Мій герой Іван — не регіонал: молодь вимагає назвати гімназію №122 у Кривому Розі іменем загиблого захисника

Фото: Перший Криворізький
Олександр Голяков, іменем якого колектив гімназії на громадських слуханнях запропонував назвати навчальний заклад, був директором комунального підприємства "Муніципальна гвардія" і головою громадського угрупування "Криворізька гвардія", яку звинувачують у застосуванні сили проти мітингувальників, а Голякова прозвали "полковником-тітушководом". Поки що рішення щодо найменування гімназії іменем Олександра Голякова носить рекомендаційний характер і остаточне слово за депутатами на сесії міськради.
На громадських слуханнях зареєструвалися 223 людини. Щодо найменування надійшло всього 150 пропозицій.
Жодної вулиці у Кривому Розі не названо на честь загиблих у російсько-українській війні, — зазначила членкиня робочої групи з перейменування об'єктів топоніміки у Кривому Розі Ольга Гончар-Хвостова. — Ім'я Голякова вже присвоїно вулиці Арзамаській у Саксаганському районі. Це — більш ніж достатня меморіалізація цієї людини. Я отримала письмовий дозвіл від матері Івана Покідька, і надіслала його 11 листопада. Але зареєстрували це 14 листопада, тому не внесли до реєстру пропозицій на слухання.Письмовий дозвіл обов'язково береться у найближчих родичів тих, на честь кого люди хочуть назвати об'єкт топоніміки або заклад. Директорка гімназії №122 на слуханнях зазначила, що Олександр Голяков брав участь у шкільних заходах і був її другом. За її словами, ще 27 серпня 2021 року, колективі вирішив назвати гімназію на честь Голякова, який помер у 2020 році.
Питання перейменування закладу вирішили ще до повномасштабного вторгнення, — сказала директорка гімназії №122. - Олександр Головатий співпрацював з нашою гімназією.Натомість на громадському слуханні виступали й люди, які висловились проти того, щоб назвати гімназію на честь Олександра Голякова. Це зафіксували наші колеги з інформаційного агентства «Експерт-КР».
Мій кращий друг Іван Покідько навчався у цій школі, — сказала студентка Єлизавета Канєвська, авторка петиції щодо названня гімназії іменем Івана Покідька. — Ще у школі він демонстрував активну громадянську позицію, був членом шкільних органів самоврядування.
Його тато був учасником Антитерористичної операції. Іван Покідько навчався в Українській Академії Лідерства. В Академії він створив проєкт "Озброєні", де готував лекції для військовослужбовців. Під час повномасштабного вторгнення ніс службу у 3 окремому полку імені Святослава Хороброго. Українські захисники віддали найцінніше у цій війні — своє життя. І наш обов'язок — їх вшанувати.
Іван Покідько загинув 9 березня 2022 року, захищаючи Україну від російських окупантів. Президент України Володимир Зеленський 2 червня 2022 року нагородив Івана Покідька орденом «За мужність» III ступеня посмертно. Йому було 19 років.
Депутатка міськради Наталія Шишка на громадських слуханнях зазначила:
Є свідчення, що Голяков був організатором криворізького антимайдану. Я була свідком, як він публічно виступав на захист режиму Януковича. Він очолював громадське об'єднання "Криворізька гвардія". Ця організація займалась підвозом "тітушок" на антимайдан.
Є свідчення, що Голяков планував зібрати 20 тисяч людей у це об'єднання, яке не мало жодних підстав для "регулювання порядку" у місті.
Голяков у 2014 році публічно, перед виконкомом міськради Кривого Рогу, неоднозначно висловлювався щодо людей, які збирались на майданах у своїх містах і протестували проти Януковича і зміни курсу євроінтеграції. Про учасників Революції Гідності Олександр Голяков говорив так:
Они хотят нести хаос! Но этого не будет! ... в районах западной Украины они пришли, захватили здания, а дальше не знают, что делать! Одни слова!
Молодь України організувала Онлайн-пікет Пам‘яті Івана Покідька. Вони закликають назвати гімназію іменем загиблого Героя.



фото з інстаграм glory.to.pokidko.ivan
Редактор: Софія Скиба
18 квітня — День пам`яток історії та культури

Фото: Первый Криворожский
18 квітня — День власників домашніх тварин (Pet Owners Independence Day). Ідея створити таке жартівливе свято для власників домашніх тварин прийшла, щоб була окрема дата, коли такі люди можуть просто відпочити від турбот про свого улюбленця і полежати на дивані. 18 квітня прийнято обмінюватися з тваринами роботою. Наприклад, можете попрохати собачку принести вам капці, а ви за це похвалите улюбленця.
18 квітня в Україні святкують День заснування Товариства Червоного Хреста. Саме цього дня 1918 року в Києві відбувся перший з'їзд товариства завдяки старанням Маріїнської громади сестер милосердя. Товариство Червоного Хреста — це гуманітарна добровільна громадська організація, яка має за мету допомагати людям, захищати їхнє життя і здоров'я, сприяти полегшенню мук.
Іменинники — Марк, Платон, Семен (Симеон), Федора (Феодора).
Міжнародний день пам'ятників і історичних місць, також відомий як День всесвітньої спадщини, встановлений у 1982 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам'яток і визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО.
- якщо на околиці все виразно чується — незабаром чекайте негоди і вітряної погоди;
- день теплий і безвітряний, а вночі стає прохолодно — чекайте стійкої гарної погоди;
- птахи мовчать — чекайте негоди;
- вважається, що саме 18 квітня встановлюються теплі дні.
1902 — Данія стала першою країною, в якій відбитки пальців стали використовуватися для встановлення особи злочинців.
1909 — Ватикан канонізував Жанну д'Арк.
1927 — запатентований прилад штучного дихання.
1995 — Київська міська рада прийняла рішення про повернення древнього герба міста із зображенням архангела Михайла.