Зберегти будівлі: у Зеленодольську замінили вікна у частині освітніх закладів

Зберегти будівлі: у Зеленодольську замінили вікна у частині освітніх закладів

Фото: Перший Криворізький

У декількох освітніх закладах міста Зеленодольськ Криворізького району до сильних морозів встигли замінити частину металопластикових вікон, які пошкоджені через обстріли окупаційної армії Російської Федерації.

Чиновники поспішали із заміною вікон, щоб під час снігопадів, дощів та морозів волога не потрапляла у стіни будівель та не руйнувала їх, а відповідно у наступному році не довелося робити капітальні ремонти приміщень та витрачати на це кошти із бюджету громади.

Інформація про аварійно-відновлювальні роботи по заміні вікон у ліцеях, бібліотеках, на спостережному пості тощо розміщена на сайті державних закупівель Prozorro.

За даними проєкту Dozorro, таких закупівель щонайменше десять.Хто міняє вікна


Переважну більшість замовлень на ремонт та заміну вікон отримала компанія з Кривого Рогу. Це товариство з обмеженою відповідальністю «Вікна Віконда». За даними аналітичної платформи Youcontrol, ця ТОВка на ринку послуг майже 7 років, її очолює криворіжець Євген Каріс. Підприємство має ліцензії для роботи у тому числі на високих поверхах. За останні чотири роки Віконда не була фігуранткою судових справ як відповідач.

Одне з найбільших замовлень, яке отримала компанія — заміна вікон у ліцеї № 2 міста Зеленодольськ. Вартість послуги, яку замовили чиновники 2 мільйони 522 тисячі гривень. У ліцеї № 1 вартість заміни вікон склала понад 1 мільйон 300 тисяч гривень.

Інші замовлення на заміну вікон, дверей варіювалися від 50 тисяч до пів мільйона.

Всього за попередніми даними компанія «Вікна Віконда» протягом 2022 року отримала замовлень від міськради Зеленодольська на 5 мільйонів 555 тисяч 534 гривень.

Усього, на момент підготовки матеріалу, компанія отримала замовлень, які сплачуються з місцевих бюджетів, майже на 9,5 мільйона гривень. Це попередні підрахунки. Торік фірма мала аналогічних замовлень більше — на понад 25 мільйонів.Наразі серед замовників послуг компанії чиновники Чорнобаївки, Новопілля, Тростянця, Софіївки та інших населених пунктів країни. Криворізькі чиновники не замовили послуги у цієї фірми – серед клієнтів є комунальне та державне підприємства, розташовані на території міста.

Чому саме ця фірма


Голова Зеленодольської територіальної громади Дмитро Невеселий у коментарі редакції інформаційного агентства «Перший Криворізький» пояснив, що спочатку були двоє чи троє фірм, охочих замінити вікна, навіть формували свої комерційні пропозиції. Їх чиновники не обрали, оскільки вони не можуть впоратися із великим обсягом замовлень. За останніми даними Youcontrol станом на 2019 рік, у Віконди у штаті понад 200 людей.

Тому договори про надання послуг із компанією підписувалися напряму, а це дозволено на період дії правового режиму воєнного стану в Україні. Така норма прописана у постанові Кабінету Міністрів №1178.

Всього у закладах освіти Зеленодольська протягом активної фази бойових дій армії Російської Федерації проти України зафіксовано пошкодження 70% вікон. А в одному з ліцеїв таких вікон було понад 90%.

Зараз приміщення з новими вікнами виглядають так:Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Редактор: Денис Шабанін

Посилання скопійовано в буфер обміну