Шлях від програмістів до власників тренажерного залу: історія відкриття майже автономного тренажерного залу в Кривому Розі
Створено за підтримки
Фото: Перший Криворізький
«Ми не мали чіткого бізнес-плану, але розуміли, що цей проєкт має шанс на успіх. Тоді з партнерами просто не розгубилися — у 2022 році, коли з цього приміщення в Кривому Розі виїхала всеукраїнська мережа тренажерних залів. На той час через початок [широкомасштабної] війни були вигідні умови для оренди приміщень і закупівлі обладнання. Ми купили тренажери в Харкові — там закрилося багато залів, а власники продавали інвентар за доступними цінами. Наш початковий бюджет був майже 40 тисяч доларів, але це доволі невелика сума для такого напряму бізнесу», — говорить Віктор Бондаренко.
Від кав’ярні до мережі тренажерних залів
Свій бізнесовий шлях Віктор почав із кав’ярні, відкритої в одному зі спальних районів міста. Однак обране місце не виправдало очікувань. Перший досвід став для нього цінним уроком — місце розташування критично важливе для будь-якого бізнесу. Далі були магазини одягу, які успішно працюють досі. Водночас Віктор спробував себе у сфері ІТ, у 2024 році запатентував корисну модель уніфікованої системи дистанційної реєстрації та передачі даних. Проте справжній прорив стався після закриття в його районі мережевого спортзалу, у який він ходив із друзями. Тому разом із партнерами — Олегом і Вадимом — він вирішив заповнити цю нішу, створивши тренажерний зал із сучасним підходом.
«Назва спортзалу “WOW Fitness” — це абревіатура, яка складається з перших літер наших імен. Я вже казав, що ідея відкриття народилася спонтанно, а реалізація пройшла стрімко: від пошуку приміщення до запуску залу минув лише місяць», — згадує Віктор.
Сьогодні тренажерними залами в Кривому Розі та Івано-Франківську керують Віктор Бондаренко і Вадим Пухленко. Також хлопці допомагають українським бійцям, закуповують військову техніку, їжу та потрібні речі.
Автоматизація роботи і мінімізація видатків
На початку роботи зал зіткнувся, як і інші бізнеси та звичайні українці, з відключеннями світла та повною його відсутністю під час блекаутів. Віктор Бондаренко говорить, що проблему вирішили за допомогою генераторів і сонячних панелей, поступово створивши автономну енергосистему. Тобто сьогодні під час відключень повноцінна робота залу триває.
«Важливо розуміти, що бізнес — не лише про прибутки. Це постійна робота над удосконаленням. Ми хочемо зробити наші зали не лише комфортними, але й максимально сучасними, тому встановили сонячні панелі, щоб бойлери нагрівали воду для душу.
Найбільші витрати були на комунальні послуги в залі Кривого Рогу. Це найбільша стаття витрат навіть зараз. Однак критичних проблем ми не мали, адже приміщення було готове під спортивний зал», — розповідає Віктор.
Про зал в Івано-Франківську Віктор розповідає, що його відкрили у 2024 році, там уже будували майже з нуля, створювали проєкт, отримували дозволи, тому сам процес пошуку потрібного приміщення, проєктування, ремонту і відкриття тривав набагато довше, ніж у Кривому Розі, а бюджет був утричі більший.
«Усі процеси в нашій системі майже повністю автоматизовані. Оскільки ми працюємо в IT, усе зроблено так, щоб мінімізувати залучення людей. Наприклад, у нас є Telegram-бот і сайт, через які можна купити абонемент, пройти в клуб, скористатися турнікетом і відкрити шафу без персоналу. У майбутньому, можливо, взагалі не буде працівників у цьому процесі», — говорить Віктор.
Віктор разом із Вадимом готові до масштабування мережі залів «WOW Fitness» і розглядають створення франшизи, тому що вже сьогодні вони мають чіткі інструкції, програмне забезпечення та модель, яку можна використовувати для відкриття залів у нових локаціях.
«Ми хочемо створювати зали, у яких із задоволенням тренуємося самі. Це наша головна мотивація — любов до спорту й бажання ділитися цією пристрастю з іншими», — резюмує Віктор Бондаренко.Також Віктор Бондаренко поділився кількома порадами для підприємців-початківців:
- ретельно вибирайте місце для бізнесу;
- плануйте, але не бійтеся ризикувати, коли бачите сприятливі обставини;
- автоматизуйте процеси, щоб зекономити час і ресурси. А якщо в чомусь не розбираєтесь, то просто найміть спеціаліста або спеціалістку.