Храми Києво-Печерської лаври більше не належать УПЦ

Головне фото новини
Фото: Олександр Ткаченко
1kr.ua
Успенський собор і Трапезну церкву, розташовані на території Національного Заповідника «Києво-Печерська Лавра», офіційно передано державі.

Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Щойно завершила роботу Комісія для приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від Української Православної Церкви до держави», – написав він на своїй сторінці в Фейсбук.

Успенський собор і Трапезна церква були передані у почасове безоплатне користування УПЦ з 2016 року згідно договору, термін якого завершився 31.12.2022.

Міністр додав, що, незважаючи на відсутність митрополита Павла, який мав підписати Акт передачі будівель, це не є перешкодою для повернення державного майна. Акти, що підписані з боку Заповідника, направлено іншій стороні на ознайомлення.

«Свято-Успенська Києво-Печерська лавра входить до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Трапезна церква є пам’яткою архітектури національного значення. Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми і будемо дотримуватись в подальшому»,
– зазначив Олександр Ткаченко.

Якщо ви прочитали цю новину, то пропонуємо пройти невелике опитування, результати якого допоможуть редакції та сайту «Перший Криворізький» стати краще для васЯкщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
51 хв

Все гаразд

02 : 35

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Культура

Booking.com