Невидиме сильніше за видиме: у Кривому Розі пройшов концерт “Контур”
![Невидиме сильніше за видиме: у Кривому Розі пройшов концерт “Контур” Невидиме сильніше за видиме: у Кривому Розі пройшов концерт “Контур”](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572385_560733ea0bbc10f504feaa789c85772499599db4e5067d43f8181fe536364e271671108929.jpg)
Фото: Олег Колесник
На заході побувала журналістка “Першого Криворізького”.
Захід розпочався з виступу гурту warнякання — Антон Слєпаков, засновник гуртів "ВГНВЖ" (раніше "Вагоновожатые") та "И Друг Мой Грузовик", читав вірші-рефлексії про війну під музичний супровід Андрія Соколова. Вірші Антона не залишили криворіжців байдужими. Це близькі майже усім українцям історії: про перші дні війни, евакуацію з-під обстрілів, біженство, покинутого пса, якого підібрали поліцейські на Київщині та назвали на честь міста, де знайшли тварину — Ірпінь.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572384_560733ea0bbc10f504feaa789c857724553716_5c117812c1d079c705ddc63e452e261a1671109326.jpg)
Тему війни не оминув і Стас Корольов, учасник шоу “Голос країни” та гурту Yuko. Він зібрав топові запити у українців за місяці великої війни у гуглі й написав з них “Який сьогодні день війни”
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572383_560733ea0bbc10f504feaa789c857724553715_21c4819fe6d4972c5ff83ce88c3bbc911671109209.jpg)
У другій частині вечора до діалогу у форматі міжнародної конференції ідей та новацій TED запросили активістів та активісток.
Серед них дніпрянин Євген Гончаров, засновник Модуля — митцівні, де виступають музиканти, показують кіно та влаштовують виставки сучасного мистецтва. Євген розповів про те, як будувати спільноту навколо ідеї, і як спільнота допомагає у скрутні часи.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572380_560733ea0bbc10f504feaa789c857724553713_3c186d423d1067d48edce619ebba930a1671108998.jpg)
“Не треба боятись, що ви не знайдете однодумців. Якщо є велика кількість людей, які об’єднались навколо летючого макаронного монстра, то ваша ідея також знайде відгук серед інших і разом ви досягнете успіху”, — сказав Євген.
Криворіжець Роман Морозов, співзасновник КГЦ Шелтер+, говорив про актуальність філософії українського філософа 18 сторіччя Григорія Сковороди: “У Григорія Сковороди є така фраза: «Чи бачиш тепер, друже мій Афанасій, що невидиме сильніше за видиме і що видиме залежить від невидимого?…» Перша думка важлива для нас сьогодні – «невидиме сильніше за видиме» і друга – «видиме залежить від невидимого». І хтось скаже: окей, це хороша теорія, але як це працює під час війни, якщо на нас летить фізична ракета? Як щось невидиме може бути сильніше за видиму ракету?
І в мене є хороша відповідь для вас: насправді сьогодні Україна стоїть 10 місяців і не здалася, і не захоплена Російською Федерацією, хоча були прогнози «за три дні взяти Київ, Україну», тому що є щось невидиме, що дозволяє нам триматися. Один з невидимих пунктів — це те, що на нашому боці, на нашій стороні правда і це щось невидиме, абстрактне, але саме те, що ми праві – абсолютно, беззаперечно, однозначно, правда на стороні України. Тому-то сьогодні весь цивілізований світ дає Україні безпрецедентну допомогу”.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572379_560733ea0bbc10f504feaa789c857724553712_880b2dccb62550b70a9163252e98b0e01671108996.jpg)
Режисерка та авторка мистецьких проєктів Євгенія Відіщєва розповіла про волонтерство під час Євромайдану, про свій досвід мистецьких та театральних проєктів з підлітками у прифронтових містах, про центр в Олександрівці Херсонської області.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/647e170e/4f5344cd/572382_560733ea0bbc10f504feaa789c857724553711_b8dbc133e6f0f126ce0faa953c632cdc1671108994.jpg)
За словами директора гурту Стаса Корольова, Сергія, тут, у Кривому Розі, були найвдячніші слухачі.
Захід проходив у культурно-громадському центрі Шелтер+ і був безкоштовним для відвідувачів.
Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"
Редактор: Софія Скиба