Актуальне

Які зміни чекають на криворіжців з 1 липня

Які зміни чекають на криворіжців з 1 липня

Фото: Перший Криворізький

Ціни на паливо, виплати для переселенців та субсидії, — на криворіжців з 1 липня чекає низка змін. Редакція «Першого Криворізького» підготувала про це матеріал.

Виплати для ВПО

У липні виплати ВПО продовжать отримувати внутрішні переселенці, яким допомогу призначено автоматично. Передусім йдеться про людей, які не можуть працювати, доглядають дітей, важко хворих, осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи.

Також кошти від держави продовжать отримувати й ті, кому ухвалили заявку на продовження допомоги.

Розмір виплат для внутрішніх переселенців не змінився:
 • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень;
 • для інших осіб – 2 000 гривень.
Надходити виплати будуть 15 та 28 числа кожного місяця.

Пенсії: хто не отримає гроші

У липні в Україні деякі пенсіонери залишаться без виплат через те, що вони не пройшли обов’язкову ідентифікацію, зазначили у Пенсійному фонді України. Це стосується саме тих осіб, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року. Однак надходження виплат можна відновити, пройшовши зазначену процедуру.

Пройти ідентифікацію можна кількома способами — пенсіонер може обрати найзручніший для себе:
 • особисто це можна зробити в будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду або відділенні Ощадбанку;
 • через відеоконференцію: для цього потрібно подати відповідну заяву;
 • на вебпорталі електронних послуг ПФУ, авторизувавшись через Дія. Підпис;
 • у дипломатичних установах України за кордоном — водночас після проходження ідентифікації пенсіонер має передати документи про це Пенсійному фонду. Це можна зробити через вебпортал ПФУ або вислати поштою.

Субсидія з 1 липня

У зв?язку з підвищенням тарифів на електроенергію, розмір житлово-комунальних субсидій і пільг буде перераховано автоматично, зазначає Мінсоцполітики.

Тобто нікуди додатково звертатись не потрібно.

«Також нагадуємо, що субсидія надається, якщо родина сплачує за комунальні послуги більше, ніж визначений для неї обов’язковий платіж. Розміри ж обов’язкового платежу лишаються незмінними. Тобто фактично ви оплачуватимете стільки ж, скільки платили до збільшення тарифів. Різницю – компенсує держава», – пише відомство.
У Пенсійному фонді України пишуть, що, оскільки зростання тарифу на електроенергію відбулося з 1 червня, сума перерахованої субсидії буде відображена у виплаті за червень, яку одержувачі нарахують у наступному місяці – липні.

Податки для ФОПів та на додану вартість

В липні розміри мінімального та максимального ЄСВ залишаться без змін:
 • мінімальний розмір ЄСВ становить 22% від мінімальної зарплати — 1 760 гривень за місяць,
 • максимальний розмір ЄСВ становить 22% від 15 мінімальних зарплат — 26 400 гривень за місяць.
Водночас єдиний податок для 1 та 2 груп прив’язаний до мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на сьогодні становить 3 028 гривень.
Тобто коли йдеться про єдиний податок (ЄП), то в липні:
 • ФОП 1 групи сплачує 302,80 гривні — це 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
 • ФОП 2 групи сплачує 1 600 гривень — це 20% від мінімальної зарплати;
 • ФОП 3 групи має фіксований ЄП на рівні 2023 року — це 3% від доходів для платників ПДВ та 5% від доходів — для неплатників ПДВ.
До того ж, жз 1 липня 2024 року скорочуються терміни перевірок для бюджетного відшкодування податку на додану вартість, пише Державна податкова служба України.

Так, платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до ст. 200 Податкового Кодексу України та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують його у разі узгодження контролюючим органом заявлених коштів за результатами камеральної перевірки, що проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним строком подання податкової декларації або уточнюючого розрахунку (у разі подання).

А якщо такі документи були подані пізніше – за днем їх фактичного подання, та відповідно до вимог, визначених статтею 76 цього Кодексу, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, – за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, відповідно до цього Кодексу.

Контролюючий орган має право протягом 40 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо водна відправлена після закінчення граничного строку – за днем її фактичного подання, провести документальну перевірку платника податку згідно з підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу.

До 1 липня 2024 року контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів провести документальну перевірку платника податку, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо вона надана після закінчення граничного строку – за днем її фактичного подання.


Підтримка українців у Польщі

З 1 липня 2024 року зміниться система підтримки українців у Польщі.

Що зміниться для біженців із України:

1) Термін дії тимчасового захисту для громадян України буде продовжено з 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025 року.

2) Водночас з 2025-го можна буде змінити статус перебування з поточного тимчасового захисту на посвідку на тимчасове проживання терміном на 3 роки.

3) З 1 липня 2024 року зміниться система підтримки українців:
 • фінансування допомоги, пов’язаної з проживанням та харчуванням українських біженців (які перебувають в особливо складній ситуації), буде можлива лише на підставі підписаної угоди з компетентним воєводою або органом місцевого самоврядування, що діє за розпорядженням воєводи;
 • будуть змінені правила відшкодування витрат на проживання та харчування в центрах колективного розміщення, що забезпечить більш ефективний, ніж зараз, збір належних субсидій;
 • виплати, пов’язані з компенсацією витрат на проживання та харчування біженців, понесених власниками приватного житла, не будуть продовжені;
 • припиниться фінансування фотографування на документи та одноразову грошову допомогу в розмірі 300 злотих;
 • буде запроваджено обов’язкове шкільне навчання для дітей громадян України, причому виплата допомоги “800 злотих плюс” буде пов’язана з виконанням цього зобов’язання, починаючи з 2025-2026 навчального року.
4) Тимчасовий захист буде поширено на дві додаткові категорії іноземців:
 • неповнолітні діти громадян України,
 • неповнолітні діти подружжя громадян України, які не мають українського громадянства.
5) Надавати психологічні послуги українським біженцям зможуть громадяни України, які проживають у Польщі та мають відповідну освіту.


Ціни на паливо

Українські парламентарі підтримали у першому читанні законопроєкт № 11256-2 про збільшення акцизу на паливо.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

З 1 липня 2024 року ціни на пальне підвищаться наступним чином:
 • бензин подорожчає на 1,5 гривні і коштуватиме 57,42 гривень за літр;
 • дизельне паливо подорожчає на 1,95 гривні і становитиме 55,58 гривень за літр;
 • автогаз подорожчає на 5,8 гривень і становитиме 32,84 гривні за літр.
З 2028 року ціни будуть такими:
 • бензин — 359 євро за 1000 літрів, або 63,4 ггривні за літр;
 • дизельне паливо — 330 євро за 1000 літрів, або 63,3 гривні за літр;
 • автогаз — 277 євро за 1000 літрів, або 38,6 гривень за літр.

Посилання скопійовано в буфер обміну