Розглянувши 271 правку, нардепи не спромоглися прийняти мовний закон

Розглянувши 271 правку, нардепи не спромоглися прийняти мовний закон

Фото: unian.ua

Вже другий день народні депутати України розглядають правки до Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

12 березня у Верховній Раді почали розглядати правки до Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Нагадаємо, що 28 лютого народні депутати розглянули законопроект у другому читанні. Але до розгляду правок законопроекту нардепи так і не переходили.

Читайте також: Мова має об’єднувати, а не розколювати державу - Президент

«Ми справді розпочинаємо історичний етап у роботі парламенту, тому що закон про функціонування української мови як державної після його прийняття повинен поставити крапку на всіх спекуляціях навколо існування так званого «руского міра», «одного народу», «украінского нарєчія руского язика» та інших спекуляціях, які постійно роблять ті люди, які борються із незалежністю нашої України… Нам цей закон потрібен для того, що, якщо відбудеться реванш чи спроба реваншу, ми не дамо його здійснити, щоб знову не русифікувати українців, не втратити всі ті здобутки, яких ми досягли після Революції Гідності», – наголосив голова парламентського Комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький.

Микола Княжицький також нагадав, що до проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок, і парламентарі зупинятимуться над кожною із тих, на яких наполягатимуть їхні автори. Станом на 13 березня народні депутати розглянули лише 271 правку до законопроекту.

14 березня розгляд проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№ 5670-д) продовжиться з 272 правки.

Цей проект Закону спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. Дія цього Закону не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.

Закон регулюватиме:

1) застосування української мови як мови громадянства України;
2) застосування української мови у діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в Україні, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, інших суб'єктів господарювання державної і комунальної форм власності;
3) застосування української мови в публічних сферах:
4) застосування державної мови у власних назвах та іменах;
5) визначення стандартів державної мови;
6) порядок захисту державної мови.

Комментарии (61)

doktorrrr

20:29, 13 марта 2019

Класс, "Менделеев" теперь не только петушара он же , пiвень (:- .
Он теперь кукарекать и мычать будет одновременно (-((-:

СВІТЛО язичникам

20:29, 13 марта 2019

Українська Мова – це Бог (Ін. 4:24) – це «Дух Божий…, що сповідує Ісуса Христа» під час сакральних Богослужінь (1Ін. 4:2), бо «Дух ГОВОРИТЬ», Одкр. 2:6-7, Символ віри.

Штучний – з 1827 року т.зв. «русский язык» – це диявол (Тов. 6:8) – це «дух антихриста…, що НЕ сповідує Ісуса Христа» під час обрядових богослужінь (1Ін. 4:3), бо «образ звіра ГОВОРИВ», Одкр. 13:15.

perentim

21:17, 13 марта 2019

Загугли"искусственные языки".В вики читаем создатель русского языка Юрий Киржич профессор,философ,год создания рус.яз. 1666.А потом посмотри когда написано"Слово о полку Игореве"и каким языком.

lpolkjuuh

21:30, 13 марта 2019

Да мы славяне братья , какая ненависть ? О чем Вы сударь ?

sadom

22:00, 13 марта 2019

Что Вы несёте ?
Вы случайно не потомок копателей черного моря ?

sadom

22:33, 13 марта 2019

А причем тут Иван Калита и татаро-монголы к языковому вопросу .
Так мысли только у копателей черного моря скачут по принципу : в огороде - бузина , а в Киеве - дядько. Собери своих тараканов в кучу , дай мелок , пусть буквы пишут .(-:(-:(-:

qwertfd

22:48, 13 марта 2019

опять неточность:украинский язык,как вы соизволяете выразится, берет свое начало не из русского,а из древнерусского языка,в обиходе -старославянского,как и русский язык,но В русском языке,действительно,есть слова финно- угорского диалекта,но основой,подчёркиваю,основой является древнерусский. И давайте закончим полемику.

asddsa

23:09, 13 марта 2019

Ты озабоченный .
Несёшь несусветную ересь , упоротый одним словом .
А ну расскажи каково оно в халуях у Запада ходить .

doktorrrr

21:56, 13 марта 2019

Изучайте карты древних славян , и т.д. , поляне ,древляне , вятичи ,кривичи ,
Смоленск ,Курск ,Ярославль ...- территории славян и т.д.
Современная Россия - многонациональное государство , язык гос. русский , равные права имеют языки национальных округов , учите мат господа .

sadom

22:07, 13 марта 2019

Ну и ,что Вы добились своим майданом ?

sadom

22:05, 13 марта 2019

А у Вас есть хороший тост за славянское единство .

каспеpS

23:36, 13 марта 2019

А Вы ,что не любите украинское сало ?
Хорошая Русская водка , да под прекрасное украинское сало .
Вы , что не украинец а ***.

kirilll

15:03, 14 марта 2019

Так мероприятия в стране проводят масштабные , и сала и борща и т.д.
Ты что не x,.о.X.,о.-л ?

kirilll

15:10, 14 марта 2019

Значит ты принципиально не ешь украинское сало ,борщ и хлеб и отрицаешь существование этих продуктов и Украинского государства ?
Ну ешь мацу и курочку кошерную , раз тебе религия запрещает наше украинское кушать . Древний Киевский - каганат ведь никто не отрицает .

nikniknik

21:12, 13 марта 2019

Не мешайте , чем быстрее скот превратят в мычащее быдло тем спокойнее будет для нормальных людей .
Архивнжая задача сейчас , разрушить производство и превратить в аграрную страну или подобие страны , тоб бишь это поголовье обеспечить работой , чтоб мычало ещё на работе и радовалось жизни убогой .

Ссылка скопирована в буфер обмена