Криворіжці мають знати своїх героїв, — дружина полоненого нацгвардійця
![Криворіжці мають знати своїх героїв, — дружина полоненого нацгвардійця Криворіжці мають знати своїх героїв, — дружина полоненого нацгвардійця](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572715_a7efa230773a12d9e8d044f08fcfa9ae6d881960441bfe99a99ee95aef07286f1671542808.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Оксана розповіла журналістам “Першого Криворізького” про Андрія, його службу у Маріуполі та боротьбу за визволення чоловіка з російського полону.
У мирному житті
Андрій дуже любить спорт, до ротації майже щодня чоловік бігав на стадіоні, залучив до цього хобі і свою дружину Оксану. Також подружжя разом брали участь у велозмаганнях та забігах, які влаштовував криворізький велоклуб UBF. ![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572712_a7efa230773a12d9e8d044f08fcfa9ae554070_4151a6033bc6f1767a1ba2907e00f2941671542892.jpg)
“Андрій позаминулого року брав участь у веломарафоні “Залізна сотня”, минулого року ми разом волонтерили на марафоні.
Велосипед — це його пристрасть. Завжди чекали вихідних і прогулянок на двоколісних”, — розповідає Оксана.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572711_a7efa230773a12d9e8d044f08fcfa9ae554072_4151a6033bc6f1767a1ba2907e00f2941671542892.jpg)
Андрій влаштовує Оксані маленькі сюрпризи, завжди дарував квіти.
“Я могла сказати, що побачила якусь річ, яка мені сподобалась і за годину я вже забувала про неї, а Андрій про це пам’ятав та дарував”, — каже дівчина.
Андрій дуже добра людина, неконфліктна, завжди допомагає, нікому не відмовляє. А ще завжди виконує обіцянки.
“Він обіцяв мені повернутись додому”, — каже Оксана.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572714_a7efa230773a12d9e8d044f08fcfa9ae554073_4151a6033bc6f1767a1ba2907e00f2941671542892.jpg)
Маріуполь
8 лютого Андрій поїхав разом зі своїми побратимами на планову ротацію у Маріуполь.
“Я не хотіла його відпускати, казала що, три місяці — це дуже довго без тебе. Але він не вдома вже 10 місяців, то три — було б, в принципі нормально”, — каже Оксана.
24 лютого Андрій вийшов на відеозв’язок, просив не хвилюватись. На всі питання чоловік відповідав, що Оксані краще не знати деталей, бо дівчина все сприймає дуже близько до серця.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572713_a7efa230773a12d9e8d044f08fcfa9ae554071_4151a6033bc6f1767a1ba2907e00f2941671542892.jpg)
Проте Андрій розповів, як розбомбили Маріупольський зоопарк, він на власні очі бачив, як тікали звірі, як вони бігали вулицями міста.
На початку березня зник зв’язок.
“Він не писав і не телефонував п’ятнадцять днів. Ці дні тяглися, як п’ятнадцять років”, — каже Оксана.Свій 40-й день народження Андрій зустрів на Азовсталі.
Напередодні він зателефонував дуже пізно вночі, Оксана вже спала. Чоловік сказав, що просто хоче почути голос рідної людини. Вдалось Андрію зателефонувати й у день народження говорив, що з ним все добре.
17 травня за наказом Президента України захисники оточеного ворогами Маріуполя вийшли у полон до росіян і зберегли життя.
“8 місяців у нас, рідних полонених, немає розуміння, що з нашими чоловіками, синами, братами. Дуже бентежить, що вже зима — чи тепло їм, чи мають вони достатньо їжі. Дуже переживаємо, все це страшно уявити. А головне — немає розуміння, коли вони повернуться”, — говорить Оксана.
Боротьба за визволення
Рідні полонених об’єднались: дружини, матері і сестри надсилають листи та телефонують у Міжнародний Червоний Хрест, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Кілька разів родичі влаштовували мирні акції у Кривому Розі, Дніпрі та Києві.
“Ми хочемо заявити про наших рідних, щоб про своїх героїв знали у Кривому Розі, а ще щоб знала і вся Україна, що Маріуполь боронили безстрашні й мужні криворіжці, які стали на захист незалежності країни”, — говорить Оксана.Щоб допомогти повернути військовополонених, пишіть листи у Міжнародний Червоний Хрест та ООН, державні інстанції, які займаються звільненням полонених, тегайте їх у публікаціях у соцмережах.
Читайте також: Під мінометними обстрілами син хвилювався про рідних, — мама полоненого нацгвардійця
Відео: Даніїл Токмаков
Редактор: Софія Скиба