Українці можуть отримати пенсію на касах супермаркетів: як це зробити

Українці можуть отримати пенсію на касах супермаркетів: як це зробити

Фото: Перший Криворізький

Українці можуть переводити в готівку кошти зі своїх банківських рахунків на касах супермаркетів. Така можливість поширюється і на пенсійні виплати.

Про це розповів заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

Не кожен населений пункт України має розвинену банківську інфраструктуру, що ускладнює процедуру отримання пенсії багатьом громадянам. Однак у Мінсоцполітики вже ведуться роботи, націлені на вирішення цієї проблеми.

Для цього громадянам буде надано можливість переводити в готівку свої кошти не тільки в банківських відділеннях або банкоматах, але і через каси торгових мереж.

“При розрахунку карткою можна отримати готівку зі свого рахунку. Ви можете в магазині, в якому обслуговуєтеся, купуючи, замовити до 6 тисяч гривень одноразову виплату коштів. І це відбувається без комісії. Це сервіс, який набув поширення і розвивається якраз у період війни”,
— розповів Міністр.

Чиновник наголосив, що ніхто не зобов'язує пенсіонера отримувати свою пенсію саме в такий спосіб. Це лише додаткова можливість, покликана спростити процедуру отримання готівки.

“Приблизно 11 мільйонів українців є пенсіонерами. У цю цифру входять пенсіонери за віком, а також за інвалідністю та вислугою років. На сьогодні Мінсоцполітики не має статистики, скільки пенсіонерів зараз перебувають на території України. Людина може проживати за кордоном та отримувати українську пенсію. Пенсія просто нараховується на банківський рахунок, а людина може скористатися нею і будь-якої точки світу”,
— додав Віталій Музиченко.

А от якщо громадянин отримує свої пенсійні виплати у відділеннях "Укрпошти", то використати нараховані йому гроші за кордоном буде проблематично. У такому разі доведеться все ж таки відкрити рахунок у банку і перевести на нього нарахування пенсії.

Звичайно, пошта або листоноша в країнах Європи чи інших державах, куди перемістилася людина, проводити виплати не може. Людина для доступу до своїх коштів має змінити вид виплати або систему виплати. Вона може дистанційно відкрити банківський рахунок.

Якщо у пенсіонера вже відкрито рахунок у банку, то нарахування пенсійних виплат можна перевести з відділення "Укрпошти" на банківський рахунок у віддаленому режимі. Для цього слід змінити реквізити для виплат у своєму електронному кабінеті Пенсійного фонду.

Є також можливість змінити відділення "Укрпошти", в якому проводитиметься виплата пенсії. Для цього достатньо здійснити дзвінок на гарячу лінію поштової компанії.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну