Небезпечні боєприпаси: криворізькі піротехніки знищують “подарунки” росіян

Фото: Первый Криворожский
Редакція «Першого Криворізького» мала можливість поспостерігати за роботу саперів, які працюють у Державній службі із надзвичайних ситуацій. Звичайно, українські медіа і рятувальники працюють за суворим алгоритом — спочатку йдуть фахівці, аби переконатись у безпеці журналістів. У росіян же все навпаки.
Певно, велика частина аудиторії пам'ятає фейкове відео, на якому оператор по мінному полю йде першим, а вже за ним йдуть сапери.
«Сапери поспіху не люблять», — посміхається голова районної військової адміністрації Євген Ситниченко.На полі працює кілька груп — ті, хто шукають ракети і ті, хто їх знищують.
Спочатку група пошуку бере ділянку поля і скрізь, де виявляє, встановлює маркери.
Потім йде група знищення і все підриває. Після всіх робіт ми ще контрольно йдемо по цьому (раптом щось десь лишилось) і добиваємо.
Навіть після цього буває багато випадків, що боєприпас входить в землю і ми його не побачили.
Ми окремо виїжджаємо по заявкам фермерів і знищуємо їх, — розповідає Володимир Адамов начальник групи піротехнічних робіт Дніпропетровської області, майор служби цивільного захисту. Він старший на цій ділянці.


За словами головного у цій групі піротехніка, з початку повномасштабної війни і обстрілів району, фахівці його підрозділу виїжджали на поля, де лежать нерозірвані касетні боєприпаси пів сотні разів.
Всього піротехніки у Криворізькому районі знищили вже понад 1600 боєприпасів.


«Тут дуже багато полів засипано. і через це фермери не можуть вести роботу», - говорить Володимир Адамов.


Ці снаряди надзвичайно небезпечні саме тому, що десь 10-15% з них одразу не спрацьовують з одного пострілу. А кожен постріл — це понад 600 одиниць. Кожне поле, де вони впали, стає реально мінним.

І лежать і чекають, поки хтось підійде, почне їх рушити і вони спрацьовують, — говорить Адамов.Так сталось із 82-річним місцевим мешканцем, розповідає голова Криворізької районної адміністрації. Чоловік у полі назбирав цих снарядів аж 7 штук, ніс додому, один снаряд розірвався. Зараз постраждалий у лікарні. Він у тяжкому стані.
Росіяни ж щодо використання забороненої міжнародними конвенціями зброї кажуть, як завжди, що у них її нема. Це типова тактика роботи інформаційно-психологічного впливу на противника.

А от інше російське «медіа» повідомляє про використання «Точки-У» російською армією на навчаннях у вересні 2020 року на полігоні в Астраханській області. Відео публікував місцевий телеканал.

Також в Росії люблять говорити про те, що не стріляють по цивільним об’єктам, а тільки цілять у військову інфраструктуру. Це теж не відповідає дійсності. Поля Криворізького району усіяні забороненими боєприпасами, говорить голова районної військової адміністрації Євген Ситниченко.
А Дмітрій Пєсков, прессекретар президента РФ, продовжує стверджувати — це все вигадки і не більше.

Криворізькі піротехніки вірять лише тому, що бачать на власні очі і продовжують виїжджати на виклики військової адміністрації та мирних мешканців району, які саме через ось такі «вигадки» були змушені покинути домівки.
Більше світлин у повному фоторепортажі
Матеріал створено за сприяння ГО «Львівський медіафорум» у межах проєкту «ЛМФ Підтримка мережі журналістів».
..
ДТЕК відновив електрику понад 33 тисячам родин після атак на Дніпропетровщину

Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на ДТЕК Дніпровські електромережі.
Протягом минулого тижня ворог не припиняв обстрілів цивільної та критичної інфраструктури Дніпропетровщини. Під ударами опинялися міста і села — ворог бив ракетами, дронами та артилерією з тимчасово окупованих територій.
Через обстріли знову зазнали пошкоджень електромережі та обладнання, що призводило до масових знеструмлень.
Фахівці ДТЕК працюють цілодобово та роблять усе можливе, аби якомога швидше ліквідовувати наслідки руйнувань. До аварійно-відновлювальних робіт вони приступають одразу після отримання дозволу від Збройних сил України та ДСНС — адже безпека на місцях атак завжди на першому місці.
З усіх питань щодо електропостачання мешканці області можуть звернутися до контакт-центру ДТЕК за номером +38 (056/066/067/063) 790-99-00 або скористатися чат-ботами у Viber і Telegram. Також оновлення можна стежити на офіційному сайті та в соцмережах компанії.
Щоб дізнатись про новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Первого Криворізького".