Мова має об’єднувати, а не розколювати державу - Президент

Мова має об’єднувати, а не розколювати державу - Президент

Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко переконаний, що єдність країни є абсолютним пріоритетом для кожного, і влада у своїй мовно-гуманітарній політиці має зважати на цей імператив.

«Саме виходячи із цих міркувань, я дуже не хотів би, щоби мовне питання знову стало на порядок денний виборчої кампанії. Мова має об’єднувати, а не розколювати державу. Ми не маємо права дати пас п’ятій колоні отримати з того бодай найменший зиск на майбутніх президентських, парламентських і місцевих виборах», - наголосив Глава держави під час церемонії вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року.

Незалежно від зусиль держави, активні громадяни забезпечували її конкурентоспроможну присутність в усіх можливих нішах, популяризували її серед носіїв інших мов з належною повагою до їхніх почуттів та громадянських прав.

«Боротися за нашу українську мову - це значить не лише вигукувати гасла та висувати вимоги до влади. Це значить купувати україномовні книги, це значить купувати квитки і ходити дивитися українські фільми, передплачувати україномовні газети, віддавати перевагу - не треба забувати, що ми у ХХІ столітті - україномовним версіям сайтів, налаштовувати на своїх сторінках в соціальних мережах, гуглити українською», - зауважив він.

Президент додав: «І головне – говорити нею, говорити, і ще раз говорити. Навіть якщо ви все життя спілкувалися російською – переходьте українською. Я думаю, що це абсолютно правильний шлях».

Читайте також: Народження, життя та смерть бюджету України

Глава держави наголосив, що кожен має пройти свій шлях до мови, і розповів про свій досвід. Так, Петро Порошенко народився в російськомовному регіоні України - в місті спілкувалися російською, а коли їздив до бабусі в село – спілкувалися суржиком.

Пізніше декілька років він прожив за межами України, де в школі вивчали лише російську і англійську. За словами Президента, навіть на початку 80-х під час навчання у Національному університеті ім. Тараса Шевченка на факультеті міжнародних відносин ні про яку українську тоді мова не йшла.

«Але моя українська – мій свідомий вибір повернутися до рідної мови. І цей вибір зроблений вже в доволі зрілому віці. Впевнений в тому, що це свідомий і справжній вибір кожного українця», - зауважив Глава держави.


Комментарии (54)

Lookerz

14:17, 10 марта 2018

от где вы такое берете? "даже селяне приезжая в город во всю на русском пытались" проблема в том что правителям (и их реальным хозяевам) не нужно чтобы страна объединялась и была развитой экономически. В мире очень много стран где несколько языков государственных и ничего, живут припеваючи.

yura36,6

14:29, 10 марта 2018

Прикольно , молдавский еврей учит украинцев украинскому языку))))

Шаленый_лобстэр

14:44, 10 марта 2018

Дороги сделай придурок... На наших дорогах язык один "МАТ"

Криворожский Укроп

15:03, 10 марта 2018

Шаленый_лобстэр, перестань голосовать за рыгов, придурок.

sema

14:45, 10 марта 2018

Экономика у нас на подъеме, у нас бесплатное обучение и бесплатная медицина. У нас дешевый газ и бензин. У нас достойные зарплаты. Россияне и белорусы едут к нам на заработки и в очереди стоят за украинским гражданством. Вот только для полного счастья в Украине не урегулировано мовнэ пытання

kok

14:52, 10 марта 2018

Дешевый газ..... да щас. Весь этот ыр бор с трубой лишь для того чтобы взвинтить цены на газ. Уже говорят что полтавское месторождение у порошенко. Нашего газа нет он частный и теперь есть повод продавать его по цене выше даже чем в европе своим же и при этом развести руками - путин виноват

kok

18:50, 10 марта 2018

о чем и речь....

leshii ded

14:48, 10 марта 2018

В Украине, все агитаторы за украинску мову, видят и понимают ее, сидя на своей колокольне. При отсутствии толкового словаря может быть только суржик, в котором каждый волен истолковывать любое слово в своем понятии, доказывая, что истина принадлежит только ему.

Криворожский Укроп

15:01, 10 марта 2018

Le Nin, потому что русня использует русский язык как политический инструмент и повод для оккупации.

Криворожский Укроп

15:11, 10 марта 2018

Le Nin, знаю оба языка, нет никаких проблем в общении ни на русском, ни на украинском. Чаще на русском чисто из привычки, но перейти не составляет никаких проблем.

И как коренной русскоязычный житель любимого калорадами юго-востока отвественно посылаю тебя на куй с твоим вторым государственным))

Криворожский Укроп

19:52, 10 марта 2018

ты у доктора давно был?)
ты выдаешь желаемое за действительное, это тревожный симптом))

Lookerz

11:19, 11 марта 2018

я коренная киевлянка, дочь кочегара. поверьте тут не все так однозначно, никто не хочет отопления и горячей воды.

Ломоносов

14:51, 11 марта 2018

а у нас в стране граждане другой страны стоящие у власти не способны общаться на укр. языке. ЭТО НОРМАЛЬНО?

krapiva

19:05, 10 марта 2018

а Вальцман тогда кто?

yura36,6

15:19, 10 марта 2018

А как же в Индии люди разговаривают на 12 языках !!! Вятровича на них нет .

Ссылка скопирована в буфер обмена