«TOLOKA» в дії: криворізька молодь об`єднується для покращення довкілля

«TOLOKA» в дії: криворізька молодь об`єднується для покращення довкілля

Фото: Перший Криворізький

Минулими вихідними в Кривому Розі десятки криворіжців зібралися у сквері біля будівлі цирку, щоб прибрати сміття. Ця акція була організована в межах проєкту «TOLOKA», ініційованого громадськими організаціями «Фундація Регіональних Ініціатив Кривий Ріг» (ФРІ Кривий Ріг) і «Будуємо Україну Разом» (БУР).

«Мета нашого заходу — покращити довкілля в Кривому Розі, зробити наше місто чистішим, тому що це дуже важлива та актуальна проблема, яка напевно в Кривому Розі ніколи не згасне. Сьогодні нам допомагає осередок «БУР» Дніпро організувати толоку, так як вони організовували подібні толоки в Дніпрі вже цієї весни тричі», — пояснює важливість таких ініціатив Кароліна Крючкова-Льовкіна, координаторка проєкту «TOLOKA» від «ФРІ Кривий Ріг».

Володимир Прокуратов, куратор дніпровського осередку ГО «БУР», також наголошує на важливості таких акцій у контексті шкоди, завданої довкіллю через російську агресію:

«Допомогти довкіллю, яке страждає через дії РФ, люди можуть, приходячи на подібні акції, як толоки, також прибираючи парки біля дому чи самі, організовуючись із своїм ОСББ чи просто друзями прибирати навколо».


Зазначимо, що збитки для довкілля України від російської агресії вже перевищили 2,4 трильйона гривень. Від війни страждає природне середовище й сусідніх європейських країн.

І попри те, що такі маленькі акції не мають глобального впливу, вони все ж сприяють покращенню стану навколишнього середовища. Невеликі прибирання, висаджування дерев і розумне використання водних та земельних ресурсів можуть мати значний позитивний ефект. Наукові факти свідчать про те, що сміття має серйозний вплив на довкілля.

Згідно з дослідженнями, пластикові відходи, які складають значну частину сміття, можуть забруднювати воду і ґрунт, виділяючи токсичні речовини. Ці речовини можуть потрапляти в харчові ланцюги, негативно впливаючи на здоров'я людей і тварин. Крім того, сміття, яке не розкладається, як-от пластик, може існувати в природі сотні років, створюючи довготривалі проблеми для довкілля.


«Я з міста Кривий Ріг, із Центрально-Міського району. Живу тут із народження, і я вважаю, що Кривий Ріг — відносно брудне місто. На це впливає багато чинників, як невихованість людей, можливо, недосвідченість. Також я вважаю, що навколишнє середовище і його стан дуже залежить від нас, від наших змін, бо всі зміни починаються зі звичайних людей», — зазначає одна з учасниць акції.


Акція з прибирання у сквері біля цирку стала яскравим прикладом того, як спільні зусилля місцевих жителів можуть сприяти покращенню міського середовища. Учасники заходу висловили своє бажання брати участь у подібних ініціативах і в майбутньому, вважаючи їх важливими для підвищення свідомості громади та створення чистих і приємних місць для відпочинку.

Більше про те, як пройшло громадське прибирання в Кривому Розі дивіться в нашому сюжеті.


Фото: Тадеуш Бабеуш

Відео: Тадеуш Бабеуш

Незаконний вилов риби: шість браконьєрів з Дніпропетровщини отримали покарання суду

Незаконний вилов риби: шість браконьєрів з Дніпропетровщини отримали покарання суду

Фото: Freepik (ілюстрація)

На Дніпропетровщині шість браконьєрів притягнули до кримінальної відповідальності за незаконний вилов риби.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» із посиланням на Фейсбук-сторінку Дніпропетровського рибоохоронного патруля.

У 2025 році суди Дніпропетровщини винесли вироки у 5 кримінальних справах цього року, пов’язаних із незаконним виловом риби.

У результаті розгляду 6 людей визнали винними у порушенні статті 249 Кримінального кодексу України — незаконне зайняття рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду.

За даними рибпатруля, порушники ловили рибу сітками, що завдає непоправної шкоди водній екосистемі та підриває сталий розвиток рибного господарства регіону.

Суди зобов’язали браконьєрів компенсувати збитки, заподіяні державі, на загальну суму майже 500 000 гривень.

Окрім відшкодування шкоди, порушників засудили до обмеження волі терміном від 1 до 2 років. Один з фігурантів отримав покарання у вигляді 17 000 гривень штрафу.

Також за однією зі справ порушник відшкодував 74 154 гривень збитків у повному обсязі.

Дніпропетровський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися правил рибальства та повідомляти про факти незаконного вилову на телефонну «гарячу лінію»: (096) 400-02-50.

Посилання скопійовано в буфер обміну