Бажання допомогти: що зробило успішною мережу клінік «iDent» у Кривому Розі
Створено за підтримки
Фото: Перший Криворізький
Стоматологія «iDent» — це сімейний бізнес, який заснували Катерина та її чоловік, також лікар-стоматолог.
«Спочатку в нас із чоловіком була лише мрія — допомагати людям. Ми просто почали працювати, не маючи чіткого бізнес-плану. Але з часом, коли кількість клінік і персоналу зросла, стало зрозуміло, що без стратегії й планування буде важко. Сьогодні в нас є бізнес-план, ми регулярно робимо звіти та стежимо за прогресом клінік», — розповідає Катерина.
Першу клініку «iDent» відкрили на Соцмісті у 2016 році. Але завдяки високому попиту на послуги Катерини та її чоловіка Владислава, який спеціалізується на щелепно-лицьовій хірургії, уже через рік подружжя відкрило другу клініку на мікрорайоні Ювілейний, де ми й провели інтерв’ю з Катериною. Також вона поділилась, що дві клініки — це не фініш і незабаром у місті з’явиться ще одна їхня стоматологія.
Дві стоматологічні установки та невелике приміщення
«Ми починали з невеликих ресурсів: у нас було лише дві стоматологічні установки, і працювали ми лише вдвох. Завдяки попиту в пацієнтів наш графік був дуже щільний, ми працювали сім днів на тиждень, без вихідних. Зараз наша команда значно зросла і складається не тільки з лікарів, але й з адміністративного та медичного персоналу, бухгалтерів і навіть директорів клінік», — говорить Катерина.
Катя пригадує, що тоді вартість однієї стоматологічної установки стартувала від 100 тисяч гривень, але сьогодні ціни значно вищі. Швидко масштабувати власну справу змогли саме через попит пацієнтів на стоматологічні послуги Каті та Владислава.
На початку шляху подружжя не мало виразного бізнес-плану, але з часом зрозуміло, що без стратегії буде важко. Сьогодні клініка має чіткий бізнес-план, який дає змогу ефективно управляти ресурсами, слідкувати за прогресом, розвиватися та допомагати військовим.
«Я точно знаю, що треба горіти своєю справою. Якщо це справжнє бажання, то, як кажуть, Всесвіт допоможе його реалізувати. Друге — це створення чіткого плану. Бізнес-план дає розуміння структури, витрат, ризиків і того, скільки часу знадобиться для окупності. Але це ми не відразу зрозуміли, тому що ми з чоловіком — передусім лікарі, а не бізнесмени. Відданість своїй справі та бажання створювати якісний сервіс сприяли нам у побудові успішного бізнесу», — розповідає Катерина Жигула.
Також Катерина акцентує на відданості своїй справі, наводячи приклад періоду двох вагітностей, коли працювала майже до останнього, а про декретні відпустки навіть не думала і вже в перші місяці після пологів виходила на роботу.
«Якщо чесно, я не встигаю все. Але в мене є велике бажання реалізувати себе як мама, як бізнесвумен і як лікарка, тому я намагаюся поєднувати ці ролі. Коли я була вагітна, працювала до останнього дня [перед пологами, — прим. ред.] і майже не брала декретну відпустку. Коли моїм дітям було по місяцю-півтора, я вже поверталася до роботи — навіть привозила їх із собою. Поки я працювала, адміністраторки допомагали доглядати за дітьми. Вважаю, що мій обов’язок — приносити користь людям, і саме тому я стала лікаркою», — говорить Катерина.
Фото редакції надала Катерина
Повномасштабна війна і втрати через удар поруч із клінікою
Вибиті вікна, пошкоджене обладнання в клініці — наслідки ворожого обстрілу Кривого Рогу. У вересні цього року кадри з «iDent», що на Соцмісті, вразили клієнтів і клієнток стоматології.
Фото редакції надала Катерина
Але попри пошкодження лікарі клініки «iDent» уже через декілька днів продовжили працювати та приймати клієнтів за записом.
«Це завдяки згуртованості нашої команди ми швидко відновили клініку. Уже через три дні [після удару, — прим. ред.] ми приймали пацієнтів, адже їхнє здоров’я — наш пріоритет, і ми цінуємо всіх. На допомогу від міста не чекали, бо впевнені, що вона комусь була потрібніша, тому відновили все власним коштом. Єдине, що мене дійсно радує, — ні лікарі, ні пацієнти клініки не постраждали», — згадує Катерина.Також у розмові Катерина Жигула торкнулась лютого 2022 року, коли Росія почала повномасштабне вторгнення, — тоді клініки не працювали лише один день.
«Уже ввечері 24 лютого ми зібралися з лікарями й зрозуміли, що ми потрібні нашим людям. Ми вирішили робити те, що вміємо найкраще. Наш досвід, хоча й не ідеальний, дав нам змогу усвідомити, що треба рухатися вперед, надавати послуги, підтримувати наших пацієнтів і допомагати одне одному.
Ми відчули відповідальність перед людьми, розуміючи, що маємо підтримувати економіку та допомагати військовим, і з того дня ми працюємо без вихідних», — говорить Катерина.
Бізнесвумен каже, що деякі лікарі клініки сьогодні стали на захист країни, тому перші збори коштів для військових колектив організовував саме для колег. Пізніше і до сьогодні в клініці почали діяти знижки для військових чоловіків і жінок.
Чи важливий вік людини, яка тільки починає власну справу
Почати власну справу або змінити професію людина може в будь-якому віці, а дискримінацію людей за їхнім віком називають ейджизмом. Катерина Жигула також погоджується з цією думкою, але впевнена, що багато залежить і від сфери, яку обрала людина.
«У моїй спеціалізації вік має значення — бо процес навчання довгий. П’ять років університету, потім два роки інтернатури й ще рік спеціалізації. Я почала будувати власну клініку ще під час навчання, працюючи паралельно. Однак є й інші сфери, де можна розпочати бізнес у будь-якому віці. Наприклад, онлайн-магазини можна відкрити без великих інвестицій. Люди заробляють в інтернеті, роблять рекламу своїм товарам чи послугам, а згодом, якщо це приносить прибуток, розвивають бізнес», — пояснює Катерина.
Стоматологічна клініка «iDent» у Кривому Розі стала яскравим прикладом того, як можна подолати труднощі та досягти успіху в умовах викликів. У відеоінтерв’ю з Катериною — про секрети материнства та бізнесу, перший капітал та особисте.
Фото: Дарія Коломоєць
Відео: Тадеуш Бабеуш Дарія Коломоєць