Адвокат В'ячеслава Волка вважає дії слідчого упередженими і нагадує про інші нерозслідувані справи, пов'язані із журналістами у Кривому Розі

Главное фото новости
Фото: канал Рада
1kr.ua
Про декілька випадків порушення прав журналістів у Кривому Розі та затягування слідчих дій і судового розгляду медіа-юрист, адвокат Максим Гореліков розповів сьогодні, 6 листопада, парламентарям, очільникам та представникам силових відомств, міжнародним спостерігачам ОБСЄ. Це відбулось під час слухань, організованих Комітетом з питань свободи слова.

Зокрема, Максим Гореліков нагадав про поранення оператора "Першого Криворізького" В’ячеслава Волка і те, що військова прокуратура кілька разів закрила справу, порушену проти військовослужбовців. Це сталось 6 липня 2017 року у місті Кривий Ріг під час зйомок військових навчань із тероборони.

За цим фактом, нагадаємо, було порушено два кримінальні провадження: одне за статтею 128 Кримінального кодексу України («Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження»), яке в подальшому було перекваліфіковано на частину 1 статті 121 КК України («Умисне тяжке тілесне ушкодження») та 263 Кримінального кодексу України («Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»),

друге — за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 425 КК України («Недбале ставлення до військової служби»),

Тобто відповідальні службові особи, які, діючи зі злочинною недбалістю, не передбачивши можливість настання суспільно-небезпечних наслідків своєї халатності, фактично допустили до проведення навчань сторонню особу з вогнепальною зброєю, яка завдала журналісту В’ячеславу Волку тяжких тілесних ушкоджень,
- вважає Гореліков.

Адвокат неодноразово направляв до військової прокуратури клопотання про визнання Інни Волк (дружини В'ячеслава) потерпілою та залученні його у якості представника потерпілого у цій справі, на які військова прокуратура не реагувала та відмовляла в задоволенні. Ці клопотання було задоволено ухвалою Центрально-Міського районного суду у Кривому Розі.

Це кримінальне провадження 31 травня 2018 року було завершено у зв’язку з "відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення", нагадав адвокат.

"Але після того, як я, будучи представником потерпілого, звернувся до суду зі скаргою на постанову про закриття кримінального провадження, судом було визнано незаконними дії органу досудового розслідування стосовно винесення постанови про закриття кримінального провадження та скасовано вищезазначену постанову.", - говорить Гореліков.

08 квітня 2019 року слідчі знову винесли постанову про закриття провадження - знову не побачили в діяннях військовослужбовців складу кримінального злочину. Нині ця постанова оскаржується у Центрально-Міському районному суді міста Кривого Рогу.

"Слід зазначити, всі дії, які вчиняються, для відновлення порушеного права потерпілого, не дають позитивних результатів в притягненні винних осіб в даному кримінальному провадженні до відповідальності.

Вже більше двох років триває розслідування за кримінальним правопорушенням відповідальність за яке передбачено частини 3 статті 425 КК України, проте, неефективні, упереджені дії слідчого направлені тільки на винесення постанов про закриття кримінального провадження, а не на пошук доказів для притягнення винної особи до відповідальності",
-
наголошує юрист ПЦ "Гарант" Максим Гореліков.

Юрист у своєму виступі сьогодні нагадав і про іншу справу, якою він займається.

15 вересня 2018 року до органу досудового розслідування звернулась головна редакторка інтернет-видання «Перший Криворізький» Софія Скиба. Максим Гореліков нагадав присутнім, що вона повідомила правоохоронцям про вчинення кримінального правопорушення щодо неї під час проведення розслідування щодо незаконної забудови теплиць.

Однак орган досудового розслідування протиправно не вніс відомості до ЄРДР та не розпочав кримінальне провадження.

У зв’язку з чим 19 вересня 2018 року до суду було направлено скаргу на бездіяльність органу досудового розслідування щодо не внесення відомостей до ЄРДР, ухвалою якого було зобов’язано орган досудового розслідування внести відомості до ЄРДР та розпочати слідчі (розшукові) дії за частиною 1 статті 171 КК України.

Наразі кримінальне провадження вчергове закрили, про що не повідомили у встановленому законом порядку. Нині, вважає юрист, органи досудового розслідування не квапляться зі слідчими (розшуковими) діями. Постанова про закриття справи оскаржується.

Нагадаємо, також у Кривому Розі закрили справи щодо перешкоджання роботі групи журналістів у парку Гданцівському. Журналісти не оскаржували закриття справи.

Єдина справа у Кривому Розі, відкрита за статтею про перешкоджання діяльності журналістів, яка закінчилась обвинувальним вироком - справа журналіста Миколи Чирви. Юридичном супроводом потерпілого займався також Максим Гореліков.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
40 мин

Все хорошо

07 : 29

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com