Вікна вирвало майже повністю: криворіжці про ворожу атаку на Кривий Ріг 28 жовтня

Вікна вирвало майже повністю: криворіжці про ворожу атаку на Кривий Ріг 28 жовтня

Фото: Перший Криворізький

Вчора, 28 жовтня близько 22:00 російська армія атакувала Кривий Ріг ракетою типу Іскандер, через що загинув 39-річний чоловік, 14 людей отримали поранення, з яких до лікарні потрапили 11 постраждалих.

Емілія, розповідає, що будинок,у якому проживає її мама, був майже у епіцентрі вибуху. Жінка у той час перебувала вдома.

«Їй пощастило, що вона була не біля вікон, тому що вибух був такої сили, що вікна майже вирвало повністю, немає навіть рам. Вона не ушкоджена, але вона дуже сильно злякалася, і руки і ноги трусяться до цих пір. Я приходжу замість неї отримали допомогу, бо психологічно людина дуже постраждала, дуже важко все це переносити, усі ці трагічні події».


Емілія додає, що інформація, яку зазвичай розповсюджує російська пропаганда, подаючи власні воєнні злочини в Україні як «легітимні удари по військових об’єктах» не є правдою.

«Я тут живу усе своє дитинство, і для мене дуже великий подив, коли сюди прилітає, тому що це абсолютно спокійний, старий район. Тут живуть люди похилого віку, які все своє життя віддали цій місцевості. Чесно кажучи, жодного разу я не бачила військових тут об'єктів. Тут люди, які працювали на шахті, яка вже давно не працює, тому це така місцевість, де немає жодних військових об'єктів».
Олег почув вибух вночі, побачив величезний стовп диму та полум’я. Зранку ж прийшов на місце ракетного удару допомогти з прибиранням, а також поремонтувати те, що наразі можливо.

«Зараз прибираємо, тому що вночі подзвонили нам, сказали, повиносило всі вікна, перегородки, тут козирки всі, трохи дах. Зараз демонтуємо все, те, що зламалося, і будемо зашивати, тому що лікарня повинна працювати. Ми звернулися до штабу тут недалеко в школі, ось там видали usb-плиту, саморізи».


Чоловік додає, що головне — не забувати донатити.

«Хлопці воюють, чогось не вистачає, треба допомагати».
Артем власник приміщення, яке постраждало від ворожого удару.

«У такому стані сьогодні перебуває мій заклад. Зателефонував мені співробітник мій, колега і повідомив про те, що сталося. Це трапилося вночі, це було буквально там через 30 секунд як я почув вибух. Наш інвентар, який знаходиться в закладі, там сокири, ломи були доречні, допомогли людям вийти з квартири».

Нагадаємо, що у Кривому Розі відкрили Штаб допомоги постраждалим від ракетної атаки.

Його розгорнули у найближчій школі. У ньому постраждалі можуть отримати будматеріали, напої й перекуси та заповнити заявки на матеріальну допомогу від міста.

Для оформлення матеріальної допомоги від міста потрібно при собі мати відповідні документи:
  • паспорт,
  • ідентифікаційний код,
  • право власності на житло реквізити рахунків у банку.
Матеріальна допомога надається тільки власникам житла.

Фото: Дарія Коломоєць

Відео: Дарія Коломоєць

30 квітня — День прикордонника

30 квітня — День прикордонника

Фото: Первый Криворожский

А ще 30 квітня в Україні святкують День прикордонника. Головна мета святкування — віддати шану військовослужбовцям, які охороняють межі нашої держави, віддячити тим, хто дістав поранення чи загинув, виконуючи свої обов'язки.

Спочатку свято святкували 4 листопада (згідно з Указом президента від 1992 року), але 2003 року перенесли святкування на 23 травня, а 2018 року на 30 квітня.

30 квітня Міжнародний день джазу. Свято було створене 2011 року після офіційного рішення ЮНЕСКО. Ініціатива ж створення такої події належить американському джазовому піаністу і композитору Гербі Генкоку. Батьківщиною джазу є Новий Орлеан (США). Це місто на півдні країни відрізняється глибокими зв'язками з Європою. На початку 1700-х років тут проживало багато чорношкірих рабів, які збиралися по неділях на околицях міста, щоб потанцювати під барабанну музику. Вони мали чималий вплив на джазову музику. Як і духовий оркестр, який став популярним в США після Другої світової війни.

Ще 30 квітня Міжнародний день свічкаря. Незвичайне свято, популярне в багатьох країнах світу. Воно привертає увагу до цікавого ремесла свічкарів. Свято створили 2017 року. Мистецтво свічкаря об'єднує велику кількість людей.

Цей день в історії України та світу.

У 1840 році петербурзький цензор П.Корсаков підписав квиток на видачу "Кобзаря" Т.Шевченка з друкарні Є. Фішера. День виходу в світ першого твору Кобзаря.

У 1999 році у зв'язку з виконанням свого мандату в Україні завершила роботу місія ОБСЄ.

У 2018 році АТО на сході України було змінене на Операцію Об'єднаних сил.

Народні прикмети:
  • небо на світанку червоне – до дощової та вітряної весни;
  • хмарки у велику хмару збираються – до сильної зливи;
  • на вільхі багато сережок – до хорошого врожаю вівса, багато шишок – до знатного врожаю ячменю;
  • квіти яких дерев бджолам особливо до смаку в цей день – там і урожай буде;
  • якщо сьогодні посадити моркву і петрушку – їх урожай буде рясним;
  • якщо за зимові місяці кількість бджіл в бджолянику сильно не зменшилася – чекай доброго врожаю гречки.

Що не можна робити в цей день:

  • ображати навіть найменшу комашку, бо буде неврожай;
  • лихословити;
  • ходити в гості.

Іменини
святкують Адріан і Олександр, Зосима, Єфрем, Іван, Михайло, Семен та Федір.

Посилання скопійовано в буфер обміну