарсько-побутові стоки, можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватися серед людей. У чому переваги такого методу та в яких областях запровадили читайте за посиланням.

Читайте також: У Кривому Розі шукають вірус у каналізації.

У своїх матеріалах минулого тижня ми, спираючись на пояснення НСЗУ, розповідали чи є безоплатною для українців анестезія. У закладах, які мають договір із Національною Службою Здоров’я України, анестезія включена в послугу та покривається Програмою медичних гарантій.

У яких пакетах передбачена безоплатна анестезія читайте тут.Українські медики, що тимчасово перебувають за межами України, зможуть підтвердити свій професійний статус.

Це допоможе:

  • по-перше, наші лікарі в країні, де знайшли прихисток, зможуть заробляти, працюючи за фахом;
  • по-друге, це спростить доступ до медичного обслуговування українським шукачам притулку за кордоном. Вони зможуть звертатися до лікарів-співгромадян, адже така комунікація буде для них більш комфортною.

Матеріали “Першого Криворізького”

Робитимемо це до Перемоги, — об’єднання Генератор влаштовує благодійні концерти

Дніпропетровська область лідирує за кількістю резонансних порушень природоохоронного законодавства

Як криворіжці допомагали протистояти російський агресії

Посилання скопійовано в буфер обміну