30 000 гривень зібрала творча спільнота Кривого Рогу на благодійному фестивалі

30 000 гривень зібрала творча спільнота Кривого Рогу на благодійному фестивалі

Фото: Анастасія Попович, Денис Косий

25 травня у Кривому Розі відбувся благодійний фестиваль локального мистецтва «Бомбідарій 3.0». Подія проходила у просторі відновлення військових і цивільних «Гарт». Організатори — ГО «Порода», ГО «Об'єднання відповідальних громадян» та ГО Ukrainian Bike Family. На фестивалі, який зібрав близько 200 людей, зібрали 30 000 гривень для допомоги ЗСУ та постраждалим від війни.

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького».

Засновниця ГО «Порода» Ірина Божко розповідає:
«У квітні 2022 року «Бомбідарій» став першою подією, яку наша команда провела після повномасштабного вторгнення. З тих пір цей фестиваль ми робимо щороку. Мало де у Кривому Розі можна побачити одночасно стільки яскравих людей, які створюють небанальне та актуальне мистецтво. «Бомбідарій» — це про те, що навіть у страшний час ми маємо сили творити й допомагати».


«Порода» з 2020 року проводить у Кривому Розі культурно-мистецькі події: концерти, літературні читання, воркшопи, лекції тощо. Від початку повномасштабного вторгнення на своїх заходах команда збирає кошти для допомогти ЗСУ та постраждалим цивільним, і на сьогодні задонатила вже понад 200 000 гривень. На подіях «Породи» презентується переважно мистецтво маловідомих криворізьких авторів і авторок.

Відвідувачка події Юлія, яка веде telegram-канал «Давай підемо. Кривий Ріг» розповіла, що на заході «Породи» вона вперше, хоча вже давно знайома з організацією та рекламувала події в своєму каналі.
«Мені дуже подобається, що на заході багато локацій, між якими ти ходиш як дослідник, відкриваєш щось нове. А ще дуже багато незвичних людей, я навіть не знала, що в нашому місті живуть всі ці люди. Я в захваті від людей і від того, що є таке місце, в якому збирається так багато цікавих особистостей. І я тепер знаю де збираються креативні люди», — додала Юлія.


Слово «бомбідарій» означає гніздо джмелів (лат. Bombus — джміль). Найпоширеніший в Україні вид цих комах живе у підземних норах. Зиму у джмелів переживають лише вагітні самиці, які навесні прокидаються, знаходять місце для гнізда і відроджують нову колонію.

«Для нас це стало символічною історією: джмелиха переживає важкі часи й під землею створює нове життя. Всі ми пам’ятаємо історії, як жінки народжували в укриттях і в метро — є тут щось спільне. Перший наш фестиваль відбувався у бомбосховищі, і тому став «Бомбідарієм» — це підземний вулик, який гуде, святкуючи життя, попри будь-яку скруту. Цьогоріч частина фестивалю також проходила в укритті», — пояснює Ірина Божко.

На третьому «Бомбідарії» можна було почути музику від інді до техно, авторську поезію та прозу, побачити і придбати картини, прикраси, одяг, листівки, вироби з кераміки, скла і дерева, іграшки — всі вироби авторські, ручної роботи. Був на фестивалі також куточок настільних ігор від клубу Dice Cats та смаколики від «Кафе Квітка». За донат можна було поліпити з глини, заплести собі кольорову расту, зробити на тілі малюнок хною або тату від студії Needle’s Kiss.

Майстриня з бісероплетіння Олена вважає, що Бомбідарій - це гарна можливість і себе показати і людей подивитися.
«До заходів Породи я не знала, що в нашому місті настільки багато цікавих людей, які роблять авторське та унікальне», — додала Олена.


Захід провели у просторі відновлення військових і цивільних «Гарт», який розбудовує ГО «Об'єднання відповідальних громадян». Зараз будівля на стадії ремонту, й попереду ще багато роботи та витрат, тож 12 тисяч гривень із зібраних 30 «Порода» задонатила на розвиток «Гарту».

Ще 12 тисяч пішли на купівлю матеріалів для виробництва димових шашок. Їх виготовляють волонтери ГО Ukrainian Bike Family — співорганізатори фестивалю. До повномасштабної війни команда організовувала велозмагання та спортивні фестивалі, а зараз допомагає війську. Шашки передаються військовим безкоштовно і слугують прикриттям під час виконання бойових завдань та евакуації. Кожні три шашки в середньому рятують одне життя. Волонтери і кошти для їхнього виробництва потрібні постійно, і всі охочі можуть долучитися й допомогти.

6 тисяч гривень організатори «Бомбідарія» задонатили культурно-громадському центру «Шелтер плюс», який також допоміг створити подію. Кошти підуть на допомогу ВПО Кривого Рогу, зокрема дітям та людям похилого віку. Звіти щодо платежів «Порода» публікує у своїх соцмережах.

Посилання скопійовано в буфер обміну