Криворіжці звернулись до Міністра внутрішніх справ Авакова та начальника КВП Ткаченка

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Криворіжці звернулись до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, начальника Криворізького відділу поліції ГУНП у Дніпропетровській області Романа Ткаченка та правоохоронних органів,
які займаються розслідуваннями злочинів проти громадських активістів і журналістів.

Нижче наводимо повний текст резолюції учасників акції солідарності “ЇЇ ВБИЛИ”, яка відбулась 5 листопада біля Криворізького відділу поліції. Підписали резолюції 63 особи.

«Ми, учасники мирного зібрання в Кривому Розі 05.11.2018, яке є частиною загальноукраїнської акції “Її вбили” (акція має на меті привернути увагу до розслідування справи вбитої активістки Катерини Гандзюк),
звертаємо увагу правоохоронних органів і суспільства загалом на те, що бути активістом чи активісткою в Україні сьогодні
стало відверто небезпечним.

Катерину Гандзюк вбито через її активну громадянську позицію та низку активістських розслідувань, які вона вела. Є ризик, що імена замовників нападу залишаться невідомими. І її справа – не єдина.

Протягом останніх двох років по всій Україні здійсненно понад 55 нападів і замахів на життя активістів та активісток. Це є маркером не демократичного суспільства, а суспільства тоталітарного і репресивного.

Кривий Ріг – не виняток. Протягом останніх двох років зафіксовано десятки нападів і випадків перешкоджання громадській, депутатській та журналістській діяльності. І таке стається дедалі частіше.

Ми, представники й представниці різноманітних громадських рухів і чесних медіа, гостро відчуваємо, що наша робота й самі наші життя та здоров’я сьогодні – під загрозою.

Громада міста незадоволена швидкістю та якістю проведення розслідувань деяких резонансних подій, що сталися на території Кривого Рогу.

Зокрема, мова йде про брак інформації щодо ходу та результатів розслідувань про:

  1. напад групи невідомих на помічника депутата Бориса Бичкова у Центрально-Міському районі Кривого Рогу (5 січня 2018 року, ст.125 ККУ) – троє невідомих напали біля його гаража, били по голові та висловлювали погрози;
  2. напад групи невідомих на помічника депутата Сергія Мокрякова – Центрально-Міський район Кривого Рогу (16 березня 2018 року, ст.125 ККУ) – група невідомих напала вночі біля приватного будинку, били по голові і ребрах, проходив довготривале лікування;
  3. перешкоджання журналістській діяльності Євгена Павлова, Максима Глазкова, Олега Єрмолінського, Івана Проводова, Олексія Правицького, Світлани Романенко групою невідомих осіб у парку Гданцівський – Центрально-Міський район Кривого Рогу (15 травня 2018 року, стаття 171 ККУ) – невідомі облили групу журналістів з сухого вогнегасника під час роботи комісії з реконструкції парку;
  4. напад невідомих осіб на депутата міськради Андрія Немченко у Центрально-Міському районі Кривого Рогу (31 травня 2018 року, стаття 296 ККУ) – побитий у приватному секторі трьома невідомими в масках, легкі тілесні ушкодження, забиття голови;
  5. повторний напад групи осіб на Бориса Золотченка у Металургійному районі Кривого Рогу (30 червня 2018 року) – побитий групою осіб (близько десяти), легкі тілесні ушкодження;
  6. недопуск депутата Металургійної районної ради Євгена Каріса на сесію міськради, Металургійний район міста (25 липня 2018 року, стаття 351 ККУ);
  7. перешкоджання журналістській діяльності редакторки сайту Перший Криворізький Софії Скиби на житломасиві Кресівський-2 (15 вересня 2018 року, ст.171 ККУ);
  8. напад на активіста Артема Мороку (22 вересня 2018 року) – невідомі ввірвалися до квартири, розбили обличчя;
  9. недопуск активістів та журналістів (Кирилл Крізаліса, Романа Баришенського та блогера Олега Сампіра), на сесію міської ради, Металургійний район Кривого Рогу (26 жовтня 2016 року).


У кожному випадку нападники давали зрозуміти, що це не приватний напад, а напад із метою змусити людину припинити громадську діяльність або її частину.

Сподіваємося, що розслідування справ завершиться передачею матеріалів у суд так само оперативно, як справи нападу на журналіста Миколу Чирву (18 липня, ст.125, 171 ККУ).

Наполягаємо на необхідності активізувати розслідування цих та інших подій (які, можливо, нами не зафіксовані, але логічно продовжують ряд), які мали місце у Кривому Розі.

Також наполягаємо на проведенні відкритих брифінгів для ЗМІ та громадськості у якнайкоротші терміни після розкриття справи, або переходу її на іншу стадію.
Зі свого боку гарантуємо, що будемо оперативно надавати працівникам правоохоронних органів всю нову інформацію за цими та іншими справами, щойно вона буде у нас з’являтися.
Кредит довіри, який ми надали правоохоронним органам після Революції Гідності, все ще досить високий, і ми готові на плідну й корисну співпрацю та взаємодію».

У Криворізькому відділі поліції редакції прокоментували
деякі епізоди.

«Що стосується провадження стосовно подій у парку Гданцівському: відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 КУУ (хуліганство). Якщо під час слідства будуть вбачатись ознаки перешкоджання діяльності журналістів, то слідчим буде прийнято рішення щодо додаткової кваліфікації справи.
Що стосується справи недопуску депутата на сесію: за вказаним фактом внесено відомості в ЄРДР за статтею 356 ККУ (самоправство). Наразі триває досудове розслідування.
Що стосується справи недопуску журналістів на сесію міськради 26 жовтня 2016 року: кримінальне провадження за частиною 1 статті 171 ККУ в ході проведення досудового розслідування у порядку, передбаченому чинним законодавством та згідно статті 284 КПК було закрито - у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.
Зазначені в списку
кримінальні провадження перебувають на стадії досудового розслідування, наразі тривають слідчі дії».Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество