Стараємось не зупинятися, — аграрії Криворіжжя працюють попри загрозу обстрілів

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Окупаційні війська продовжують використовувати українське зерно для тиску на українців та країни Заходу. Армія РФ готова наразити весь світ на продовольчу небезпеку, аби отримати бажане.

Владислав Баранов працює на агропідприємстві у Криворізькому районі. Говорить, що, попри обстріли, усі продовжують працювати та сподіваються продати зерно бодай за якісь гроші.

«У липні в нашому селі внаслідок обстрілу загинув хлопець.Серед білого дня. Простий роботящий хлопець. Ми працюємо, стараємось не зупинятися, постійно слідкуємо за зерном, аби воно не пропало, бо вчасно продати не змогли», — згадує робітник.


Ми вирішили розібратись, що саме відбувається з експортом українського зерна та як на цьому спекулює російська пропаганда.


Зерна не буде


З моменту повномасштабного вторгнення російська армія заблокувала українські порти та акваторію Чорного й Азовського морів. Наслідками стали забруднення їх акваторії, вимирання фауни та загроза світового голоду.

Читайте також: Війна показала свій екологічний слід

Зокрема Генсек ООН Антоніу Гутерреш говорив, що блокування експорту українського зерна може призвести до масового голоду протягом 2022 року. Та у 2023 році ситуація може погіршитись.

При цьому, заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в етері національного марафону повідомив, що, попри крадіжку Росією українського зерна, у нас його достатньо для закриття усіх внутрішніх потреб.

Тобто проблема блокади експорту українського зерна матиме для світу більше негативних наслідків, ніж для самої України.


Потреба світу


Україна вважається одним з найбільших виробників зерна у світі та посідає сьоме місце у світовому рейтингу, виробляючи 33 мільйони тонн зерна на рік.

Також країна входить до п’ятірки найбільших експортерів зерна. За сезон 2021/22 Україна експортувала 19 мільйонів тонн.

Якщо говорити про всі зернові культури, які експортує Україна, то цей показник за минулий рік сягнув позначки у 50 мільйоні тонн. Найбільше експортували до Китаю, країн ЄС, Північної Африки та Азії. Про це в інтерв’ю НВ розповів Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.


Домовленості та пропаганда


22 липня у Стамбулі Україна, ООН та Туреччина підписали угоду про експорт українського зерна. Свої підписи під нею поставили міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, генсек ООН Антоніу Гутерреш, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар. Від РФ зернові домовленості підписав міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Підписанню угоди передував шантаж та тиск з боку російської армії, блокування експорту зерна та знищення українських зерносховищ. Та численні фейки як з боку російської влади, так і їх пропагандистів.

Зокрема головний рупор російської пропаганди та за сумісництвом міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров вже стверджував, що Україна виробляє критично мало зерна та його нестача не може вплинути на світову продовольчу безпеку.


Російські псевдомедіа навіть намагались спростовувати «фейк про масовий голод», апелюючи тим, що чим успішніше йде так звана спеціальна воєнна операція в Україні, тим активніше Київ та його партнери розповсюджують фейки. Напевно, саме через успішність операції, росіяни все ж погодились на Стамбульські домовленості. До речі, слідкувати за успіхами російських військових в Україні можна на офіційній сторінці Генерального штабу ЗСУ.

Читайте також: Як насправді воюють російські окупанти

Також росіяни активно поширюють фейки про те, що українці самі знищують зернові термінали. Зокрема, подібний фейк про знищення елеватора у Рубіжному спростувала організація StopFake. Дослідники пишуть, що за повідомленням українського журналіста Дениса Казанського, елеватор було знищено 2 травня, тоді як російська пропаганда почала поширювати фейк про це 24 червня.


Криворіжжя


Аграрії Криворізького району та Дніпропетровщини регулярно потерпають від ворожих обстрілів. Окупанти завдають ударів по полях та зерносховищах, намагаючись спровокувати голод як в середині країни, так і за її межами.

Протягом червня й липня російська армія завдавала ударів по зерносховищах та зернопереробних підприємствах.

Коли на току була очистка зерна, у нас тривало прибирання, скоївся дуже великий обстріл Градами, касетними забороненими снарядами

Владислав розповідає, що підприємство та його робітники неодноразово потрапляли під обстріли, проте завжди продовжують працювати. Тут, вирощують та переробляють зерно. Чоловік говорить, що наразі робота ускладнюється тим, що багато торішнього зерна, яке не вдалось вивезти. За ним постійно треба слідкувати, аби вберегти від шкідників.

Та попри війну й намагання російської пропаганди виставити себе героями, аграрії України продовжують тримати свій фронт, а морські каравани потроху експортують зернові до країн, які цього потребують.


Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю ІА “Перший Криворізький” та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.