Головні новини тижня: Путін погодився пустити МАГАТЕ на ЗАЕС та «бавовна» в Криму
Фото: Перший Криворізький
Війна Росії проти України
Російські окупанти продовжують обстрілювати цивільних людей та інфраструктуру Дніпропетровщини.
У місті Апостолове Криворізького району піротехніки ДСНС знищили сучасний боєприпас від реактивної системи залпового вогню “Торнадо-С”.
Верховна Рада продовжила воєнний стан та мобілізацію в Україні до 21 листопада 2022 року.
15 серпня, президент Володимир Зеленський ухвалив створення Консультативної раду з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Завдяки її роботі фізичні та юридичні особи зможуть отримати компенсації за шкоду, яку завдала армія РФ.
Також Зеленський підписав указ про зміну складу Ставки Верховного Головнокомандувача.
Російські окупанти заявили, що Україна нібито готує провокацію 19 серпня на Запорізькій атомній електростанції. Згодом загарбники почали погрожувати, що взагалі зупинять роботу всіх енергоблоків. Зупинка може призвести до виходу з ладу систем охолодження та пошкодження активної зони реакторної установки і виходу радіоактивних речовин у навколишнє середовище.
Президент країни-агресорки РФ Володимир Путін у розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном погодився на умови направлення місії МАГАТЕ на Запорозьку АЕС, які були узгоджені між Україною та ООН.
16 серпня у тимчасово окупованому Криму впродовж години лунали вибухи. Причиною стало точне влучання по військовій частині росіян у селищі Азовське Джанкойського району.
18 серпня жителі Криму знову могли спостерігати за “бавовною”, але на цей раз у Севастополі та Бельбеку.
Україна повернула тіла ще 19 загиблих військових.
Новини Кривого Рогу
До Кривого Рогу переїхали 70 тисяч переселенців. Із них 17 тисяч — діти. Майже половина людей приїхала з Херсонської області.
У Кривому Розі судитимуть двох російській військовослужбовців, які віддавали злочинні накази у Херсонській області. Справу передали до Жовтневого районного суду.
Обсяги брудних речовин у повітрі міста зменшилися на 59%, ніж за аналогічний період 2021 року.
У цьому році школярі Кривого Рогу розпочнуть навчання 1 вересня в онлайн-форматі.
Економіка
1 вересня Monobank змінює тариф на зняття готівки. Він зросте з 0,5 до 0,9%.
Цьогоріч в Україні 10 цукрових заводів не працюватимуть. Окрім повномасштабної війни причиною стали ціни на газ для підприємств. Але роботу продовжать 22 заводи.
Спорт
Криворіжець Олег Михайленко став переможцем у змаганнях з армрестлінгу.
17 серпня ще один спортсмен Кривого Рогу Владислав Крилов виборов золоту медаль на Чемпіонаті України з бойового самбо.
Суспільство
У “Дії” з?явився новий документ – довідка про доходи, яка необхідна для отримання візи до окремих держав світу, оформлення кредиту та отримання субсидії.
Кабінет Міністрів України змінив Порядок держреєстрації заповітів та спадкових договорів у Спадковому реєстрі. Якщо раніше цим міг займатися лише нотаріус, то відтепер для військовослужбовців заповіти можуть посвідчувати начальники формувань.
Впродовж останнього тижня енергетики повернули електрику у домівки понад 8 тисяч родин Криворізького та Нікопольського районів, які були без світла через обстріли.
Із 20 серпня по 30 вересня у Кривому Розі та всій Дніпропетровській області почне діяти заборона на вилов раків.
Цьогоріч в Україні ймовірність холодної зими залишається мізерною. Можуть бути періоди з сильними морозами, але вони будуть короткочасними.
600 мільйонів гривень, які українці збиралина на Bayraktar для Збройних сил України, витратили на купівлю супутника. Відтак українські військові зможуть швидко отримувати дані та влаштовувати росіянам “бавовну”.
Політика
18 серпня президент Володимир Зеленський у Львові зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Вони обговорили оборонну співпрацю, ядерний шантаж із боку РФ та питання зернового експорту з України.
Також на зустріч до Львова приїхав генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш.