Росіяни маніпулюють на темі підняття тарифів на електроенергію

Росіяни маніпулюють на темі підняття тарифів на електроенергію

Фото: Перший Криворізький

Російські пропагандисти поширюють маніпуляції та відверту брехню серед українців на тему зростання тарифів на електроенергію. «Перший Криворізький» з’ясував, що відбувається насправді.

Так, у ворожих Telegram-каналах, російських псевдомедіа, фейсбук-групах, які маскуються під українські, можна побачити російські вкиди та маніпуляції.

Російські Telegram-канали поширюють інформацію про те, що українців нібито змушують платити за електроенергію навіть якщо абонент її не використовує. Пропагандисти публікують відео, в якому чоловік поганою українською коментує фейкове оголошення, написане з помилками вочевидь, за допомогою автоматичного перекладу з російської на українську. Текст там такий: «З 1 червня тарифи на світ будуть підвищені. Для якнайшвидшого відновлення нормативних потужностей плата за електроенергію буде стягуватися незалежно від подачі електроенергії. Лічильник передаватиме свідчення за новим тарифом».

фейки про оплату за світло

Українською мовою мало б бути «тарифи на світло», а не «на світ» та «лічильник передаватиме показники», а не «свідчення».

Однак все, що пишуть пропагандисти неправда. В Україні сплата за електроенергію нараховується відповідно до фактично спожитої енергії або за середньодобове споживання. Цю процедуру не змінювали.

Читайте також: Готовий йти з росіянами на Київ: черговий відеофейк росіян

Також пропагандисти публікують у фейсбук-групах маніпуляції на тему підвищення тарифів на електроенергію, намагаючись викликати невдоволення громадян України та перекласти відповідальність за власні дії на українську владу.

фейки про оплату за світло


Російська пропаганда завжди робить маніпуляції на дражливих темах, розраховують на вразливість, чутливість теми.

Відключення електроенергії — це результат восьми масованих атак, які росіяни здійснили на енергосистему України з 22 березня по 22 червня поточного року. В Україні через ці обстріли пошкоджено 9 гігабайтів генеруючої потужності енергетичної інфраструктури України, пояснила редакції «Першого Криворізького» керівниця пресслужби національної енергетичної компанії «Укренерго» Марія Цатурян.

За її словами, це потужність, яка еквівалентна споживанню в пікові години такої країни, як Нідерланди або Словаччина, або країн Балтії разом.

А підвищення тарифів, як пояснив міністр енергетики України Герман Галущенко, є необхідним кроком для масштабної реконструкції енергосистеми. Сьогоднішній рівень тарифів на електроенергію для населення не покриває собівартості її виробництва, з 1 червня він становить 4,32 грн/кВт, а ринкова вартість на рівні 7,5 грн/кВт*год.

Більше про російську брехню читайте у спецпроєкті 1kr.ua «Боротьба з дезінформацією»

Фото: Владислав Нестеренко

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну