Восьмирічний криворіжець пробіг два кілометри, щоб підтримати українську армію

Восьмирічний криворіжець пробіг два кілометри, щоб підтримати українську армію

Фото: Первый Криворожский

Вихідними близько п’ятдесяти активних криворіжців і криворожанок прийшли у парк “Гданцівський”, щоб взяти участь у благодійному забігу.

Восьмирічний Єгор пробіг зі своїм татом два кілометри, щоб підтримати армію і всіх українців у непростий час.

Другокласник однієї зі криворізьких шкіл приніс із собою монету — його власні заощадження.

Він хотів кинути її у "скарбничку", аби організатори передали її на допомогу захисникам.

Спортсмени ж вирішили, це буде оберіг одному із захисників Кривого Рогу і вже передали її воїну.




Захід організував спортивний клуб “Running Atmosphere”. Таким чином клуб вирішив підтримати українську армію та тимчасово переміщених осіб і біженців.







Щоб взяти участь у забігу, потрібно було зареєструватись в гугл-формі, яку організатори розмістили на своїх сторінках у фейсбуці та інстаграмі, а також публікувала редакція 1kr.ua


Внесок за реєстрацію стартував від 150 гривень.

Учасники після забігу отримували нагорду - хенд-мейд розетку, а також "плюсик в карму" за допомогу переселенцям та військовим.


Нагороди для учасників і учасниць забігу безкоштовно виготовила Тетяна Сбоєва - керівниця криворізького клубу любителів котиків «Ірбіс».

Люди з інших міст та країн також могли взяти участь та отримати нагороду поштою.

Дистанцію кожен учасник обирав сам, але стартувати пропонували від одного кілометру.








Наймолодша учасниця заходу — шестирічна Аліна — прийшла у Гданцівський парк з мамою та іншими родичами. У них був сімейний забіг. Учасники забігу кажуть, що нині, коли ворог гатить по мирним мешканцям українських сіл, міст та селищ, не можна бути байдужими, та й спорт ще нікому не завадив.

Багато хто з учасників приїжджали в парк на велосипедах — у нашому місті активний велорух. А дехто одразу до точки збору прибігав, влаштувавши таку собі розминку.

Учасники й учасниці криворізького спортивного клубу “Running Atmosphere” волонтерять з перших днів активної фази війни. До цього команда організовувала забіги на підтримку онкохворих людей.



До забігу у своїх рідних містах доєдналися жителі Вінниці, Львова, Черкас та Маріуполя. Також дистанційно участь у забігу взяли учасники з інших країн – зі Швейцарії, Австралії та Австрії.





Всього вдалося зібрати 27 тисяч 473 гривні. Кому саме підуть гроші — військовим чи переселенцям — організатори ще не вирішили, але обов’язково звітуватимуть в соцмережах. Редакція обов'язково сповістить про це читачів.





Один з організаторів забігу — Віктор Білий — говорить, що “Running Atmosphere” проводить тренування для всіх бажаючих у міських парках навіть у часи військового вторгнення РФ



Щоб долучитись до тренувань або волонтерства, треба просто зв’язатись зі спортивним клубом у фейсбуці або інстаграмі.













Редакція дякує організаторам та усім учасникам за корисний захід і бажає успіхів усім, хто прийшов підтримати Україну!
Бо ж таки теза, яку часто використовують російські, а будьмо відверті, і деякі українські спортсмени, про те, що спорт — поза політикою, не має права на існування. Особливо тоді, коли нас просто вбивають за те, що ми є.

Матеріал створено за сприяння ГО «Львівський медіафорум» у межах проєкту «ЛМФ Підтримка мережі журналістів».

Фото: Даніїл Токмаков

Відео: Даніїл Токмаков Марія Пунтус

Редактор: Софія Скиба

Чистий четвер у 2025 році: дата свята, традиції

Чистий четвер у 2025 році: дата свята, традиції

Фото: Фото з відкритих джерел

Чистий четвер є частиною тижня перед Великоднем і сприймається, як час очищення душі та тіла перед одним з найбільших релігійних свят року

Чистий четвер немає усталеної дати відзначення, адже залежить від дня святкування Великодня.

Великдень в 2025 році буде для католиків і православних в однаковий день — 20 квітня. До цього свята віряни дотримуються Великого посту, останній тиждень якого — Страсний. Четвер у цей тиждень називається Чистим, а цього року він буде 17 квітня.

Що потрібно робити в Чистий четвер

З історії цього свята зрозуміло, звідки взялися назва і традиції свята. Оскільки Ісус омив ноги учням, цього дня відтоді заведено митися. Кожному вірянину варто прийняти душ або ванну зранку - за прикметами, це допоможе "змити" хвороби.

Чистим має бути не тільки тіло, а й простір. Ще одна традиція дня - прибирати в домі, мити вікна та прати одяг. Українці вірять, що в прибраному житлі оселяться добробут і удача.

Також існує повір'я, що можна робити в Чистий четвер великодні страви - дата сприятлива для цього. Це вдалий день, щоб пекти паски, фарбувати яйця і заготовляти м'ясо. Страви можна готувати, але не їсти, оскільки ще триває піст.

У церквах і храмах на Чистий четвер проводять богослужіння, віряни можуть висповідатися і причаститися, а ввечері послухати читання дванадцяти Євангелій про Страсті Христові. Усі традиції та ритуали цього дня спрямовані на очищення і певне "перезавантаження" душі й тіла, як нагадування про те, що життя завжди перемагає смерть.

Що не можна робити в Чистий четвер

Віряни мають знати суворі заборони на Чистий четвер — прикмети забороняють лінуватися і байдикувати. Це рідкісний випадок, коли фізична праця в церковне свято не забороняється, а навіть вітається. Не варто ухилятися від готування і прибирання.
Категорично заборонено у світлий день сваритися і бажати зла іншим людям. Будь-які конфлікти затягнуться надовго, а сказані недобрі слова ніколи не забудуться.

Не можна також нічого позичати в Чистий четвер, інакше разом із грошима або особистими речами віддасте своє щастя. Якщо все ж потрібно щось дати в борг, то натомість варто попросити хоча б символічну плату.

Прикмети на Чистий четвер

  • як проведеш цей день – таким буде весь рік. Вважається, що порядок і чистота в домі принесуть добробут, а сварки та негатив – невдачі;
  • якщо вмитися до сходу сонця – будеш здоровим і красивим весь рік. Особливо важливо вмиватися освяченою водою;
  • гроші, перераховані тричі в Чистий четвер, примножаться. Тому люди намагалися підрахувати свої заощадження, щоб привернути багатство;
  • якщо помити вікна – в оселю прийде щастя та удача. Це символізує очищення дому від усього поганого;
  • дощ у Чистий четвер – до гарного врожаю. А тепла погода обіцяє спекотне літо;
  • якщо підстригти волосся – воно буде міцним і швидше ростиме;
  • сіль, освячена або заговорена в цей день, вважалася оберегом. Її зберігали весь рік і використовували в разі хвороби або для захисту дому.

Посилання скопійовано в буфер обміну