Як економити мільйони гривень на опаленні — історія медзакладу у Широківській тергромаді

Як економити мільйони гривень на опаленні — історія медзакладу у Широківській тергромаді

Фото: Перший Криворізький

Другий рік поспіль для опалення одного із медзакладів у Широківській територіальній громаді Криворізького району використовують котельню на пелетах. Це економить кошти, говорять медики та чиновники.

Журналісти “Першого Криворізького” побували у котельні.

Раніше для опалення використовували газову котельню. Зараз вона законсервована. Медична директорка лікувального закладу пані Любов, яка показала медійникам котельню, говорить, що торік на такому опаленні лікарні вдалося зекономити майже мільйон гривень.




Зараз заклад має пелетів (пресовані відходи сільгоспвиробництва, - авт.) на два сезони вперед і майже не залежить від постачання електроенергії. Адже якщо світла раптом не стане — мають генератор, який зможе підтримувати роботу котельні. Щоправда, для повноцінного функціонування потрібен більш потужний генератор.


Питання не лише в коштах, а й в ефективності опалення — котел на пелетах має коефіцієнт корисної дії вище, ніж газовий. Якщо раніше він дорівнював 40%, то нині 80%, говорить голова тергромади у Широкому Олександр Кокул.

Ще цей котел достатньо простий у обслуговуванні, говорить Анатолій Борсук, який обслуговує котельню.



"У котельні є комп’ютери, вони запрограмовані на подачу пелетів, подачу повітря в котел, а оператор може лише регулювати температуру та час від часу додавати сировину”, – говорить Анатолій Борсук.






Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Редактор: Тетяна Корник

6 квітня – Всесвітній день настільного тенісу

6 квітня – Всесвітній день настільного тенісу

Фото: Markus Vockrodt

6 квітня — Всесвітній день настільного тенісу. Подія була створена Міжнародною федерацією настільного спорту 2015 року. З того часу це свято спільно відсвяткувало понад 50 країн. Дату обрали на честь Дня спорту на благо миру та розвитку.

До 1936 року настільний теніс носив назву "пінг-понг", а 1988 року він здобув статусу олімпійського виду спорту. Його популярність можна пояснити доступністю, адже людині не потрібна особлива фізична підготовка. Батьківщиною настільного тенісу вважають Англію.

6 квітня в Україні і світі святкують Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку. Молоде свято, яке вже досить активно святкується міжнародною спільнотою. Свято започаткували представники ООН для того, щоб привернути увагу людства на важливість спорту та спортивних змагань для розвитку людини та створення мирних відносин між країнами. Відбулося це влітку 2013 року під час засідання Генеральної асамблеї ООН.

Іменини сьогодні відзначають: Артем, Захар, Петро і Яків.

У Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру мешканці різних країн беруть участь у спортивних змаганнях: це і організація 10-кілометрових забігів і марафонів, і групові спортивні ігри, велосипедні гонки та освітні заходи.

Всесвітній день настільного тенісу - молоде свято, його почали святкувати з 6 квітня 2015 року. Ініціаторами заснування нової спортивної дати виступила Міжнародна Федерація настільного тенісу.

Яке свято 6 квітня: що не можна робити

У народному календарі 6 квітня - день Якова і Захара. Люди в цей день несли до церкви насіння, вважалося, що освячені насіння можуть дати хороший урожай.

Наші предки 6 квітня вірили у такі прикмети:

  • якщо вночі не дуже холодно, то весна буде ранньою;
  • тепла ніч — прикмета того, що весна швидко прийде;
  • сніг розтанув до Благовіщення — значить, в цьому році снігопадів більше не буде;
  • потепліло на вулиці — чекай морозів. Але вони довго не протримаються, і дуже скоро настане літо;
  • сни з 5 на 6 квітня не збувається.

Посилання скопійовано в буфер обміну