У Верховній Раді розповіли, чи зміниться в Україні фіксований курс долара до кінця року

У Верховній Раді розповіли, чи зміниться в Україні фіксований курс долара до кінця року

Фото: Pixabay

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та фінансової політики Данило Гетманцев заявив, що фіксований курс долара в Україні до кінця року навряд чи зміниться.

Підстав для здешевшання гривні, за його словами, наразі немає.

"Мені здається, що НБУ чітко дав зрозуміти, що до кінця року не буде будь-яких змін офіційного курсу і для цього підстав немає", — наголосив Гетманцев.

Він також додав, що наразі Україна має постійну допомогу міжнародних партнерів, а золотовалютний резерв налічує понад 25 мільярдів доларів.

"У нас досить ритмічна допомога партнерів, яка надходить до нас. Понад 45% зовнішньої допомоги з листопада надходить за рахунок грантів. Золотовалютний резерв становить понад 25 мільярдів доларів, тобто три місяці імпорту гарантовано",
— зазначив він.

Нагадаємо, фіксований курс долара наразі в Україні перебуває на рівні 36,57 грн/дол. Такий курс НБУ встановив від 21 липня цього року, знизивши тоді офіційний курс гривні на 25%.

Водночас у бюджеті-2023 середньорічний курс долара закладений на рівні 42,2 грн/дол., а на кінець року він становитиме 45,8 гривень за долар (замість 50 гривень за долар у попередньому прогнозі).

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну