Нові правила навчання в українських ліцеях: вибір професії з 10 класу
![Нові правила навчання в українських ліцеях: вибір професії з 10 класу Нові правила навчання в українських ліцеях: вибір професії з 10 класу](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/617354_e55324e9a489dc90f89fd1fa0353588d472332c609664df48117e8bdb6f68d181716888997.jpg)
Фото: Микола Лукашук
Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
З 2025 року планується пілотний проект, а з 2027-го - впровадження трирічної профільної освіти для учнів 10-12 класів у ліцеях за двома напрямками.
Академічні ліцеї готуватимуть до вступу в університети, а професійні - навчатимуть конкретним спеціальностям, які формує держава, зокрема, необхідні для відбудови країни.
Учні зможуть вибирати профіль навчання, предмети та курси для поглибленого вивчення, готуючись до майбутньої професії ще в школі. У цьому допомагатиме профорієнтація, яка починатиметься у 8-9 класах, а також співпраця між коледжами та школами.
Обговорення цієї реформи вже розпочалися з Конгресом місцевих і регіональних влад при Президентові України та Міністерством освіти і науки, до яких долучилася також Дніпропетровська обласна рада.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/c82ce02f/617353_e55324e9a489dc90f89fd1fa0353588d598214_eb8423f4defc49f2407d97a98634bb3b1716889014.jpg)
Раніш ми писали про те, що Рада ухвалила законопроєкт, який адаптує українську освіту до європейських стандартів.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".